Balkónové pěstování: Season 2

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod BlueShark » 02 čer 2015 02:09

Martine to jsi dobrej :-) já naleju litrovku do 11l květináče a pořád to nevytýká. Nemáš to v galonech? :-))))
Naposledy upravil 1 dne BlueShark; celkem upraveno 2x.

Uživatelský avatar
Still
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2015 19:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod Still » 02 čer 2015 15:25

Právě já mám taky 5l flašku na zalejvání, včera jsem je zalil a aby vyšlo na každou tak jsem jim moc dát nemohl.no mrknu se na ně za chvíli a uvidím jak na tom jsou. :) protože správně by to protýct mělo ne?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3591
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3873
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod MartinS » 02 čer 2015 15:45

Nemusi ti to proteci. Idelani kdyz to vychytas tak, ze zalejes a pritom nic neprotece :-)
Ja zalevam pocitove, naleju vodu, vytvori se hladinka cca 3mm vody nahore a ta se vsakne.
Snazim se tedy zalevat ke kmeni rostlinky, ale ne vzdy se zadari.
Nekdy voda protece, nekdy ne.

Mozna kdyz ma clovek vice perlitu atp jako ja, tak mu to zustane v substratu vice vody nez kdyz ma jen substrat.
Koukam ze mas taky dost Perlitu, tak taky pojme nejakou vodu.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod BlueShark » 02 čer 2015 17:07

Mě stejně udivila ta třetinka, to je jak prd :-)
Jasný že je nejlepší zalít tak aby to nevyteklo a přitom se to zalilo.
Také jde o to jestli jsi schopen u toho být denně a také jde o to, jaký máš substrát jak zde píšeš - s perlitem či bez, ale to už jsou niance.
A také jde o to, zdali je rostlina nová (tzn je převážně nahoře v substrátu nebo je už déle po přesazení a kořeny již má hlouběji atd.
V první variantě můžeš zalévat i do misky, přesto že je to bubák pro chilli :-) Páč jsou kořeny stejně jinde.
Myslím že 0,3l bych mohl na chilliáka taky ale večer už se svěšuje žízní, jak mé já, když jsem bez peněz a jdu ve vedru kolem knajpy.

Jinak jestli se ti tam kumuluje voda než se vsákne, tak jsi to asi nechal vyschnout až příliš, ale to jde o timing a o počasí :-)
Souhlasím, že když nevyteče dole, je to ideál, pác nikde nemáš bordel, mám totiž kvétníky i bez podmisek ty velké .-D

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4528
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod Pedro » 02 čer 2015 17:11

Zalévám, aby vytekla...tedy když tam mám dírky...což v tom truhlíku třeba určitě není :-)

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod BlueShark » 02 čer 2015 18:13

Pedro píše:Zalévám, aby vytekla...tedy když tam mám dírky...což v tom truhlíku třeba určitě není :-)
Jasný vytaklá voda je lepší :-)))

Uživatelský avatar
Still
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2015 19:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod Still » 02 čer 2015 19:06

Tak teď jsem byl na balkoně a v podstatě substrát byl vyschlý až na tu starou část z kelímu,ta si udržela vlhkost.
Zjistil jsem jednu nemilou věc, u jednoho Haba mi seschly listy nevím jestli to je spálením i přes textil a nebo což je asi pravděpodobnější při včerejším ovadnutí chilli suchem.

Obrázek

každopádně díky za rady ohledně zalývání ;) vzhledem k tomu že je mám pod stálým dohledem budu to musech vychytat :) :thanx:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4528
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod Pedro » 02 čer 2015 20:08

Já to dělám jednosuše...proliji květináč, až proteče dole do misky. Nevylévám, ono se to rychle vypaří....pak je květináč prolitý komplet...v těchto vedrech co jsou, tak každý den nebo obden...ono na tom balkoně dostávají dost zabrat...budu o víkendu zase fotit...tak pak koukni do mého linku :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů