Stránka 1 z 2

Krtek

Napsal: 09 čer 2016 11:13
od BigVD
Tak pánové, mám na zahradě škůdce nebývalých rozměrů a nevím jak se ho zbavit. :/
Jedná se o krtka, který rád začal podhrabávat papričky a děsně mě s tím štve. Kdyby pohrabával rajčata, řepu, nebo dýně, tak ho nechám bejt, ale útokem na papričky mi vyhlásil válku!!

Co jsem prostudoval na netu, tak nic nefunguje spolehlivě.. (neberu v potaz smrtící metody)
Zvukový plašiče - vyhozený prachy (dokonce prý i krtky vábí)
PET láhve - někdo říká, že funguji, jiní ne
Větrníky - to samé v bledě modrém
Kočky - běhá jich tam asi 20 a krtek stále hromádkuje dál
Chlupy šelem (kočky, psi, lvi, atd.) - vyzkouším vyhrabat pár krtinců a hodit tam pár chlupů (krtek by měl ucítit predátora, který po něm jde a odstěhovat se)
Sledovat nově tvořící se krtince, krtka vykopnout a odnést někam daleko - že bych měl čas sledovat hodiny krtince, to se říct nedá

Budu rád za každou radu, či osvědčenou metodu. :)

Re: Krtek

Napsal: 09 čer 2016 11:33
od OMO
projel jsem to googlem a netu je asi trilión rad, nej jsou olomoucké tvarůžky a použití dámského vibrátoru :) #mademyday

Re: Krtek

Napsal: 09 čer 2016 12:55
od franco
Chlupy: ak ich vložíš do diery, krtko tak už nepôjde, ale spraví si novú chodbu:-)
Ja som mal v záhrade rodinku krtkov, väčšinou nie je nikde sám, a trvalo mi to 15 rokov kým som sa ich zbavil, alebo lepšie povedané zredukoval.
Ak nechceš použiť smrtiaci gel, tak treba vstať ráno o 5,00 hod., potichu ísť do záhrady s motykou alebo rýľom a čakať, kedy sa pohne zem.
Držím palce :-)

Re: Krtek

Napsal: 10 čer 2016 08:05
od BigVD
OMO píše:projel jsem to googlem a netu je asi trilión rad, nej jsou olomoucké tvarůžky a použití dámského vibrátoru :) #mademyday
Právě že na internetu je spousta rad.. Jedni je chválí, jiní zatracují, ale vesměs se ty rady točí furt dokola..
Tvarůžky? Aby to spíš nepřilákalo další krtky labužníky. :D A vibrátor stačí aby vibroval a nebo musí být předtím "použit"? :lol:
franco píše:Chlupy: ak ich vložíš do diery, krtko tak už nepôjde, ale spraví si novú chodbu:-)
Ja som mal v záhrade rodinku krtkov, väčšinou nie je nikde sám, a trvalo mi to 15 rokov kým som sa ich zbavil, alebo lepšie povedané zredukoval.
Ak nechceš použiť smrtiaci gel, tak treba vstať ráno o 5,00 hod., potichu ísť do záhrady s motykou alebo rýľom a čakať, kedy sa pohne zem.
Držím palce :-)
Chlupy by měli dát najevo, že se jedná o teritorium šelmy.. Uvidíme.. Mě bude stačit, když přestane útočit na mé papričky. :)

Našel jsem, že může pomoci naftalín.. Hodit do chodbičky a zahrabat.. Mělo by to krtka vysmradit hodně daleko.

Re: Krtek

Napsal: 10 čer 2016 08:30
od Erben61
Jojo krtek to je zapeklitý problém.......třeba Ti to nějak pomůže : www.dokosmuskrtkem.cz

Re: Krtek

Napsal: 10 čer 2016 15:38
od rak102
Tady u nas zije jeden starej zahradnik,jak je starej ja nevim ale on byl snad stejne starej kdyz ja byl jeste mladej,no a ten rikal ze na krtka plati jedine motyka.Jinak ze bude v zahrade tak dlouho dokud se mu tam bude libit.Krtek je sice hajzlik,ale porad lepsi nez krtonozka.To je hotove peklo a na zahrade konec uplne se vsim.

Re: Krtek

Napsal: 03 srp 2016 14:40
od gandalf
Sice se v mém případě jedná o hryzce vodního /Arvicola terrestris/, ale nechci zakládat nové vlákno, tak to napši sem. Ostatně si myslím, že problém BigVD nepůsobí krtek, ale hryzec /krtek je masožravec/. Chci se s vámi podělit o zkušenost s touhle věcičkou - Deramax®-Cvrček - Elektronický odpuzovač-plašič krtků a hryzců. Trochu mně v návodu zarazilo, když jsem se dočetl, že pokud to na něho nezabere, má asi vadu sluchu /fakt nekecám/. Tak musím konstatovat, že "můj" je totálně hluchý! Pokoj dal jen na pár dní a už mi zase vesele ožírá kořeny chilli - děs. Dokonce jsem zjistil, když jsem ten kontejner vyndal ze země, že si k němu udělal tunel a objel ho, aby se podíval, co to tam píská - neskutečná drzost /a asi moje blbost, že jsem za to vyhodil peníze/. Tak co teď??
Dávám to sem jako zkušenost s výrobkem. Cena kolem 500.- /s poštou/ mně sice nezrujnuje, ale za to jsem mohl mít několik pytlů kvalitního substrátu na příští sezónu.

Re: Krtek

Napsal: 09 srp 2016 07:33
od BigVD
Zapoměl jsem se k tomuto vláknu vrátit. :D Opravdu bych řekl, že to byl krtek, rostlinky mi nežral jen měl poblíž několika výlezy a podhrabával je.. Pomohly proti němu takové tablety, které rozhazují zemědělci do obilí proti broukům.. Nedokáži říct co to je zač, ale zabralo to. :) Na zahradě od té doby žádný krtinec, nejbližší krtinec je cca 40 metrů od zahrady. :)