Stránka 1 z 7

Chilli v médiích

Napsal: 06 kvě 2010 18:59
od Seminka-chilli.cz
A je to tady :)

Angličané pokořili Indii, vypěstovali nejpálivější chilli papričky na světě

LONDÝN - Papričky chilli bhut jolokia, které dosud v Guinnessově knize rekordů držely primát jako nejpálivější na světě, o svou výjimečnost přišly. O asi 25 000 jednotek pálivosti Scovilleho stupnice ho překonaly papričky zvané infinity (nekonečno). Test pálivosti podle listu The Sun provedla anglická univerzita ve Warwicku.[/b]

Indické papričky bhut jolokia, které používá tamní armáda na výrobu ochromujících granátů, mají podle stupnice pálivosti 1,041.427 bodů. Jejich konkurent infinity, který byl vypěstován ve skleníku ve východoanglickém městě Grantham, má 1,067.286 bodů. Jak na výsledky testu výzkumu zareagovali Indové, se list nezmiňuje.

Populární ostré papričky jalapeno za těmito pálivými "zabijáky" zaostávají, podle Scovilleho škály mají od 2500 do 5000 bodů. Pepřový sprej používaný k sebeobraně má těchto jednotek dva miliony.

Chilli infinity dostaly podle The Sun jméno kvůli "nikdy nekončící" pálivosti, kterou nezažene ani tradičně nejlepší protilátka - mléko. Nick Woods ze společnosti Fire Foods, která papričky vypěstovala, popsal jejich konzumaci jako pojídání "rozžhaveného uhlí". "Vypěstování tak pálivého chilli v našem klimatu je neuvěřitelné," dodal Woods.

Woods společně s Mattem Simpsonem Infinity Chilli získal křížením existujících druhů. Dvojice doufá, že ještě letos semínka nového chilli uvede na trh.

zdroj: http://www.lidovky.cz/anglicane-pokoril ... a-chut_mev" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Chilli v médiích

Napsal: 14 čer 2010 16:24
od Seminka-chilli.cz
140 Kilograms of Naga's, 300Lbs.. Thats an aweful Lot of Naga's :D

Obrázek

Chilli papričky a rakovina

Napsal: 09 lis 2010 01:12
od Seminka-chilli.cz
Chilli papričky

Vědci z Nottingham University už v roce 2007 zjistili, že kapsaicin obsažený v chilli papričkách může za určitých okolností zabíjet rakovinové buňky. Molekuly kapsaicinu se dokáží navázat na rakovinové buňky a odstartovat u nich sebezničující proces.

Ke zmenšení tumoru došlo v případě rakoviny plic a slinivky. Jako prevence se osvědčily chilli papričky i u rakoviny žaludku.

Podle studie z letošního roku, kterou provedl National Cancer Institute, je však konzumace chilli papriček nevhodná v počátečních stádiích melanomu. Kapsaicin totiž údajně růst kožních nádorů urychluje.

http://ona.idnes.cz/sedm-koreni-ktera-p ... zdravi_bad" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Chilli v médiích

Napsal: 11 říj 2011 13:07
od Onyx
Šampionát v pojídání pálivého jídla skončil málem tragicky
V edinburghském stravovacím podniku Kismot Restaurant si musíte dávat pořádný pozor na to, co jíte. Místní specialitou jsou totiž výjimečně pálivé pokrmy. Po jídle zvaném Kismot Killer se zde již velkému množství lidí spustila krev z nosu a jeden muž musel být hospitalizován. Není divu, že mistrovství v pojídání pálivých jídel zde málem neskončilo dobře.

pátek 7. října 2011, 10:15 - Edinburgh
Pojídání extrémně pálivých curry jídel s obrovským množstvím chilli uvnitř skončilo minulou sobotu dvěma hospitalizacemi, zvracením na podlahu a omdléváním soutěžících. Jedna z účastnic akce, 21letá Curie Kimová musela být ošetřena v nemocnici a po pěti hodinách od návratu domů se do ní musela vrátit.

"Vždy jsem si užívala pálivá jídla a říkala jsem si, že když tahle akce přispívá na charitu, že to bude dobrý nápad. Jenže zaplatila jsem za to pořádnou daň," uvedla Kimová, která skončila druhá.

Účastníci museli před soutěží podepsat formulář, ve kterém stálo, že se vzdávají možnosti žalovat restauraci a navíc vše podstupují pouze na vlastní riziko. Majitel uvedl, že by asi měl soutěž trochu "zmírnit", dodal však, že se podařilo na charitu získat několik stovek liber.

V nemocnici musel být ošetřen nakonec ještě Mike Lavin, který skončil pátý. Vítězkou se stala Beverly Jonesová z Newingtonu, která byla vyhlášena curry královnou poté, co dokázala spořádat devět lžic extrémně pálivého chilli. :firychil:

Zdroj: http://www.novinky.cz/koktejl/246717-sa ... gicky.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Chilli v médiích

Napsal: 24 kvě 2014 09:48
od Findejs
hmm blbinky.cz zase nemaj o čem psát, tak si vymejšlí :-D

Re: Chilli v médiích

Napsal: 06 lis 2014 20:20
od Carniflora
jak se hraje orchestru po konzumaci chilli papriček http://www.novinky.cz/koktejl/352644-or ... hrani.html

Re: Chilli v médiích

Napsal: 06 lis 2014 21:20
od Findejs
Pakže jsou Dánové studení čumáci :-D
Jenby mě zajímalo, jak se hrálo dechový sekci, já když snědl takhle pálivou, tak jsem slintal jak bernardýn postiženej slintavkou. S rozpálenou pusou plnou slin fučet do nástroje asi nic moc. :hot:

Re: Chilli v médiích

Napsal: 07 lis 2014 10:36
od Mac
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 213339.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Starší, ale potěší.