Identifikace podle rostlin

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Setix
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04 črc 2011 17:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Identifikace podle rostlin

Příspěvekod Setix » 24 kvě 2014 13:04

Zdravím,
mám nasazeno hodně druhů, měl jsem vše parádně zdokumentované v PC, ale najednou problém, a všechny data byly pryč, takže absolutně nevím co je co. A teď k dotazu, je způsob jak od sebe rozeznat sazenice Bolivian Rainbow a Black Pearl? Ostatní nějak určím při sklizni, ale tady u těch dvou mám zájemce o sazenice, tak bych jim nerad dal špatnou kytku.
Děkuji moc.

V případě potřeby připojím foto.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Identifikace podle rostlin

Příspěvekod proki73 » 24 kvě 2014 14:11

Setix píše:Zdravím,
mám nasazeno hodně druhů, měl jsem vše parádně zdokumentované v PC, ale najednou problém, a všechny data byly pryč, takže absolutně nevím co je co. A teď k dotazu, je způsob jak od sebe rozeznat sazenice Bolivian Rainbow a Black Pearl? Ostatní nějak určím při sklizni, ale tady u těch dvou mám zájemce o sazenice, tak bych jim nerad dal špatnou kytku.
Děkuji moc.

V případě potřeby připojím foto.
přihoď fozo a hned bude jasno :) jinak perla má tmavé listy a pokud má dostatek světla tak jsou černé

Setix
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04 črc 2011 17:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Identifikace podle rostlin

Příspěvekod Setix » 24 kvě 2014 15:43

Tak přikládám fotky, prosím tedy o určení která rostlina je Bolivian Rainbow, osobně když to srovnám s dospělou kytkou, tak bych řekl, že BR bude patřit do první skupiny, druhá mi prostě svojí stavbou evokuje Black Pearl, ale nechám to na zkušenějších :thanx: . Jinak kytky jsou vždy stejného druhu ve skupině, ale to je asi jasné.

Bolivian rainbow z minulého roku

17597

První skupina

17598

Druhá skupina

17599

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Identifikace podle rostlin

Příspěvekod proki73 » 24 kvě 2014 16:18

tak u te první skupiny jsou ty 3 černé BP ta věrší je bolivian teda jestli tam máš jen 2 druhy a u te 2 skupiny ta v malém hravatém květníku bude taky perla u ostatních si nejsem jistej

Setix
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04 črc 2011 17:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Identifikace podle rostlin

Příspěvekod Setix » 24 kvě 2014 17:27

No, jenže podle značení se jedná u první skupiny o stejný druh, navíc nedávno jsem dosadil ještě pár BR, mají jen dvě patra, a jsou hodně tmavé, tak nevím :-/, ale díky.

Retensan
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 kvě 2014 10:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Identifikace podle rostlin

Příspěvekod Retensan » 12 čer 2014 10:48

Prosím o radu zkušené pěstitele:
Koupil jsem na Aukru od zavedeného prodejce nějaká ta semínka habanera, rawitu a thajského červeného. Všechny semínka byla bílá...Nějak mi to nešlo, ne a ne vzejít. Po dlouhém trápení se mi podařilo nějaké ty rostlinky dotáhnout do vzrůstu a přesadit do skleníku. Rostly ale nějak divně. Kmínek dřevo, silný jako malíček, listy chlupaté, květy obrovské, fialovo růžové. Koukám jako blázen. Projel jsem weby, až jsem narazil na možnost, že by to mohly být Capsicum pubescens, tedy papriky chlupaté, nicméně mně mate, že semínka byla bílá.
Pominu-li fakt, že prodejce má v semíncích nepořádek, uvítal bych reakci nějakého fajnšmekra, zda-li jde skutečně o tento druh a ano-li, o jakou odrůdu se jedná a proč nebyla ta semena černá...

Foto bych poslal ochotnému řešiteli na mail, protože nevím jak sem vložit fotočky...

KubaR
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2014 17:21
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Identifikace podle rostlin

Příspěvekod KubaR » 12 čer 2014 10:58

Dobré by bylo, kdybys hodil foto sem, ať se na to může podívat více lidí :) Návod zde: viewtopic.php?f=2&t=637" onclick="window.open(this.href);return false;
www.mazdashop.cz

Retensan
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 kvě 2014 10:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Identifikace podle rostlin

Příspěvekod Retensan » 12 čer 2014 15:26

KubaR píše:Dobré by bylo, kdybys hodil foto sem, ať se na to může podívat více lidí :) Návod zde: viewtopic.php?f=2&t=637" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak hotovo, "planý poplach", jakousi záhadou mi byly dodány - a mnou vypěstovány ve slibné keříčky - semena lilku vejcoplodého. Takže žel, chilli záhada se nekoná :wave:


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů