Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Scoville heat unit
Stálý člen
Příspěvky: 249
Registrován: 19 čer 2014 16:40
Reputace: 113
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Scoville heat unit » 16 čer 2016 01:46

do100L píše:trochu som brúzdal a všimol som si graf príjmu živín (teda tých základných bez mikroprvkov) tak ako to regulujú ... prekvapil ma pomer na začiatku a v celku aj neskorší dôraz na pomer draslíka ... asi sa zamyslím nad pomerovaním

12889

Je to však pre optimálne nastavené a udržiavané prostredie skleníka, kde to je pestované (komerčná paprika) v minerálvláknových kockách/pásoch - hydrokultúra (grodan), riadená teplota/vlhkosť ... ked to porovnám s naším fóliákom, tak v našom prostredí, napr. tohoto roku sa v 9-10 mesiaci bez prikurovania nedalo zarodiť prvé plody, ale na 13. týždeň od výsevu už bolo čo na tanier, tak to asi nejako upravím na intervaly týždeň = 10 dní ( pre nás)
Tá grafika naľavo zobrazuje schopnosť rastliny (papriky) prijímať makro/mikroprvky v závislosti od PH prostredia
Letos mi to moc nevychází s hnojením a zálivkou, tak se vracím ke starším příspěvkům, abych našel řešení a radu. Zaujal mne tento graf. Nevíte někdo, co znamená ve vysvětlivkách grafu EC? Tipuju, že to asi bude o koncentraci, ale nejsem si jistý.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Dr.Pedr » 16 čer 2016 10:38

JJ ....EC = koncentrace jedn.prvků v roztoku ... osobně používám Hoštické tekuté hnojivo (5+1 nebo slepičince) litr cca za 100.- ...
dávkování 3 x uzávěr do 10 l konve...a co se týče mikroprvků používám popel ze dřeva...jediná ,,chemka,, kterou 1 x týdně aplikuji je právě
zmiňovaný draslík a to dvě odměrky do 10l konve přípravku ,, KRISTALON PODZIM,, (poměr živin N-P-K (6-12-36) + 3 % Mg + 8 % S + mikroprvky B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn )

:tiphat:

Scoville heat unit
Stálý člen
Příspěvky: 249
Registrován: 19 čer 2014 16:40
Reputace: 113
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Scoville heat unit » 18 čer 2016 12:59

Přešel jsem teď také na tekuté slepičince + lignohumát, protože v slepičincích je hodně fosforu na rozvoj kořenů, což kytkám asi chybí. Minulý rok touto dobou byly kytky o dost vetší. Letos jsem nekupoval nový substrát. Starý stál v zimě v kontejnerech venku na dešti a na sněhu a pořádně nasákl vodou. Pak jsem ho jen prokypřil a pohnojil granulovaným mixem (koňský + kravský + slepičí). Kytky v kelímcích doma v pěstebním substrátu rostly dobře, ale po přesazení do kontejnerů s loňským substrátem se růst téměř zastavil. Já ještě po přesazení kytky řádně prolil. A to je myslím chyba. Starý substrát je mokrý a těžký a kytkám asi špatně rostou kořeny, možná dokonce hnijí. Výsledkem je, že nové části kytek jsou viditelně menší a připomínají bonsaje. Ubral jsem zálivku a čekám...

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Kendy » 18 čer 2016 14:44

Nevím, jestli fosfor pomůže. Spíš bych volil dusíkaté hnojivo a lignohumát.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 čer 2016 14:45

Po sezóně vyklepnu starý substrát z květníků a nasypu ho na hromadu...pak přimýchám částečně naschlou posekanou trávu a přidám zahradnický substrát ...udělám si takový kompost...pře zimu nechám hromadu přemrznout...a od jara ...jak to jen jde.. přidávám posekanou částečně proschlou trávu ...hromadu nenechám vyschnout ...za sucha prolévám vodou + hnojivo 5+1 od Hoštic cca 1 x týdně...těsně před výsadbou sazenic přidám ještě kupovaný zahradnický substrát a pár lopat písku (cca 3 : 1 (zemina / písek ) )... :tiphat:

Ps: žížalama se to jen hemží... :jalapeno: je tam úspora kupované zeminy (substrátu)...vzniklý ,,kompost,, se musí provzdušnit (písek)..
..a prohnojit (substrát - tráva - žížala - zálivka s Hošticemi )...no a funguje to.. :wave:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Kendy » 18 čer 2016 15:20

Já jsem si nechal loňský. V igelitových pytlech venku, aby promrzl. Při použití jsem do něj přidával granulovaný koňský hnůj + cca 1/4 nového substrátu. Zatím dobrý. nemůžu si stěžovat.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 čer 2016 16:48

Kendy píše:Já jsem si nechal loňský. V igelitových pytlech venku, aby promrzl. Při použití jsem do něj přidával granulovaný koňský hnůj + cca 1/4 nového substrátu. Zatím dobrý. nemůžu si stěžovat.
jj :thumbup:

Scoville heat unit
Stálý člen
Příspěvky: 249
Registrován: 19 čer 2014 16:40
Reputace: 113
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Scoville heat unit » 19 čer 2016 11:51

Letos jsem bohužel Univerzální substrát B nesehnal a na žádnou kvalitní náhradu nenarazil. Musel jsem si vystačit s loňským substrátem řádně promrzlým a bohužel promočeným.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů