Stránka 1 z 2

pavi zdraví!

Napsal: 02 bře 2020 10:13
od pavi
Zdravím všechny příznivce pěstování chilli papriček a všeho ostatního. Chilli se snažím pěstovat už asi čtvrtý rok a to díky tomuto fóru.
Vše začalo v hobby marketu, kde měli výprodej sazenic. Byl už sice začátek června a papričky měly tak čtyři pravé lístky, ale zvědavost vyzkoušet habanero orange, byla silnější než rozum, že z takhle malé papriky už asi nic kloudného nevyroste.
Na podzim jsem měla max. 30 cm vysokou rostlinku se čtyřmi zelenými mini papričkami. Jelikož mi bylo líto se s ní rozloučit,
začala jsem hledat na netu informace, zda by se dala dopěstovat doma. Narazila jsem na tohle fórum a musím říct, že jsem se od něj nemohla odtrhnout. Habanero jsem přezimovala a další rok sklidila spoustu plodů s chutí, která mě uchvátila. A tak začala mánie pěstování chilli papriček.
Jelikož prostory pro pěstování a hlavně předpěst jsou omezené, bojuji s tím, co zasadit. Samožřejmě bych chtěla vyzkoušet nejlépe vše najednou, ale to zkrátka nejde. Zatím vím, že superhoty jsou už pro nás moc, ale pro pobavení návštěv skvělé.
Takže cílem je najít pár odrůd, které nám budou vyhovovat chutí i palem. Letos už mám něco vyseto, takže založím vlákno v galerii a pokusím se pokračovat tam. Už dlouho mě svrbí prsty se přidat na forum, abych jen nesosala informace, ale také se podělila o zkušenosti. Jen mám obavy, jestli budu mít čas také vkládat příspěvky.
Ještě jednou díky všem, protože nebýt vašich příspěvků, habanero by skoncilo v popelnici a já zůstala u rajčat a bylinek.
A tady je to habanero díky, kterému to začalo.

na jaře po přezimování
63536

a pak v létě
63537

Re: pavi zdraví!

Napsal: 02 bře 2020 10:51
od Tea Racer
Ahoj, vítej zde. Budeme rádi, když ukážes od počátku, jak Ti to letos jde.

Re: pavi zdraví!

Napsal: 02 bře 2020 10:59
od JanaK
:welcome: Vítej :welcome:
Těším se na tvé vlákno - co máš vyseto, co plánuješ a nějaké fotka by taky potěšila :thumbup:

Re: pavi zdraví!

Napsal: 02 bře 2020 11:13
od petr.polasek
Vítej ve zdejší chilli komunitě. Ať se ti mezi námi líbí a ať to roste :welcome:

Re: pavi zdraví!

Napsal: 02 bře 2020 12:27
od Faboš
Ahoj vítej, to hábo je parádní.

Re: pavi zdraví!

Napsal: 02 bře 2020 12:48
od Bonebreakers
Super, taková malinká chilina a tolik papriček super :thumbup:

Re: pavi zdraví!

Napsal: 02 bře 2020 18:58
od Chozee77
Ahoj...🤟😎 Sice tady nováček ale pěkně ostřílený harcovník..tedy harcovnice👍👍🙂 ať ti to pěkně valí do červených otáček...🤩

Re: pavi zdraví!

Napsal: 02 bře 2020 20:07
od Bacula
Vítej a těším se na letošní vlákno :jalapeno: