Stránka 1 z 17

Choroby na listech

Napsal: 07 kvě 2014 15:06
od OSou
Ahoj,
pěstuji papriky v květináčích v kanceláři. Mám 4 druhy, dva rostou úžasně, bez jakýchkoliv problémů a dva mají nějaké choroby na listech. Sadil jsem v Říjnu a teď dozrávají plody, úroda super, ale ty choroby mě trápí.

Lilac Cayene a Habanero Baby Red jsou naprosto v pořádku.

Pequin má na většině listů zespodu bílou plíseň, rostlinky vypadají, že se jim celkem daří i docela pěkně plodí ale ta plíseň je hrozná:
Obrázek

Mayan Cabanero Love má téměř na všech listech hnědé fleky, na tomto listu to není ještě taková hrůza, ale fotka se povedla nejlíp:
Obrázek

Od každé odrůdy mám dvě papričky a problémy jsou totožné. Všechny 4 odrůdy mají totožné podmínky, zálivku hnojení atd.

Kdyby Vás napadlo, čím to může být a jak se problému zbavit budu Vám vděčný.

Díky

Re: Choroby na listech

Napsal: 07 kvě 2014 15:28
od gandalf
A nemůže to být z vysoké vlhkosti? Je tady o tom napsáno spousta.

Re: Choroby na listech

Napsal: 07 kvě 2014 16:32
od OSou
Nemyslím. Větrám téměř neustále (kromě víkendů) a zalívám až je půda suchá, takže vlhkost podle mě ne. Ale nejsem expert.

Re: Choroby na listech

Napsal: 07 kvě 2014 17:08
od Filichilli
Ahoj, ty obrázky nejdou zvětšit, takže jestli to je intumescence, jak tady správně kolega řekl z vysoké vlhkosti (i substrátu) nebo se to tvoří i po hnojení, takové bradavičky.. Či pokud to nejsou třásněnky/svilušky. Nejde to vidět, takže bohužel.

Re: Choroby na listech

Napsal: 07 kvě 2014 20:17
od maatko
Zdravim. Mam pequin a na listoch sa mi objevili bile tecky. Tecky nejdou setrit. List postupne zasicha po okrajich. Cim to je a ako to mozem riesit?Dik za o dpoved
17370

Re: Choroby na listech

Napsal: 28 bře 2015 12:20
od BlueShark
Tak Vám tak zalévám papričky a štípu květy a najednou si říkám, proč u pár rostlinek jsou zkorucené listy u bolivian rainbow a kousek od ní u pár roslinek také. Zespodu listu je jakoby něco mezi plísní a mini vajíčky, ale prstem to otřít nejde. Neví někdo čim to? Rostlinkám se daří jinak, mám strach aby to neudělalo rychlý proces u všech...

Mám to ve své galerii... gallery/album.php?album_id=1855" onclick="window.open(this.href);return false;

22453

Jinak to není tak světlé, to dělá blesk.

Re: Choroby na listech

Napsal: 28 bře 2015 12:46
od Zrzek
nehnojil si postřikem na list? Příjde mi to jako přehnojené (nabobtnalý list) a co se týče těch bílých pupínků na spodu listu, nemáš to náhodou přelité, nebo ve vlhku? Intumescence, už se tu o tom dost psalo. Tj. reakce rostliny na přelití a nadměrnou vlhkost vzduchu a jiné. Měl jsem to na listech taky, ničemu to nevadí.

"Fyziologická porucha nazývaná intumescence, způsobuje ji nadměrná zálivka nebo příliš vlhký vzduch. V důsledku toho dochází ke zvětšování buněk a tím k tvorbě drobných bradaviček, většinou umístěných na spodní straně listů poblíž listových žilek." Citace z přispěvku od ARTHUR

Re: Choroby na listech

Napsal: 28 bře 2015 14:01
od Colostomizer
Jj, Zrzek pravdu dí :)

Jsou to známky přehnojení a intumescence z vlhkosti. Postřik na list s tím většinou nesouvisí ...