Stránka 1 z 1

Chilli z Indie

Napsal: 02 úno 2014 23:02
od Fatal
Zdravim borci ! :)
Vie mi niekto poradit o ake chilli sa moze jednat ?
Semienka doniesol moj známy z Indie, plody boli cca 3x1 cm, stenu mali stredne hrubu, pal okolo 30.000, plody rastu smerom dohora, rastlina je nizsieho vzrastu, no vetví sa nahusto, ma celkom kompaktny tvar.
Mohlo by sa jednat o nejaky druh Cayenského korenia ? Alebo som trafil uplne mimo ?
Dakujem za kazdy komentár :tiphat:
15727
15728
15729
15730

Re: Chilli z Indie

Napsal: 03 úno 2014 12:51
od Jackof25
že by Mem Jolokia?
viz: http://www.seminka-chilli.cz/mem-jolokia-180.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Chilli z Indie

Napsal: 04 úno 2014 08:39
od Fatal
Jackof25 píše:že by Mem Jolokia?
viz: http://www.seminka-chilli.cz/mem-jolokia-180.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Fuuha, no tak to je celkom dobra trefa, ale nechce sa mi verit ze by to bola Jolokia. Zrely plod nemal taku palivost ani zdaleka... uvidime. Ale aj rastlina je velmi podobna aj listy. len plod je pri stonke širší.

Re: Chilli z Indie

Napsal: 04 úno 2014 13:27
od Jackof25
Jen chci říct že nejsem žádný odborník a jen hádám :)
Ještě mi napadlo že by to mohla být:
http://www.seminka-chilli.cz/takanotsume-28.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo i
http://www.seminka-chilli.cz/zimbabwe-b ... il-19.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta Takanotsume mi příjde jako nejpravděpodobnější. Má i stejný tvar listů a plod je skoro stejný

Re: Chilli z Indie

Napsal: 05 úno 2014 23:39
od anek
Takanotsume určitě ne. Měl jsem 3 rostlinky, jednu ještě mám v místnosti a plody nejsou tak baňaté u stopky. Podle plodů bych snad tipnul i Mayan Cobanero Love, ale tam mi moc nesedí vzhled rostlinky.
Zimbabwe Bird taky ne, má drobný lístky i plody.