lemroun 2017

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

lemroun 2017

Příspěvekod lemroun » 27 led 2017 22:45

Tak jak jsem avizoval v představovacím vlákně, mám tu moje letošní první pořádný pěstění. Plánuju ponechat stávající trojici Loco, Sangria a African devil, dále zasázím po dvou semínkách od nových Jalapeňo jalastar, Long Slim Cayenne a Cherry chocolate. Z Loca mám taky trochu semínek, tak zkusím zasadit taky dvě, jak se chytnou.
Semínka prdnu do jiffů (když mi ještě zbyly z minula) a jiffy budou buď v pařníčku ze všelijakých misek nebo v tý velký vaně s průhledným deklíkem. Umístěný budou na výfuku z počítače, kde je teplota kolem 24 - 26°C, už se mi to loni právě osvědčilo i na udržení vlhkosti. Jak vylezou lístky tak je hodím pod zářivku (kterou musím ještě koupit, takže snad nebudou za dva dny venku, jak u některých :D ). Potom jsem naplánoval přesadit je do nějakých 0,5 - 1 l květináčů, substrát si tu chválíte supresivní od florie tak proč ho nepoužít a po čase je přesadit do nějakých kýblů a substrátu pro rajčata a papriky (od agra jsem musel řešit smutnice) a dávat ven, jak jste mi ostatně radili už v představovacím vlákně. Zítra jak to budu mít tak sem dám nějaký foto pro představu. Prosím, uvítal bych všemožné postřehy a zkušenosti s těma odrůdama, hlavně i co se týče velikostí květináčů pro ně, případně nějakýho vyvazování a podpírání (na co je prý jalapeňo citlivý), díky. :thanx: :tiphat:

Uživatelský avatar
Halvoník
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 15 úno 2016 19:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovensko

Re: lemroun 2017

Příspěvekod Halvoník » 27 led 2017 22:53

Ja som tento rok tiež kúpil Cherry chocholate a 100% úspešnosť 5/5 ale hlavne sa teším na tie papričky dosť ma zaujalo to ze vyzerajú ako paradajky :D
Nováčik bez skúseností Čo ide do toho PO HLAVE :D :tiphat:

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: lemroun 2017

Příspěvekod lemroun » 27 led 2017 22:55

A přitom se jmenují cherry :D Ale jako jo, taky jsem je koupil hlavně kvůli tomu, jak mají ve výsledku vypadat :jalapeno:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: lemroun 2017

Příspěvekod Kendy » 28 led 2017 09:39

Jala rostou velmi dobře a nic moc nepotřebují. Tak 6-7 litrů substrátu. Pokud je dáš ven, tak zpočátku budou potřebovat nějaké zpevnění proti větru. Stačí slabá tyčka blízko stonku, kterou připevníš vyvazovacím drátem. Na tyčku napevno, pro rostlinu uděláš velké oko. Stačí tak dvě. Je to dočasné. Jenom do doby, než zesílí stonek.

Později je občas potřeba nějaká silnější opora, na kterou vyvážeš větve, na kterých je hodně plodů. Aby se ti větev nevylomila. To je individuální. Některá kytka nepotřebuje žádnou, jiná jednu, nebo dvě.

Ty Cayenny jsou na tom stejně, jenom je to větší kytka. Ale taky roste dobře.

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: lemroun 2017

Příspěvekod lemroun » 29 led 2017 13:28

Mno, takže jsem si opětovně zprovoznil teploměr / vlhkoměr a zasázel papričky do jiff. Teď už jenom čekat na klíčky. :whistle: Semínka jsem tam píchnul tak, aby byly ještě trošku vidět a lehce hodil drobek hlíny přes ně. Vlhkost se mi drží na těch cca 66% +- nějaká ta odchylka a teplota okolo 25°C, když půjdu něco hrát tak je budu muset odstavit :D Větrání mám zatím vyřešený tak, že jim na chvilku deklík oddělám a pak je zas přikryju, kdyby to nefungovalo tak to shora propíchám. U toho Loca jsem zvědavej, dával jsem tam semínka z letošních paprik a oproti místnímu eshopu byly nějaký menší :dunno: Jinak odrůdy jsem si zasadil dle plánu, tzn.
LocoLong CayenneJalapeňo
LocoCherryJalapeňo
CherryLong Cayenne
36177
36176

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: lemroun 2017

Příspěvekod lemroun » 04 úno 2017 11:35

Netuším, jestli není něco špatně, ale za ten týden ani náznak... Nechce se mi vrtat do semínek a koukat, jestli z nich něco vylezlo, ať náhodou něco nepřetrhnu nebo tak, ale v podstatě je to stejný jak na fotkách :dunno: :clock:

MilousP83
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 20 led 2017 06:23
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: lemroun 2017

Příspěvekod MilousP83 » 04 úno 2017 12:02

Ještě bych počkal, taky jsem po týdnu neměl ani náznak a teprve dvanácti dnech první tři venku z deseti. Jedná se o Habanero Chocolate. Dnes zasazeno Jalapeno Purpl a Bolivian Rainbow :)

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: lemroun 2017

Příspěvekod Zrzek » 04 úno 2017 14:31

Po týdnu mají ještě spoustu času. Buď v klidu


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti