Stránka 1 z 3

AZTECO - vůbec nepálí

Napsal: 29 čer 2018 20:33
od Villda
Mám již druhým rokem rostlinu chilli AZTECO. Od podzimu je v paneláku za prosklenou stěnou - jihozápadní směr. Sklidil jsem prvních 7paprik. Z původní černozelené dozrály do červené barvy a délky cca 6-7cm. Nejdřív jsem ochutnal první - nepálila. Snědl jsem všechny včetně semen a.... nic.
Můžete mi prosím někdo poradit kde dělám chybu?

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Napsal: 29 čer 2018 21:37
od Bacula
Vloni pálila?

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Napsal: 29 čer 2018 22:44
od chris
Aztec Sweet Red Peppers? ;-)

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Napsal: 30 čer 2018 20:43
od Villda
Zasadil jsem ji loni na jaře a cca 30cm rostlinu dosud neplodící zachránil před mrazem, že jsem ji převezl do paneláku. První sklizeň byla letos 7 papriček (sladkých). Nyní vyráží dalších více než 10 papriček. Co se týče odrůdy, na pytlíku bylo psáno AZTECO a 450 000 SHU (tj. teoreticky srovnatelné s HABANERO RED, prakticky mohu dnes srovnávat max. se sladkou paprikou... ). Při rozhodování mezi jmenovanými odrůdami mne zaujala tmavá barva AZTECO :-)

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Napsal: 01 črc 2018 05:47
od Bacula
Tak dobré je, že zaplodila. Asi už vím podle popisu, sáčky se semínky jsem viděla v Tescu, ta tmavá barva mne také zaujala. Barevně a tvarově to obrázku na tom sáčku odpovídá? Pokud ne, mohlo dojít k záměně při balení. Jinak se může stát, že na jedné rostlině některý plod pálí víc, než jiný, ale pokud jsou všechny úplně sladké, je to divné.

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Napsal: 01 črc 2018 12:46
od Villda
Ano, seminka jsou od Nohel Garden. Druhým rokem je mají téměř všude. V jedné speciálce mi ani nic jiného kupovat nedoporučovali.
Tvar i vzhled sedí s vzorem z pytlíku. Plod je zpočátku zelený, někdy černě žíhaný. Pak černozelený a následně zčervená. Listy jsou většinou zelené, černě žíhané a některé více do černa.
Zkusím ještě druhou vlnu v různých stupních zralosti a při nejhorším se letos s AZTECO-KINDER smířím. A hold začnu od začátku:-)

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Napsal: 01 črc 2018 15:57
od chris
Dík za doplňkové info, docela zajímavý test horizontu a hloubky indexace vyhledavačů, mnou běžně používané celosvětové vyhledavače o ní nic netušily, až seznam něco našel a pak už to bylo snadné. Takže EAN 8590811821502.
Obávám se že žádnou chybu neděláš. Základní míra pálivosti je genetická záležitost, prostě jsi si vylosoval k zasazení semínko s genetikou bez palu nebo u Nohelů udělali chybu při balení.
Pokud by pálila alespoň trochu, tak se můžeš pokoušet kytku různě lehounce stresovat suchem atp, plus doplnit stopové prvky aby s jistotou měla z čeho vyrábět aromatické látky. Ale míru palu tím lze ovlivnit jen do jisté míry, v rozmezí daném genetikou, ničím podobným se z typického jala shu typické haba shu udělat nedá.

Na přebytečné sazenice je pozdě, ty už asi nikdo nemá, takže být tebou tak obratem pořídím pár seminek něčeho co ti bude sympatické z ověřeného zdroje, např. místní eshop, jestli pěstuješ indoor a máš prosklenou stěnu JZ, tak když hned zasadíš tak mužeš stihnout vánoční dozrálé pálivé dobroty.

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Napsal: 04 črc 2018 11:13
od SnakeX666
Zdravim. Jen pro doplnění tuto odrůdu jsem si ze zajímavosti koupil taky. A na mém pytlíku bylo napsáno ATZECO a ne Azteco jako u kolegy nahoře. Rostlina moc neroste, vůbec se jí nechce jít do květu. Podmíénky má jako všchny ostatní.