Stránka 1 z 1

Cvrček smažený na másle s chilli salátem

Napsal: 02 zář 2022 18:52
od Kaja
Smažení cvrčci:

Cvrčky spaříme několik vteřin ve vroucí vodě a necháme okapat. Na pánvi rozpustíme máslo a cvrčky orestujeme 1 až 3 minuty, podle velikosti. Můžeme namáčet do domácí majonézy. Podávají se s bílým pečivem a lehkým zelným salátem s chilli.

Salát:

Půl hlávky menšího kousku zelí, 1 červená cibule, 1-2 chilli papričky, snítka máty, 2 lžíce olivového oleje, lžíce vinného octa a půl lžíce cukru.

Hlávkové zelí očistíme od vrstvy vnějších listů, nakrouháme na jemné proužky a spaříme vroucí slanou vodou. Zelí necháme na sítu důkladně okapat. Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobné nudličky. Chilli papričky očistíme a jemně nasekáme. Lístky máty natrháme na kousky. Z oleje, vinného octa a cukru umícháme zálivku.

Okapané zelí podle potřeby osolíme a promícháme s cibulí, papričkami a zálivkou. Zelný salát s cibulí necháme odležet a před podáváním přidáme čerstvou mátu.

Re: Cvrček smažený na másle s chilli salátem

Napsal: 02 zář 2022 18:54
od Kaja
A takhle se dělají v Thajsku, výborní jsou také namáčení do chilli dipu. :firychil:

https://youtu.be/u8vENXQShyM

Re: Cvrček smažený na másle s chilli salátem

Napsal: 02 zář 2022 19:27
od MartinS
Parada, a ja s nimi krmil 18 let pavuka. Misto toho jsem mohl usetrit na jidle :-)