Sadba 2017 LED indoor

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Bulva
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26 úno 2017 14:26
Reputace: 1
Obrázky: 0

Sadba 2017 LED indoor

Příspěvekod Bulva » 26 úno 2017 15:16

Zdravím všechny,

jsem novým účastníkem tohoto fóra a chtěl bych se podělit o zkušenosti a informace ohledně indoor pěstování chilli papriček.

Vysázené odrůdy:

Habanero Red
Scorpion Moruga
Jalapeno Early
Jalapeno Senorita
Jalapeno Hercules
Jalapeno Jalastar

Sadba cca 22.1.2017. V současné době pod LED osvětlením vlastní výroby o výkonu 60w. Pod umělým osvětlením cca 4 týdny.

ObrázekObrázek

Obrázek
okno vlevo - LED v pravo :)

Obrázek
4 týden v pěstírně Scorpion Moruga

Více fotografií na blogu: chillipapricky.com


ObrázekObrázek

KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Sadba 2017 LED indoor

Příspěvekod KarlosK » 26 úno 2017 15:57

sakra... moc pěkný rostliny :) tak ať ti to roste. tohle budu rád sledovat :)

Bulva
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26 úno 2017 14:26
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Sadba 2017 LED indoor

Příspěvekod Bulva » 05 bře 2017 20:48

Dnešní fotky po 5 týdnech pod LEDkou :).

Obrázek

Srovnání za oknem vs. LED
Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

víc fotek mám zde: http://chillipapricky.com/fotogalerie-5 ... svetlenim/

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Sadba 2017 LED indoor

Příspěvekod MartinS » 05 bře 2017 22:31

Vitam te tady. Krasne to mas, mohu se zeptat jake chipy pouzivas, jestli mas optiku/cocky nebo jen stinidlo a jak daleko od LEDek/panelu mas vrcholky rostlinek?

Loni jsem predpestoval krasne sazenice pod led studenymi paskami(kde jsem mohl mit vrcholky papricek klidne 2cm od pasku - pouzival jsem chipy 2835 12W/m). Letos zkousim full spectrum grow mcob chip, ktery jsem vymenil v Daisy reflektoru misto puvodniho. Tak proto se ptam ze zajimavosti.
Mam obj zdroje a optiku a chci nakombinovat misto 50W(30W real) Mcobu, mit 1x30(20)W 6250-6500K + Grow Mcob 30(20)W ale nevim jestli pri teto kombinaci nebudu muset casteji rosit v micro grow boxu 35X35X60cm. Protoze relativni vlhkost bude dost nizka, az moc asi. Coz je u semenacku vetsinou problem. Momentalne mam reflektor asi 30cm od vrcholu sazenicek, kdyz jsem testoval behem roku blize(kolem 10-15cm), tak byl problem se spalenim prilisnym svetlem, zasychaly okraje listu, krouceni okraju nahoru atd... a teplem, PH ani prehnojenim to nebylo.

Take jsem pokukoval po solo 1W a 3W grow chipech, ale nechtelo se mi s tim drbat zase tolik. Idelani je mit asi vice vlnovych delek, coz uz je zase jiny level si to skladat sam jako jsou profi Mars svetla atd a ne jen full spectrum grow mcob co mam ja. Porad tak ale nejak doufam, ze treba ty Cinani to nedelaji uplne blbe a na tom mcobu ty ledky budou take nejak rozumne poskladane.
Protoze pokud ne, tak se vratim u predpestu ke studene bile led 6000-6500K, kde se to darilo dobre.
Zatim tam mam jen 7 rajcat, kde uz jsou i prave listky a jednu papricku s deloznimi v tom micro growboxu v 1l kvetinaccich. Zbytek za oknem. Tam je to ale spise ve fazi kliceni.

Mam tam presne tenhle:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.Xdb9Td

Bulva
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26 úno 2017 14:26
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Sadba 2017 LED indoor

Příspěvekod Bulva » 06 bře 2017 12:21

Ahoj, používám full spectrum led chip 3w. Měl jsem jich 25 ks, ale při zapojení asi 4 padly za vlast :). Prostor 70x50 asi 50w. Myslím, že to bohatě stači. Teď tam mám asi 70 rostlin, ale ne nadlouho. Rostou pod tím neuvěřitelným stylem. Až se nevlezou tak budu muset zapnout druhé patro pěstírny a to mám jen z led pásků taky o výkonu 12w/m - kombinace červená a modrá.

Měl jsem je asi 10 cm nad sazeničkama, ale teď jsem je dal asi na 15 cm - zdálo se mi, že Škorpionky a Habanera šli spíš do šířky než do výšky.

Jinak jsem žádný problém nezaznamenal.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Sadba 2017 LED indoor

Příspěvekod MartinS » 06 bře 2017 18:08

Mozna te bude zajimat toto:
https://www.youtube.com/watch?v=HawgP5S ... e=youtu.be

Osobne mi prislo, ze ty full grow chipy jsou dobre jako doplnek k dalsimu svetlu. Dopadl jsem pri testech velmi podobne jako typek ve videu.
Ze zacatku vse ok a pak se mi zdaly rostlinky nejak slabe a divne. Zrejme proto se vratim ze studene led pro predpest.
Hlavne v teto fazi je cervena prakticky zbytecna. BTW i ta studena LED ma dost cervene, ale navic od teple bile nebo neutralni, ma mnohem vice modre.
Dalsi vec je ze se podcenuje zelene spektrum. Cetl jsem studie, kde zjistili ze rostliny kde se pridava i zelene svetlo maji silnejsi listy a lepe se jim dari i kdyz podle krivek fotosyntezy to nevypada. Mozna proto do profi svitidel davaji vice vlnnovych delek nez jen cervenou a modrou.
Pokud mas stesti na full spectrum, a jsi spokojeny tak asi proc ne. Ten Mcob full spectrum mi prijde ale nedostatecny.
Podle me ma ten muj proste malo modre, nebo nevim. Je to urcite lepsi nez ty E27 fake zarovky z Ciny, ale take zrejme zadne terno.

Pasky v horni casti pouzivas tyto?
https://www.smdledzarovky.cz/led.pasky. ... delka.50cm

Delaji se i v jinem pomeru cervena/modra.
Kdyztak muzeme pak se s problematikou presunout jinam, abych ti tady nezadelaval tema :-)

Bulva
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26 úno 2017 14:26
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Sadba 2017 LED indoor

Příspěvekod Bulva » 06 bře 2017 20:31

Ahoj,

pásky mám seskládané takovým způsobem, že 70 cm dlouhý pásek červené - pak 50 cm modré a tak to pokračuje na střídačku (v celkovým poměru 60 červené a 40 modré). Ne na pásku 3x červená a třebas 1x modrá. Bohužel co se týče těch full chipů tak nemůžu srovnat s něčím jiným - je to moje první světlo. Každopádně máš pravdu, že by to sneslo víc modré. Zdá se mi, že ty řady listů těch habaner jsou dost nahuštěný na sobě, ale zase to dělá krásný velký listy. Jinak pořád lepší než za oknem:). Cca za týden až dva budu spouštět ty led pásky a tam si to můžu regulovat jak budu chtít takže budu na tom testovat.

Jak dlouho ty už svítíš?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Sadba 2017 LED indoor

Příspěvekod MartinS » 06 bře 2017 23:26

Momentalne svitim 12h/12h tma. Svitim cca 14 dnu. Daval jsem klicit az 16. Unora, neco jeste pozdeji. S tim ze v growboxu mam jen rajcata krome jedne papricky. Dneska jsem vymenil tu full spectrum zpet na cool white. Koukal jsem ze ten full grow mcob chip ma vlnovou delku az do 840nm, coz je dost zbytecne. Infra kytky nepotrebuji a zbytecne to generuje teplo. I tak je to jen na predpest takze variant moc neni u micro grow.
Studena led, modra led kolem 450nm nebo studena cfl.
Cfl ma v boxu super vysledky. Problem je, ze jsou potreba alespon 3x24W a to ja neuchladim. Jeden 50W reflektor dela podobne svetlo a clovek to nemusi porad posouvat jako cfl kde s vetsi vzdalenosti, dramaticky klesa ucinnost. Pristi tyden zprovoznim jeste venkovni grow box kde pojedu na test 24/7. Pouze na papricky, rajcata by zdechla :-) Tenhle rok spis testuji. Chilli mam dost nasuseno z lonska a predlonska.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů