Stránka 1 z 1

využití semen

Napsal: 09 lis 2019 11:50
od nofireno
zdravím experty na burning love,
nejsem expert, náhoda, že jsem sklidila asi tunu pálivých paprik. a je zpracovávám a protože jsou eko, nechce se mi jen tak zbavit semínek, kde by mělo být to nejlepší- olej a plánuju je namlít a dál nevím. Tady jsem letmo hledala klíčové slovo olej ale nic. Takže asi nic, namelu, ochutnám a vyhodím.

Re: využití semen

Napsal: 09 lis 2019 18:35
od gandalf
Neboj se toho, je spousta druhů chilli koření, kde semínka vůbec nevadí, spíše naopak. Já třeba to do pasty chu-nan dávám komplet, některé suším bez semen, některé druhy se semeny /podle mně je lepší to semlít těsně před použitím/. Pochopitelně semínka /nejen/ můžeš macerovat v horkém oleji, ale bacha nesmažit :-). Nejlépe ve vodní lázni, nechat to den odpočinout a opakovat /čím déle se to dělá, tím více kapsaicinu se vyplaví/. Potom chilli olej zcedit třeba přes nějaký hadřík. Mlít je nemusíš.

Re: využití semen

Napsal: 09 lis 2019 20:25
od nofireno
já se nebojím. experiment je mé druhé já. Teď luštím tuhle kytku. Ten kapsaicin má odpuzovat savce, ale ani slepice si listů nevšimnou a to jsou ultra zvědavé. Tady nic, nezájem, to je pro mne zajímavé zjištění. Ten olej jsem myslela, přímo olej ze semen paprik. Semínek mám asi tři litry, tak zkusím mlýnek na mák. co se stane. Budu si to aplikovat na kůži, dokud nesleze... ale dík, já se nevyjadřuju moc přesně. Chtěla jsem vědět, jestli už nekdo si lisoval ten olej. V Číně na to maj mašiny. kupovat zatím nebudu.

Re: využití semen

Napsal: 09 lis 2019 21:14
od MartinS
Me to tedy prijde jak prelozeny text google prekladacem od spam bota.
Nebo jako telegram zprava.

Re: využití semen

Napsal: 09 lis 2019 21:29
od Tea Racer
spambot prosím smazat.

Re: využití semen

Napsal: 09 lis 2019 22:17
od nofireno
ad MartinS) spam bot hlasí, máš tam chybu. 3p. j.č. MNĚ.
Tak vlákno radši smaž, ať nemás ostudu...