Chloróza, hubová choroba?

Virové, bakteriální a houbové choroby paprik
Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chloróza, hubová choroba?

Příspěvekod gandalf » 14 črc 2015 18:34

Kytky viditelně strádají a mšice /vošky/ je "dorážejí". Proto taky nemají plody, resp. málo.

nighsif
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04 čer 2015 12:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chloróza, hubová choroba?

Příspěvekod nighsif » 14 črc 2015 18:41

ja som pouzil toto karate ale mne nezabralo...neviem preco - mozno som dal aj malu koncentraciu... na 1l vody pripadalo podla navodu len 0,3ml myslim alebo tak....uvidim ako sa vyvynie situacia s voskami... teraz rastliny vyumývam a ešte raz skusim špricnúť...

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Chloróza, hubová choroba?

Příspěvekod Zrzek » 14 črc 2015 19:39

nighsif: No takže rastlinky sú celkom ako tak ale majú problémy.... Tiež sa mi zdá že majú akosi málo nahodených plodov - ale kvetov mali vraj dosť. Resp. keď som bol preč tak im neodtrhli prvú nahodenú papričku. Môže to byť aj tým že plody sa o to pomalšie vyvýjajú? Vedel som že ich sadím na husto ale myslel som si že v tom hnedom 4 akurát, ale dal som viacej. Nabudúce budem vedieť diky za info. Už presádzať nebudem - bol som mesiac preč a teraz sú tak zakorenené že by im to spravilo len zle. Sú stále vonku - južne orientovaný balkón - teplo od steny môže tiež robiť problémy? To som nevedel myslel som že majú radi veľa slnka a tepla....
Problém s fľakmi pretrváva vlastne sa to zhoršilo. Priložím foto. . Akurát teraz stále mšice. Striekal som rockeffectom - prirodny produkt - fungoval super len teraz už po 5 postrekoch nefunguje... Neviem veru čo s tými čo majú fľaky... Poradíte ešte niečo ? Teraz to už bude možno lepšie identifikovateľné... Diik


Zkus se mrknout tady a snad něco nastuduješ.
http://www.canna-cz.com/grow_info/130" onclick="window.open(this.href);return false;
Mě to dost pomohlo, hlavně v začátcích.

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Chloróza, hubová choroba?

Příspěvekod chilli-max » 14 črc 2015 20:57

Na mšice použij Mospilan ...není to sice bio ...ale žádná šílená chemka to také není....funguje 100%.
http://www.foto-tapety.cz

nighsif
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04 čer 2015 12:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chloróza, hubová choroba?

Příspěvekod nighsif » 19 črc 2015 10:15

ZRZEK- dik moc za ten link, vela novych informacii ktore vyuzijem nielen pri pestovani papriciek :))

no takze vosky su uz prec, nakoniec zabralo karate na druhy pokus... kytky som vyumyval a nasledne dodal mineraly na list... zatial po 3 dnoch vydim ze zlte flaky sa nerozsiruju takze myslim ze urcite mali malo mineralov kedze teraz v horkach nefunguje transport mineralov z koreňa...
premiestnil som ich na vychodnu stranu balkona uvidim ci to pomôže na kvety - budu mat kratsiu periodu svetla.... dufam ze nahodia - krsny ktoremu som daval sadenice ich ma len tak vonku na roli a ma pekne ponahadzovane - niektore mu uz dozrievaju...:D


Zpět na „Virové, bakteriální a houbové choroby paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů