Stránka 1 z 1

Fleky na listech a fialové stonky

Napsal: 28 pro 2017 12:31
od Hornas
Ahoj kamarádi,
Chci se zeptat, čím je zapříčiněno toto.
Žloutnoucí fleky na listech.4396243963

Dále fialové stonky
43964

Děkuji za rady.

Re: Fleky na listech a fialové stonky

Napsal: 28 pro 2017 13:13
od petr.polasek
Ty fialové stonky jsou normální věc, žloutnutí listů může být zapříčiněno škůdci (hlavně sviluška), nebo nedostatkem živin (v tomto případě konkrétně železo nebo dusík). Napiš, co je to za odrůdu (některé mohou být náročnější na živiny), ale hlavně se podívej na spodek listů, nenacházejí-li se tam pavučinky.

EDIT - odrůdu bych tipoval na nějakou Chinensku

Re: Fleky na listech a fialové stonky

Napsal: 28 pro 2017 13:43
od Hornas
Hlavně postižena je Manzano rocoto a cheiro pesega. Ale pozoruji to i na jiných.
Na spodku listu jsem našel toto. Asi pruser co?43965

Re: Fleky na listech a fialové stonky

Napsal: 28 pro 2017 14:02
od Holu
Intumescence, přelévání. Rocota by se správně neměli moc zalévat. Jen rozprašovačem.

Re: Fleky na listech a fialové stonky

Napsal: 28 pro 2017 14:08
od Hornas
Holu díky, ale zalivam jednou za dva dny a to celkem málo. Spis méně. Nebo jen rozprasovacem také ob den. Ale tak zkusím méně. Už se mi to děla i na spodku listu TSM. Snad teda pomůže více sucha. Ještě jednou díky.

Re: Fleky na listech a fialové stonky

Napsal: 28 pro 2017 14:15
od petr.polasek
Spíš doporučím nerosit a jen zalévat (u C. Chinenses), v případě Rocot a všeobecně C. Pubescens dej na radu ostatních, nemám s nimi skušenosti. Jinak ještě dotaz - čím hnojíš?

Re: Fleky na listech a fialové stonky

Napsal: 28 pro 2017 14:20
od Hornas
Jednou za týden dávám chilli focus. Ale ředim to méně než je psáno. Hnojení 2x od presazeni.

Re: Fleky na listech a fialové stonky

Napsal: 28 pro 2017 14:20
od Kendy
Já bych si tipnul na nedostatek hořčíku (ty žluté fleky). A Intumescenci z přebytku vlhka tam vidím taky. Ono to nezpůsobuje jenom vlhkost v substrátu ale taky vzdušná vlhkost. Opatrně s tím rozprašovačem. A na ten hořčík zkus nějaký mix stopových prvků na list (wuxal calcium, nebo něco podobného).