Jak bojovat proti slimákům!

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Lexter » 08 črc 2018 23:10

Toto mě letos zachránilo.

Obrázek

Slimáci mi letos sežrali dvě násady okurek a dýní a pustili se i do paprik. Dal jsem toto a je klid. Stačí jedna aplikace. Vydrží to celé měsíce a je to na přírodní bázi. Nevím jak u koho ale u mě to zabralo na 100%.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod gyver » 09 črc 2018 00:40

Dal som asi to iste, v inej obalke, uz trikrat :-(
Obrázek
A stale rozsekavam spachtlou a motyckou slizniaky v trave na ceste k tym nasim milovanym rastlinkam. Ako si to davkoval tym hajzlikom? Je pravda, ze ich je tento rok strasne vela. Podvecerna prechadzka s krpcom sa dnes pretiahla, lebo som ho ucil zaslapit slimaky. A bolo ich teda mrte .. a uz mi papriky tak neobzieraju, mozno tie obchadzaju kvoli tym granuliam, ale tam teraz bojujem s mravcami a voskami atd.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Tea Racer » 09 črc 2018 08:52

Tak trochu to pomáhá, ale musi se sbirat a hlavně stavet různé překážky. Ideální je, medený drát a 12 V baterie okolo záhonů nebo mist kde pestujes. Hlavně to funguje na 100 %. Ale ne vsude to je realizovatelné.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Lexter » 09 črc 2018 13:51

No tak jak je to uvedené na obálce. Rozházet mezi rostliny. U mě to vypadalo tak že mezi jednotlivými granulemi bylo cca 5cm. Taková nějaká hustota.

Jeden babský recept: Vykopejte na záhonu díru na kyblík tak aby se dal zakopat až po okraj. Dejte do něj pivo a sůl. Pivo láká, sůl zabíjí. Jenže já jsem na to moc línej.
Naposledy upravil 1 dne Lexter; celkem upraveno 9x.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Tea Racer » 09 črc 2018 13:54

2 Lexter: To prý částečně funguje, ale přiláká to i slimáky, co by jinak neprilezli, jelikož to pivo cití na velikou dálku, takže to je kontraproduktivní. :-)

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Lexter » 09 črc 2018 13:55

Tea Racer píše:
09 črc 2018 13:54
2 Lexter: To prý částečně funguje, ale přiláká to i slimáky, co by jinak neprilezli, jelikož to pivo cití na velikou dálku, takže to je kontraproduktivní. :-)
Heh, takže to zdá se funguje až moc dobře... Co to třeba udělat někde v rohu zahrady? Lákat je tam jak se to někdy dělá s mravenci, prostě dál od rostlin.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Tea Racer » 09 črc 2018 14:01

Co takhle u souseda? :-)
Já Ti nevím, je to jako sypat zrní v rohu zahrady, aby ti ptáci nesežrali urodu. Já bych ti nedelal... Ten feramol docela funguje a není toxický, ale není to 100%. Tady je jich taky plno, chemii si sype na zahradu jen blb, tak jedine ta elektrika, nebo zkusit jim domluvit...

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Jak bojovat proti slimákům!

Příspěvekod Lexter » 09 črc 2018 14:05

Tea Racer píše:
09 črc 2018 14:01
Co takhle u souseda? :-)
Já Ti nevím, je to jako sypat zrní v rohu zahrady, aby ti ptáci nesežrali urodu. Já bych ti nedelal... Ten feramol docela funguje a není toxický, ale není to 100%. Tady je jich taky plno, chemii si sype na zahradu jen blb, tak jedine ta elektrika, nebo zkusit jim domluvit...
Tak ono je to skoro jak porovnávat mospilan s nějakým výluhem. Taky si na chodník neleju roundap a nevyháním krtky hořlavinou.

Účinná látka je fosforečnan železitý a po sezóně se rozpadá. Nosič bude nějaký granulát a když forestina říká že je to na přírodní bázi, nemám s tím problém. Feramol, zdravá zahrada, je to to samé v bledě modrém. Stejná účinná látka, možná jiný nosič.

Jinak lidi si taky staví krmítka na zahradě a když nenasypou tak se ohromě diví že jim ptáci ojídají co se dá. :D
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů