Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Stránká zaměřená pouze tématice o semínkách z produkce https://www.seminka-chilli.cz a https://www.chilli-shop.sk
xstanek
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2012 09:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod xstanek » 24 srp 2012 10:27

takže po 5 dnech 100% úspěšnost :-)

Uživatelský avatar
gorelover
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 31 led 2013 10:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod gorelover » 31 led 2013 13:04

Mam dorset naga a trvalo asi 18 dni než vylezly ale ted uz se maji k světu. Explosive ember byli za necelý týden. jinak 95% uspěch parada.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod bremic » 27 úno 2013 16:26

Pět dnů od přijetí dodávky semínek Trinidad Moruga Sc. už klíčíme !!!
Jolokia zatím spí.

franta599
Stálý člen
Příspěvky: 134
Registrován: 29 led 2013 00:08
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod franta599 » 19 bře 2013 19:25

Trinidad Moruga Sc.
100% kličivost za podminek 19°C noc 23°C den kvalitka - galerka :thumbup:

Lebedak
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24 dub 2013 06:45
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod Lebedak » 24 dub 2013 06:52

Ahoj s kličivostí spokojenost! Chci jen říct, že jsem uplně ne zas až tak bedlivě dodržel naroky ohledně teploty, ale v malém pařeništi jsem dosahl velice uspokojiveho víslednu 3x Jalapeno Senorita, 2x Naga Jolokia PC1, 2x Atomic Starfish a 2x Devil's Tongue Red. (něco rašelinové tablety a neco rovnou do hliny, pak plastové kvetinačky) Vše se 100% klíčivostí a to jsem měl teplotu v okolí pařeniště tak 20-24 stupňů, asi taky dost štěstí a ne uplně naroční jedinci, ale zkratka velka spokojenost s osivem.

Ať slunko svítí Lebedak

-- 24 dub 2013 07:47 --
gorelover píše:Mam dorset naga a trvalo asi 18 dni než vylezly ale ted uz se maji k světu. Explosive ember byli za necelý týden. jinak 95% uspěch parada.
Ahojm ty Dorset Nagy vypadaji opravdu luxusně. Poděl se mi pak do soukromé zprávy jak to jde co pěstovaní a hlavně co plod? Na přezrok bych je taky zkusil :P Diky Lebedak

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod JuraS. » 03 zář 2014 14:33

Udivuje mě jedna věc. Počítal jsem s tím, že na semínka-chilli.cz seženu de fakto všechny semena v nabídce z toho co se objeví v česku. A ejhle jak se mýlím. Na eshopech kde prodávajjí semena hrachu, dýně a kde čeho mají semena chilli které tady ne. Na jiných webech kde se prodávají semena kde čeho od drobných pěstitelů jsem loni sehnal semena sladkých chilli které taky nemáte v nabídce. Škoda. Ony ty nejpálovější prodává dneska už kde kdo. Třeba na aukro.cz. Mají tam ale i specialitky které vy nemáte.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod proki73 » 04 zář 2014 14:51

Jirka Kosina píše:
JuraS. píše:Udivuje mě jedna věc. Počítal jsem s tím, že na semínka-chilli.cz seženu de fakto všechny semena v nabídce z toho co se objeví v česku. A ejhle jak se mýlím. Na eshopech kde prodávajjí semena hrachu, dýně a kde čeho mají semena chilli které tady ne. Na jiných webech kde se prodávají semena kde čeho od drobných pěstitelů jsem loni sehnal semena sladkých chilli které taky nemáte v nabídce. Škoda. Ony ty nejpálovější prodává dneska už kde kdo. Třeba na aukro.cz. Mají tam ale i specialitky které vy nemáte.
"Počítal jsem s tím, že na semínka-chilli.cz seženu de fakto všechny semena v nabídce z toho co se objeví v česku?" :respect:
Buď nevíš o čem píšeš, nebo je to legrace.
Držíme si svou kvalitu a počty odrůd. Pro neznalé věci doporučuji nakupovat osivo papriček na aukru a nebo v e-shopech, které prodávají kde co a jen proto, že vidí, jak chilli aktuálně jede díky naší propagaci, tak ho nabízejí taky (ale v jaké kvalitě) :thumbup:

Zdraví
Jirka :tiphat:

http://www.seminka-chilli.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
tak k tomuhle se s vaším dovolením přidám Jirka má pravdu při koupi na aukru a e-shopech které prodávají hrách a dýně které se dají koupit v každém květinářství je téměř 90% jistota že vyroste ze semínek chilli úplně něco jiného tak jako u mě na místo jalapena TAM vyrostlo něco jako red la gigante sladká prostě obyčejná paprika kterou si koupím v obchodě a na místo black pearl je 2m křak a na něm 3 plody které vypadají jako serráno které mám ve foliáku vedle a v tom je ten problém že lidé se snaží ušetřít na špatném místě ja je měl jen jako doobjednávku u kámoše takže mě to stálo asi 30kč ale lidé kteří takhle nakoupí mnohem více tak je to k ničemu protože se zde potom snaží dohledat co jim to vlastně roste a proto nakupuji jen u semínka -chilli.cz mám jistotu že tam je min. 90% čistota a průměrná 95% klíčivost a k tomu solidní jednání a vždy nějaký ten vzorek koření sice jsou ceny vyší ale za kvalitu se holt platí a k tomu se dá při jednom koupit i nějaké to mučíto :) takže pokud si někdo objedná osivo na aukru kde TSM 10ks stojí 35kč tak ať si tady potom nestěžuje a zbytečně špiní fórum novými vlákny o tom co mu to roste a jak se o to starat a podobně

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod JuraS. » 04 zář 2014 15:00

Tak nějak jsem myslel, že na jednom místě najdu kompletní přehled průběžně aktualizovaný všech možných odrůd. To že některé nejsou in-natura v semínkách je jasný. Nicméně. Kolik semínek je z jedné kvalitně pěstované rostliny habanera, jalapeňa, morugy ? Kolik semen se ročně prodá ? Stačí 3, 5, 10 rostlin pro zásobu semínek na prodej na příští sezonu ? Není možné se domluvit s nějakými pěstiteli aby vypěstovali nějaké druhy chilli na které nemáte kapacity ve skleníku ? Aby byla co největší pestrost odrůd. Páč mě z jednotlivých semínek vyrostlo pár druhů paprik. Jako na potvoru 3 druhy sladkých a 2 rostliny s taylorkou. Nic mezi. Paprik je i na balkoně v hydroponni tolik (taylorky) že je budu rozdávat. Semínek bude přehršel. Příští rok je začnu sázet do trávníku mezi paneláky a uvidím jestli přežijou. Ty sladké co mi vyrostly v nabídce nemáte. Na aukru jsou i firmy co prodávají v certifikované kvalitě balené ve standardním balení prodávaných semen. A za ceny směšné. Třeba 10 semen Tabasco za 20,-Kč. a Chilli Paprička Habanero Madame Jeanette za 25,-Kč. Viz. http://aukro.cz/show_item.php?item=4561063570" onclick="window.open(this.href);return false; kvalita semen od jiných pěstitelů ? Nedokážu posoudit. Klíčil jsem jen jednotlivá semena. Svou chybou jsem první sadu utopil tak fakt nevím jak klíčí. Za ty ceny to ani nemíním zjišťovat. Jo mít skleník kde chci 1000 rostlin by mě to zajímalo. Kolik ale takových tu je ? je možné, že geneticky semena co jsem loni kouil na aukro.cz jsou původně od Vás, ale ruku na srdce, vy je taky máte odjinud. Neposlal vám je bůh z nebe emailem...

-- 04 zář 2014 15:07 --
proki73 píše: tak k tomuhle se s vaším dovolením přidám Jirka má pravdu při koupi na aukru a e-shopech které prodávají hrách a dýně které se dají koupit v každém květinářství je téměř 90% jistota že vyroste ze semínek chilli úplně něco jiného tak jako u mě na místo jalapena TAM vyrostlo něco jako red la gigante sladká prostě obyčejná paprika kterou si koupím v obchodě a na místo black pearl je 2m křak a na něm 3 plody které vypadají jako serráno které mám ve foliáku vedle a v tom je ten problém že lidé se snaží ušetřít na špatném místě ja je měl jen jako doobjednávku u kámoše takže mě to stálo asi 30kč ale lidé kteří takhle nakoupí mnohem více tak je to k ničemu protože se zde potom snaží dohledat co jim to vlastně roste a proto nakupuji jen u semínka -chilli.cz mám jistotu že tam je min. 90% čistota a průměrná 95% klíčivost a k tomu solidní jednání a vždy nějaký ten vzorek koření sice jsou ceny vyší ale za kvalitu se holt platí a k tomu se dá při jednom koupit i nějaké to mučíto :) takže pokud si někdo objedná osivo na aukru kde TSM 10ks stojí 35kč tak ať si tady potom nestěžuje a zbytečně špiní fórum novými vlákny o tom co mu to roste a jak se o to starat a podobně
Osobně třeba ten prodejce neoseed má v nabídce zeleninu (rajčata a ředkvičky jsem včera vybíral) které v obchodě jako je obi, hoernbach nemají. a když tak semena ředkvičky tam byly za 35 kaček pokud si pamatuju. A jen 3 druhy. Kytek na květ přehršel. Taky okurek jsem v hoernbacho moc neviděl. Jo, jsou specializovaný kšefty kde určitě mají toho habakuk. To je ale i ten neoseed. Vyberu si na netu a pošle mi to za 24 kaček v obálce domů...když to bude eshop tak zaplatím běžných 140 kaček za úplně stejnou obálku...jo a aukro je jen jiný druh prodeje. jsou akční firmy co mají kamenej kšeft, mají eshop, prodávají na aukro.cz a i na ebay.com...


Zpět na „www.seminka-chilli.cz“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti