Terasa 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Terasa 2015

Příspěvekod Kendy » 10 črc 2015 12:19

MartinS píše:Hm ty Volumetric lights vypadaji dobre :-D. A super papricky.
Co je to Volumetric lights? To jsou ty efekty co mi dělá na fotkách ranní sluníčko?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3590
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Terasa 2015

Příspěvekod MartinS » 10 črc 2015 12:28

Kendy píše:
MartinS píše:Hm ty Volumetric lights vypadaji dobre :-D. A super papricky.
Co je to Volumetric lights? To jsou ty efekty co mi dělá na fotkách ranní sluníčko?
Jojo to jsem si vzpomnel kdyz jsem modeloval v 3DS maxu, tak to byly takove ty prostupy svetla oknem treba s lehkou mlhou atd :-)

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4527
Obrázky: 0

Re: Terasa 2015

Příspěvekod Pedro » 10 črc 2015 14:52

Hezky ti to roste!
Kočka je britská bílá?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Terasa 2015

Příspěvekod Kendy » 10 črc 2015 15:32

Pedro píše:Hezky ti to roste!
Kočka je britská bílá?
Obě dvě jsou bez papírů. Domácí mazlíčci. Co mazlíčci.. Rozmazlenci to jsou.

I když nejsou čistokrevné, tak ta bílá je opravdu britka. Odborník by na ní nejspíš našel nějaké rozdíly vůči ideálu, ale já odborník nejsem.
Ta černá je mývalí kočka. Ten její ocas se opravdu nedá splést. Ale i já poznám, že má trošku jinak stavěnou hlavu, než by měla mít.

Kvůli bílé jsem od včerejška doma. Vzal jsem si v práci "paragraf" na kočku :-) . I když jsem se s šéfem dohodl na Home Office.

Ve středu v noci jsem s ní letěl na veterinární pohotovost. Během pár hodin se dostala do hrozného stavu. Ležela zkroucená, slinila a vrčela při každém dotyku. Vypadalo to, že ji něco velmi bolí. Nežrala. Dokonce i kus šunky před nosem s ní ani nehnul. Vzhledem k tomu, jak to rychle nastoupilo jsem si myslel, že něco sežrala.

Ale podle veterináře měla vysokou horečku a rychle se rozvíjející infekci. Dostala injekčně něco na rychlé sražení teploty, 24hodinová antibiotika (další pětidenní jsme dostali v tabletách) a další injekci ani nevím na co.

Zůstal jsem doma, abych ji dával léky a hlídal ji.

Naštěstí ta antibiotika zabrala. Už včera vypadala líp. Granule sice nežrala, ale šunku si dala. Takže bylo do čeho schovat antibiotika v tabletách :-)

Dneska už začala chodit po domě a pustila se i do granulí. Do neděle bude IMHO úplně zdravá. Chtěla na terasu tak jsem je tam pustil obě a hlídal je. A vzhledem k tomu, že mám práci z domu, tak jsem si vzal sebou mobil a napadlo mě, že je fajn příležitost nafotit papriky. Moc se mi nedařilo. Nejsem dobrý fotograf, mobil má nic moc foťák a s tím ranním sluncem jsem si neuměl poradit.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Terasa 2015

Příspěvekod BlueShark » 10 črc 2015 18:28

Zajímavé, já mám 4letého briťáka barva LILA a malého 8mi týdenního britského krémového. No a před týdnem se velkýmu spouštěly slzy atd a celkově vypadal divně, nikdy se to nestalo, ale asi to bylo od malého co měl očíčka špatný když jsme ho přivezli. Tak jsme mu je čistili atd. No a asi to chytil i velkej, nebyl zvyklý hold na cizí zvířata. Včera byla žena na veterině a záhnět průdušek atd, tak dostal taky antibiotika a nacpat to do něj když ani pribináček ani konzervu neměl chuť je něco :-) Snad bude brzy vše OK.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4527
Obrázky: 0

Re: Terasa 2015

Příspěvekod Pedro » 10 črc 2015 19:47

To Kendy: To znám, kočka je člen rodiny. Nejhorší u nich je, že nepoznáš nic, až když už jim je fakt blbě. Nám takhle umřela 13tiletá barma, prostě totální selhání organismu. Jeden den OK a druhý den apatická, na veterině na kapačky, ale stejně to nešlo zachránit. Ještěže jsme měli zrovna od druhé koťata a tak jedna zůstala doma, jinak by to bylo hodně krušné....
Musím říct, že když už britku, tak právě bílou s oranžovýma očima (BlueShark promine :-) ), ta se mi líbí a byla to vlastně první čistokrevná, kterou měla moje žena, když jsem s ní začel před lety chodit. Ale naše barmy jsou miláčci :-)

To BlueShark: Ideálně opthalmo framykoin, to jsem používal na podobné problémy u našich micin. A ten zánět průdušek by mohli mít oba...raději nech prohlédnout i toho druhého. Ono přinést cizí zvíře je vždy problém.
No a hlavně nákupem zvířete s PP se většinou těmto problémům předejde, protože když už nic, tak od matky může až ve věku minimálně 3 měsíců. Ten tvůj je fakt maličkej a měl být ještě u mámy.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Terasa 2015

Příspěvekod Kendy » 10 črc 2015 20:58

BlueShark píše:nacpat to do něj když ani pribináček ani konzervu neměl chuť je něco :-) Snad bude brzy vše OK.
Ani mi nemluv. Proto se mi tak ulevilo, když se pustila do šunky. Ptal jsem se veterináře, jak do ní mám dostat antibiotika v tabletách, když nic nežere.

Řekl mi, že když to jinak nepůjde, tak násilím. A dostalo se mi i školení jak na to. Vůbec se mi to nelíbilo. Je to malý zvíře. Malá tlamička, úzký krk. Představa jak tam násilím rvu tabletku a zatlačuji ji do krku tužkou mě dost děsila.

Ale šunku žrala. Tu malou tabletku musím opatrně rozdělit na 4 dílky a stejně to dopadá tak, že dvakrát ze tří pokusů sežvýká šunku a kus tabletky vyplivne. Vypadá to tak, že dostane šunku s kouskem tabletky, spokojeně žvýká a já ji držím dlaň pod tlamou abych pořád nemusel sbírat tabletku ze země :-)

Mimochodem.. Ty jim dáváš pribináček? Myslím že kočky, teda alespoň dospělé kočky, by neměly moc dostávat mléčné výrobky. Občas kousek sýra, nebo kousek tvarohu na přilepšenou, ale pribináček se mi zdá už moc. Dospělé kočky mívají intoleranci na laktózu. Nemají z toho ty tvoje průjmy?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Terasa 2015

Příspěvekod Kendy » 10 črc 2015 21:45

Pedro píše: Nejhorší u nich je, že nepoznáš nic, až když už jim je fakt blbě.
Jo.. Mě to taky překvapilo. Vypadala víceméně normálně. Už den dva předtím teda byla méně aktivní. Ale to byly obě. Přičítal jsem to horku.

Odpoledne byla ještě normální. Pobíhala, hrála si. Pak k nám přišla návštěva a bílá zalezla k nám do ložnice. Bojí se cizích lidí. Je to hrozný mazel, ale cizích se bojí. Má v ložnici náhradní záchod a misku s vodou. Dělá to tak vždycky. Po pár hodinách návštěva odešla a bílá vypadala na umření.

Ptal jsem se na to veterináře a řekl mi to co ty. Že kočky vypadají úplně normálně i když už jsou nemocné. Že nemoci nemívají pozvolný nástup. Pak se infekce dostane přes nějakou hranici, stoupne jim teplota nad určitý stupeň a najednou se objeví příznaky v plné parádě.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů