Stránka 1 z 1

Fleky na listech

Napsal: 14 kvě 2017 10:47
od miisav
Ahoj, mohl by mi někdo ze zkušených poradit, co způsobuje tyhle fleky na listech? Moc zalívám? Už jsem omezila denní zálivky a čekám, kdy se budou listy tvářit žíznivě, hnojila jsem jednou týdne, to jsem taky omezila. Nebo je to nějaká choroba? Pěstuji za oknem, substrát mám Forestinu na papriky -
možná jsem začala moc brzy s hnojením, cca po 4 týdnech od přesazení. Padají mi květy, ale to je snad přirozené, některé rostlinky jich mají až moc.Díky moc za radu.
38150

Re: Fleky na listech

Napsal: 14 kvě 2017 11:02
od Tea Racer
Ahoj,
padání kvetů je v tomto období přirozené. Čím a jak jsi hnojila?
Může to byt popálené, ale tohle vypadá na plisen nebo prehnojení.
Ono dobre funguje i postupne odstranení listů...
Když tohle najdu, odstipnu list a vyroste nová vetev....

Re: Fleky na listech

Napsal: 14 kvě 2017 11:25
od miisav
Hnojila jsem Chilli Focusem, jednou týdně, podle toho, co jsem tu načetla, to asi není nejvhodnější hnojivo, asi vyzkouším slepičince. Zatím to je jen na dvou rostlinkách, tak odstraním listy a uvidí se. Díky za radu.

Re: Fleky na listech

Napsal: 14 kvě 2017 11:37
od hudobnik
miisav píše:
14 kvě 2017 11:25
Hnojila jsem Chilli Focusem, jednou týdně, podle toho, co jsem tu načetla, to asi není nejvhodnější hnojivo, asi vyzkouším slepičince. Zatím to je jen na dvou rostlinkách, tak odstraním listy a uvidí se. Díky za radu.
Focus nie je v zasade zle hnojivo. Ide o to, ze sa hnoji inak, ak chces na zaciatku dosiahnut, aby ti rastlinka rastla (produkovala listy, mohutnela) a inak hnojis, ak ti nasadi kvet a chces, aby mala vela plodov. V principe od zaciatku nasadenia kvetov zmenis hnojivo. Focus na ten zaciatok moze byt (aj ked najdes aj lacnejsie alternativy), slepicince potom. :tiphat:

Re: Fleky na listech

Napsal: 14 kvě 2017 12:35
od Tea Racer
Chilli focus má dobrou reklamu :-)
Já bych ho nepoužil nikdy.
Určite ted nehnoj nicím aspon 14 dní a uvidíš co a jak.

Re: Fleky na listech

Napsal: 15 kvě 2017 15:47
od stankar
Ja to mam taky u dosti rostlin, to bude hnojivem, jelikoz porad experimentuju a nekdy zapomenu, kdy jsem je hnojil naposled a cim :D

Obrázek Obrázek Obrázek

Jak pise Tea Racer, urcite bych par hnojeni vynechal, mlade listky by mely byt ok a ty velke skvrnite samy zezloutnou a upadnou.