Stránka 1 z 1

chillipest

Napsal: 23 čer 2026 10:53
od ZaffraFuel
Zdravím. Pestujem chilli 5-6 rokov. ZAčínal som v INdoore. Teraz v princípe vonku. BUď to plne v terene a postupne skúsim aj vo foliaku menších rozmerov. Pestovaniu ako takému sa venujem o dosť dlhšie. A mám odpestované roky Indoor. Svoje boxy mnou navrhnuté stále ešte používam na predpesty a ranné obdobia rastu. Mám rád výbojky. Rast je pod MH 250W. Box 1x1,2x2,3m so vzduchotechnikou, ofukmi, zvlhčovačkou či trubicovým topením. NEni problém ale aj pod vyššími watážami to rozbehnúť. Do 600W.
POkúsim sa tu priučiť v prístupocj k pestovaniu, radám, postrehom. Poprechádzam si témy.
Zväčša hnojim kanadskými a holandskými hnojivami. Od minerálu cez organo-minerál až k organinike. Hnojil som už aj kravským mliekom, jogurtom, močom či výluhmi usušených kravských blokov. Mal som svoje kravy na mlieko.

Pestujem hlavne vo väčších nádobách. Od 6 do 90l. VEľa som toho nevypestoval. Kupované semená sú aj vabank, preto sa snažím siať z vlastných. Pekne som odpestoval Habanero Big Sun, Bhut Jolokia Yellow, Krishna Jolokia, Noname z Peru, Pestujem skôr väčšie množstva danej odrody. Viac rstlín. A samozrejme stále sa učím. Táto sezóna mi moc nevyšla. Zámena semien alebo čo. Doteraz tomu nerozumiem. Vyšli mi akesi velke papriky a ja nechápem odkial to je. NEštípu samozrejme haha. JEdna odroda tam je šo štípe.
Tak v júni som objednal od Vás z NOvej Paky kusovky: Big Black Mama, Habanero Chocolate, Carolina Reaper HP22B. Pestu zdar :chilli11: