Stránka 1 z 7

Postřehy o závislosti.

Napsal: 02 říj 2015 19:43
od Erben61
Ahoj přátelé spálených chuťových pohárků, pěstitelé , badatelé, myslitelé a výrobci různých pálivých sajrajtů.Zdá se , že jak je zde popsáno v mnohých příspěvcích o chilli jako závislosti, začínám jako človíček náchylný, tomu taky pěkně propadat. Pěstuju si chilli takový 4-5 let, loni a letos to nabírá obrátky a jestli mě neopustí alespoň polovina mých plánů na příští rok, tak to bude pěknej úlet. Ještě že nemám prostor na vybudování fóliáku, protože při horečce která se mě letos na podzim zmocňuje , bych byl do jara schopen postavit hangár.Nicméně chci zkusit alespoń řízkování rostlinek a taky zkusím pár rostlin přezimovat.Objednal jsem si pár nových druhů s přihlédnutím na pěstování venku, znovu zaseju pár osvědčených odrůd s tím, že použiju jiffy. Když nemůžu expandovat do množství pokusím se zkvalitnit a proniknout do pokročilých technik. Zkrátka se mi ta závislost pěkně rozjíždí a jsem tomu rád, protože kdo si hraje nezlobí. Hraju si rád a vidím to asi takhle.27407 .Takže tak......a ať Vám to pálí. :firychil:

Re: Postřehy o závislosti.

Napsal: 13 říj 2015 21:04
od Erben61
Pokračování viz. pokročilé techniky pěstování chilli-klonování, zdravím :thanx: :respect: a jak říkám závislost je KURWA tak jsem v noci kvůli řízkování ani nestačil kouřit. :tiphat: čusík

Re: Postřehy o závislosti.

Napsal: 08 dub 2016 19:53
od Erben61
Přemýšlel jsem , kam vrazit tento příspěvek , až jsem si vzpomněl na toto prastaré vlákno. Kam jinam to taky vrazit když......Jdu takhle dneska do Hornbachu a co nevidím. Regál s různými sazeničkami a z něj na mě křičí známé siluety sazenek paprik. Koukám a tam mimo jiné i sazenky Habanera .... cena a to jsem nechápal 29,-Kč. Mám asi celkem 100 sazenic z toho minimálně 15 Habaner, přesto jsem neodolal a jednu jsem si vybral, když už pro nic tak pro porovnání. A to je prosím o té závislosti.....takový postřeh. A říkám si, že na chilli-forum mimo nás, naprostých závisláků a chillenců :chilli11: :firy: nakoukne spousta lidí a třeba by se někomu mohl hodit tip, ostatně může se hodit i leckomu kdo nestihl nebo se nezadařilo. Dávám sem obrázek k případnému posouzení. A třeba i k anketě viz TV NOVA .....Co na to Češi ? Jako ročník 1961 a čechoslovakista tím myslím i Moravu a Slovensko.
29602
29603

A jako zmíněný čechoslovakista se taky ptám.....co ffffšecko nám sem ti Germáni ještě musej dovážet. :dunno: No tak ať pálí :firychil:

Re: Postřehy o závislosti.

Napsal: 08 dub 2016 21:55
od JurassicChilli
Tak také krásne Habanerko by som si tiež rád dokúpil do zbierky. Škoda, že u nás na malom meste nie sú obchody typu Hornbach. Ku nám prídu na tržnicu v máji tak akurát pestovatelia z juhu Slovenska a budú mať len priesady sladkej papriky, prípadne nejakú PCR-ku, alebo klasickú feferónku Korál. Korálu mám dosť a aj sladkých kápií, takže tie kupovať nebudem. Ale možno ma prekvapia a dovezú tento rok aj niečo nezvyčajné. :thumbup:

Re: Postřehy o závislosti.

Napsal: 25 kvě 2016 21:10
od Erben61
Další příspěvek do tohoto neprávem opomíjeného vlákna. Ještě než jsem totálně propadl chilli trochu jsem dělal i do kaktusů a sukulentů, tedy spíše jsem vlastníkem několika kaktusů a tlustic. Jak jsem tak rozjetej z tím chilli pustlil jsem se dnes i do redukce přerostlých Aloe Vera a protože jsem chtěl zjistit, jakou má cenu odnož Aloe vypravil jsem se opět do Hornbachu. A jsem zpět u závislosti, protože jsem tam skončil zas u chilli papriček.Měli tam bomba sazenice, které nejenže už bohatě kvetly mohutnými květy ale už měli nasazený docela velký plody.Odrůda takový nějaký ,,kozí rohy´´ ale pěkný žlutý, tedy na obrázku. A přátelé, já se ovládl a nekoupil. To ovšem neznamená že se tam zítra, pozítří nevrátím, zachránit některou Zlevněnku. A ještě jedna věcička, rajčata mě po loňském fiasku nesměla do chovu a ejhle už mám dvě......jen tak závislost nezávislost. Pár fotek dokumentující mé snažení a rozpoložení a čusík, dík za pozornost.
30680
30681
30679
30682
30683
:thumbup: :thanx: :wave: :tiphat:

Re: Postřehy o závislosti.

Napsal: 26 kvě 2016 09:12
od Zrzek
To není o závislosti, to je čirá vášeň :-)

Re: Postřehy o závislosti.

Napsal: 26 kvě 2016 13:29
od lobo
Trochu podpořím Erbena a nenechám ho v tom samotného.
I mě dneska popadl záchvat vášně a ještě jsem přikoupil sazenice dvou krásek kterým jsem neodolal, Obecně mám pro 7Poty slabost takže jsem přikoupil :
7Pot White : http://www.seminka-chilli.cz/7-pot-white-82481.html
7Pot Wes : http://www.chillizrout.cz/7-pot-wes

Od těchto odrůd si slibuju hlavně velký výnos a luxusní chut exotického ovoce a brutálního NAPALMU :firy:

Ještě holky nemám doma, pojedu si pro ně asi v Neděli :jalapeno:

Re: Postřehy o závislosti.

Napsal: 26 kvě 2016 14:39
od Erben61
He :jalapeno: :jalapeno: aspoň vím že nejsem praštěnej sám.....oni chilližrouti taky prodávají sazenky???Ten odkaz je na semena. Já mám totiž na poště taky semena od f.neoseeds.cz...tak nějak 6 druhů který semínka.cz zdaleka nemají např. kráska Pasilla Bajio :thumbup: :thumbup: