Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Stránká zaměřená pouze tématice o semínkách z produkce https://www.seminka-chilli.cz a https://www.chilli-shop.sk
JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod JuraS. » 04 zář 2014 18:33

Díky za info. To jsem nevěděl, že tohohle prodejce znáš. Včera jsem od něj vzal nějaký ředkvičky, rajčata a papriky na příští sezonu. Uvidím jak mi to dojde a jak to pak bude klíčit. A osobně semínka toho co mi vyrostli klidně rozdám zadáčo. Na jedný rostlině, z jedinýho semínka, mám snad 2 papriček. Kolik v nich je tak průměrně semen ? Nevím. Nicméně bych uvítal na jednom místě, uceleně přehled všech možných, dostupných odrůd. Třeba ty černé sladké co mi vyrostly jsem marně hledal na seminka-chilli.cz. Možná mám nějakýho novýho, jedinečnýho hybrida, novou odrůdu. Néééé. Mám jen papriku co v Česku nikdo asi nenabízí. Víš, mě osobně se nechce platit za super balení hromady peněz když je to jen 10 semínek obyčejný papriky. Když to nebude v tubě z titanu. To leda. V obyčejný bublinkový obálce mi z Číny přišel dost citlivý elektronický obvod. A taky se mu nic nestalo.

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod Filichilli » 04 zář 2014 19:33

JuraS, ty černé velké jsou možná Ingrid od Nohel Garden.. Každý prodejce chilli má jiné druhy paprik ... Jestli chceš všechny druhy paprik, tak podle databáze jich je asi 6 500 + nechci vědět kolik hybridů a vlastních odnoží čehovšeho možného. Tohle Ti nikdo nebude pěstovat, ještě natož aby řešil čistotu druhů.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod JuraS. » 04 zář 2014 19:51

Když někdo mluví o čistotě druhů tak se mi ježí chupy. To tady bylo naposledy před cca 20 lety. Ve Rwandě. A něco známějšího ? Jo před 70 lety v Evropě. Jinak díky za tipy. Já z těch sladkých zasadil tohle (podle toho jak jsem to dostal popsané) Chocolate sweet, purple beauty sweet, Ty co jste mi smazali, ty podlouhlé se vybarvili do tmavě hnědé. Chuťově jsou zajímavé, mají takovou řekl bych kouřovou chuť. Rozhodně zajímavé. Manželce moc chutnají. Ty velké co vypadali jako prodávaná trojkombinace paprik ale stříklá na černo teď rostou další. Nafotím další pořádně. Nicméně skřížit nějakou sladkou kapii s nějakou pálivkou by mohlo být super prodejné. To bych to začal množit klonováním a ne semínky. Právě to mě napadá když se mi podaří to přesunout do sklepa kde tomu pomůžu větrákovým prouděním vzduchu a včeličkami.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod JuraS. » 04 zář 2014 21:44

Nehodlám se věnovat prodeji čehokoliv pokud to nepřinese dardy peněz naráz. To jsou jen drogy, lidi, zbraně, jaderný materiál. Na ředkvičkách ani chilli se nedá zbohatnout ze dne na den. Fakt nevím proč zatracujete semena od domácího pěstitele. Mám od seminka-chilli.cz semínka za cca 1500,- Rodina se ptala na vánoční dárky tak jsem je pověřil. To co mi roste na balkoně za TSBT je (tuším) právě od vás. Teď mám tolik plodů že nevím co s nimi. Budu semínka rozdávat. Jsou o něco horší jako ty vaše ? Jen proto, že nejsou v potištěné obálce ? Podívejte se na Potraviny a,s. USA požádali EU aby přistoupila na stejnou potravinovou politiku. Už se to tam projednává. Za rok, dva možná bude trestné prodávat a nebo rozdávat semena čehokoliv protože bude stanovený, certifikovaný jediný pěstitel, nositel čistoty druhu a ten bude určovat co se bude pěstovat a co prodávat a za kolik.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod JuraS. » 05 zář 2014 07:13

Jasan. Nicméně to bychom zabředávali do politiky, do světonázoru. btw. Jestli se nepletu tak morugo už není nejpálivější paprika na světě. Sesadila jí nějaká skleníková specialitka ze severu Anglie. Něco pěstovaného speciálně jako "zbraň". Název teď po ránu, bez kafe, z hlavy nevydoluju. Budete ji mít v nabídce ? Svoboda ? Co to je ? Bezďáci jsou tak svobodní jak to jen uprostřed Evropy, uprostřed Prahy jde. Ale nechci být tak svobodný. Ty si s těmi zákony připadáš svobodný ? Kdybys viděl kolo v jakém techickém stavu bylo na němž jsem jezdil já v dětství ! Táta ho měl v 50 tých letech a mě potom v 70 tých letech upgradoval rám Esky. Nedosáhl jsem na šlapátka a ani na brzdy naráz. Berany jsem měl povolené abych si je dokázal rukou přetočit nahoru jako parohy. Žádná světla, odrazky, brzdy mizerné. Jezdil jsem na tom bos, v trenýrkách a tričku bez rukávů. Starší budou vědět. Po silnici ale taky jsme s tím dělali "kros" po muldách na stavbě. Nikdo mě neperzekuoval jak chci jezdit, zda si chi rozbít svobodně držku. Žádné povinné helmy. Tomuhle ty říkáš svoboda ?

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíčivost a testování osiva semínek chilli

Příspěvekod JuraS. » 05 zář 2014 08:52

Omluva, našel jsem článek který jsem myslel, ale je už starší a skutečně Trinidad Scorpion Moruga je v současnosti nejpálivější paprikou. Úroveň prodejců, šmelinářů je jasná. Končím. Diskuze se stáčí na ukazování pindíků a obyčejné příspěvky stylu : přišel jsem na vylepšení, podařilo se mi, apod nejsou...


Zpět na „www.seminka-chilli.cz“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti