padajuce kvety

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
acmilan11
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23 bře 2013 19:09
Reputace: 1
Obrázky: 0

padajuce kvety

Příspěvekod acmilan11 » 23 kvě 2014 17:42

zdravim,

tak ako aj minuly rok, opat celim tomu istemu problemu a to obrovskemu poctu padajucich kvetov, ci uz nerozkvitnutych, odkvitnutych alebo priamo uz so zarodkom papricky.
prvy pict - paprika uplne zozltne az vyschne a opadne
druhy pict (sry za mizernu kvalitu) - koniec stonky, kde je papricka prichytena na rastlinu vyschne, zmrsti sa (neviem vyraz po cesky) a cela stonka s paprikou odpadnu

hnojim tak raz za mesiac slepicinacmi, snazim sa neprelievat, rad by som sa padajucim kvetom co najviac vyhol, neviete poradit, kde moze by problem? nejde o 1 druh papriky, mam tak 7-8 druhov...

dakujem velmi pekne za kazdu radu

17591
17592

Uživatelský avatar
Magic
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29 bře 2014 21:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Magic » 23 kvě 2014 20:52

Ahoj,
jestli je máš za oknem, měl sem letos stejnej problém...
Podle mě se neopylovali květy :dunno: všechno se spravilo po přesazení ven, jestli je ven dát nechceš, zkus opylovat ručně nějakym štětečkem, nebo tak, snad jsem pomohl... :wave:

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod proki73 » 23 kvě 2014 21:17

Magic píše:Ahoj,
jestli je máš za oknem, měl sem letos stejnej problém...
Podle mě se neopylovali květy :dunno: všechno se spravilo po přesazení ven, jestli je ven dát nechceš, zkus opylovat ručně nějakym štětečkem, nebo tak, snad jsem pomohl... :wave:
ahoj opilovaní je hloupost chilli jsou samosprašné pokud opadavají květy tak to může mít mnoho příčin málo místa v květníku, špatnej poměr látek v hnojivu přelévání a tím způsobeno špatnéj příjem hnojiva a nebo spatnéj substrát třeba příliš těžky proto kořeny nemohou dýchat a nebo je rostlina shazuje protože jich je moc

Uživatelský avatar
Magic
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29 bře 2014 21:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod Magic » 24 kvě 2014 12:02

Já jenom říkám, že sem měl stejnej problém a tohle pomohlo. I samosprašný květy potřebujou vítr...

xrisx
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06 pro 2013 10:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod xrisx » 27 kvě 2014 14:32

Mal som rovnaký problém, minulý rok mám posadené za oknom v kancelárii. Tiež mi radili ako na to s každého som si vzal niečo, tie slepačince sú slabé hnojivo majú zlý pomer NPK sú vhodné len na začiatku keď ju chceš zakoreniť, lebo obsahujú veľa fosforu vo fáze kvetov je tento prvok už menej žiaduci teraz aby ti ostali kvety treba viac draslíku. Vyber si hnojivo aké chceš nebudem robiť reklamu, ak si dobre pamätám odporúčali mi pomer NPK 2:1:3.
K tomu opeľovaniu, kedže to mám vo vnútri hmyz mi nepomôže, skúšal som aj tie štetce, ale slabá účinnosť, mne sa najlepšie osvedčilo opeľovanie tými opadanými kvetmi. T.j. kvet, ktorý ti odpadne opatrne odbaľ ako banán (tie okvetné listy) netrhaj ich lebo si odtrhneš aj tie tičinky či čapíky, kde je peľ, s tým kvetom potom pobehaj po ostatných kvetoch. Mám rastlinu prezimovanú (sadenú minulú jar) a tento spôsom opeľovania sa mi túto sezónu celkom osvedčil mám na rastline cca 30-40 plodov.

foto uroda minuly rok gallery/image_page.php?album_id=1520&image_id=17639" onclick="window.open(this.href);return false;

tento rok gallery/image_page.php?album_id=1520&image_id=17640" onclick="window.open(this.href);return false;

raddeekk
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2014 10:29
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: padajuce kvety

Příspěvekod raddeekk » 01 čer 2014 10:36

Magic, podle toho co jsi napsal, bych řekl, že to bylo tím přesazením do jiné hlíny/více prostoru...takže asi je to spíše málem prostoru, nebo složením zeminy

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2440
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: padajuce kvety

Příspěvekod gandalf » 01 čer 2014 12:10

Nebo taky průvan.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: padajuce kvety

Příspěvekod stankar » 24 srp 2015 17:23

Ahoj, tak uz jsem se rozhoupal to dat sem na forum, protoze si nevim rady.
Mam druhym rokem tyto rostliny - Dorset Naga a Trinidad Scorpion a ani jedna jeste nemela plody (jeste se mi to nestalo).
Hnojim jednou za tyden nebo dva, zalevam podle potreby (rozhodne to prelite nikdy nebylo), barva listu mi prijde porad dost tmava (prehnojene dusikem ?) a kvety jsou u obou velmi male a nemaji na nich ani pyl, pak opadnou a hotovo.
Dorset Naga
mela msice, ale uz jsem je odstranil (ty bile flicky jsou od popela z cigaret), listy rovne, tmave zelene, kvety se sotva rozvinou a hned upadnou, nektere mely tendenci vyvinout plod, ale upadly (kvete uz 2-3 mesice).
Trinidad Scorpion
bez jakychkoliv parazitu nebo nemoci, listy rovne, tmave zelene, kvetu nasazuje malo a taky hned opadnou a nevyvinou pyl.

Mam v planu zacit bud silne hnojit nebo ostrihat na minimum, aby stihly neco zplodit jeste.
Hnojim po celou dobu kveteni Plagronem Alga Bloom a Lignohumatem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Prosim o radu, diky :tiphat:


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů