Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Informace o papričkách, odkud pochází, proč pálí?
TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod TashonkaWitko » 05 říj 2012 16:11

takovy nezdvorily dotaz - proc to teda pestujete, kdyz vas stve, ze to "pali"?

Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod rytir91 » 05 říj 2012 18:32

on je rozdíl pálí a hřeje.... v jídle je to dokonalý doplněk, ovšem každý má své množství a pocítit dotek doslova satana chilli může být bolestivé :)

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod gandalf » 05 říj 2012 19:54

TashonkaWitko píše:takovy nezdvorily dotaz - proc to teda pestujete, kdyz vas stve, ze to "pali"?
Pěstuju to pro radost. Pálení rukou mně neštve, jen to konstatuji. Patří to k tomu. Ale podle pravdy mám radši asi tu fázi pěstování a péče o kytky. Ta sklizeň mi naznačuje, že jedna etapa už končí a zbývá jen těšení na novinky v příštím roce.
Mimo téma - vrátil jsem se z výstavy orchidejí a docela jsem tam měl mezi známými úspěch /nejen/ se vzorky mých výpěstků.

TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod TashonkaWitko » 05 říj 2012 20:00

:-) panove neberte to zas tak vazne ... to nebyla vazne minena kritika, to bylo pratelske popichnuti" :-)
ty OPRAVDU palivy papriky jsou imho jak OPRAVDU krasna zenska ... na jednu stranu je to radost to mit doma a na druhou .. obcas i starost :-)))

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod gandalf » 05 říj 2012 22:00

Jasně že to neberu vážně, ale je to tak. Mně dokonce připadá, že ženský si tu pálivost užívají jako mimomaželský sex - taky se můžou "popálit". Ty, co jsem obdarovával /chilli/, byly přesně ten typ.

Uživatelský avatar
HotFox
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2013 13:38
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod HotFox » 04 úno 2013 00:23

už ste si máčeli varlata v miske s mliekom ? Nie? :) ste šťastní muži. Pripravoval som žlté haba na sušenie, v rukaviciach. Vsetko ok. až kým som ich nedal dole a neumýval nôž holými rukami. Všetko bolo aj potom OK, nič nepálilo. no o hodinu som na haba zabudol a... poškrábal sa... :firychil:

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod Wiking » 04 úno 2013 08:40

Ano, nektere casti lidskeho tela jsou asi 100x citlivejsi na capsaicin nez nektere druhe :)
I tim si kazdy z nas uz prosel.

PS: Uz jste nekdo z Vas nekdy simulovali u lekare aby jste dostali neschopenku? Chilli je tam skvely pomocnik! Pri maznuti do oka se muzete tesit na nekolikadenni neschopnost (alespon na papire) , neco jako zanet spojivek atd.
Tim ale nikoho nenabadam k sebeposkozovani, jen informuji ;-)
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

Uživatelský avatar
gainward
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21 led 2013 20:14
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Březník

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod gainward » 20 úno 2013 13:12

HotFox píše:už ste si máčeli varlata v miske s mliekom ? Nie? :) ste šťastní muži. Pripravoval som žlté haba na sušenie, v rukaviciach. Vsetko ok. až kým som ich nedal dole a neumýval nôž holými rukami. Všetko bolo aj potom OK, nič nepálilo. no o hodinu som na haba zabudol a... poškrábal sa... :firychil:
Nechci být škodolibý,ale dlouho sem se tak nezasmál,jak při četbě tvého příspěvku a představě máchání koulí v mléce!
Ale dovedu si to představit,co ty potvůrky pálivostí dovedou.Já loni mlel Thai Red na koření bez rukavic a svědilo mě oko,tak sem se do něj prstem rýpl,no a už nesvědilo,ale pro změnu jsem si myslel,že nemám čtvrt hlavy,jak to pálilo.Jeden den sem byl nástupce Jana Žižky a čučel na svět jedním okem.Naštěstí žádne následky to nezanechalo,ale respekt mám teď aj ke sladké paprice :dunno: :respect:


Zpět na „Všeobecné informace o chilli papričkách“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů