Padání květů Bishops Crown

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
pbanka
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2016 17:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Padání květů Bishops Crown

Příspěvekod pbanka » 05 srp 2016 17:28

Ahoj všem, letos poprvé pěstuji chilli papričky a jsem už trošku zoufalý z papričky Bishops Crown, tak se zkouším obrátit na zdejší zkušené pěstitele zda byste mi dokázali poradit, kde asi dělám chybu.
Mám problém s velkým opadáváním květů, respektive i takových těch "antének" (omlouvám se za laický výraz), ze kterých by se ideálně měly stát květy a plody. Rostlinka je těmito zárodky obsypaná, ale bohužel je není schopná udržet a hojně opadávají. Některé již přešly do květů, dokonce už se i začala klubat paprička, ale i toto skončilo na zemi.
Rostlinka vypadá zdravě. Dočetl jsem se, že dorůstá až 130 cm, což už téměř v tuto chvíli má. Pěstuji především na balkoně, ale jelikož jej máme zcela nekrytý, tak v případě hodně špatného počasí jí přesouvám domů za okno.
Zalévám po proschnutí substrátu a hnojím tak cca 1x za 10 dnů tekutými hoštickými slepičinci.
Přidávám jednu fotku jak hezky kvete a budu rád za jakoukoli radu co změnit a zlepšit, abych se dočkal nějaké úrody :)
Předem děkuji!

33232

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Padání květů Bishops Crown

Příspěvekod Kendy » 05 srp 2016 19:20

Podle toho co píšeš, tak neděláš špatně nic. Snad je jen zbytečné tak velkou rostlinu schovávat před deštěm. Mohlo by ji ublížit intenzivní krupobití, ale to je tak všechno.

Všeobecně vadí při nasazování plodů vysoká vlhkost, vysoká teplota nebo přemíra dusíku. Naopak pomáhá dostatek fosforu a draslíku. Ten máš v těch slepičincích a jestli nechává substrát dostatečně proschnout, tak asi není problém ani ta vlhkost. A co se týče teploty, tak žádná velká vedra nebyla.

Někdy si kytka prostě postaví hlavu a květy shazuje.

Může zkusit nějakou šokovou terapii a nechat substrát extrémně proschnout. Prý to někdy pomáhá. Ale popravdě. Udělal si všechno správně a IMHO je potřeba počkat, až kytka dostane rozum.

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Padání květů Bishops Crown

Příspěvekod Holu » 05 srp 2016 19:23

Kendy to shrnul všechno, ale tyhle věci se tu řeší každý týden, stačí jenom hledat...

pbanka
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2016 17:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Padání květů Bishops Crown

Příspěvekod pbanka » 06 srp 2016 20:20

Kendy, moc děkuji za rychlou odpověď. Obrním se trpělivostí a budu kytce domlouvat ať už začne pořádně plodit :)
Ještě jednou díky a omlouvám se, že byl můj dotaz duplicitní se zde již existujícími.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů