Stránka 1 z 1

Jalapeno za oknem

Napsal: 16 úno 2015 21:25
od LACO
Zdravím všechny,

Začínám svoji teprve druhou sezónu a mimo jiných odrůd bych rád zkusil také jalapeno. Pěstuji bohužel pouze za oknem, bydlím, jak bydlím a zatím to jiné nebude. :-) Trochu jsem se unáhlil s nákupem a pořídil jsem si hned tři odrůdy:

Jalapeno Maylon
Jalapeno Summer Heat
Jalapeno Gurney's Sonora

Mohl by mi někdo poradit, která z těchto tří odrůd je za okno nejlepší, co se týče snadnosti pěstování a výnosu. Mám malý byt a 30 sazenic tam nenacpu, 10-15 jo.
Díky za rady. :-)

Re: Jalapeno za oknem

Napsal: 17 úno 2015 06:51
od skWor
Co se týče velikosti, tak jsou všechny OK. Osobně jsem měl habanero red (nejpravděpodobněji a nebudu sám) za oknem a taky to jde. Jalapena jsou menšího vzrůstu, takže je ani nebudeš muset krotit jako já tu habu. A co se týče chuťi, tak jalapena jsou všeobecně chutná a konrétní odrůdu si musíš už vybrat sám.

Re: Jalapeno za oknem

Napsal: 17 úno 2015 06:58
od Soaker
daj po 3-5 semien z kazdeho a uvidis,ktore je naj, semena ti vydrzia i na buduci rok.

Re: Jalapeno za oknem

Napsal: 17 úno 2015 07:00
od vavy.p
Ono i TSM se hodí za okno jen je vhodné aby bylo francouzské...... :-)