Choroby na listech

Virové, bakteriální a houbové choroby paprik
Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 162
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 219
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Laďa » 22 dub 2017 17:23

Však dvě z těch tří jsem asi před více jak týdnem přesadil do větších květináčů (do o dost větších).

Já měl za to, že při nedostatku dusíku začnou žloutnout listy odspodu. Ale u mých rostlin žloutnou po celé výšce rostliny. No každopádně dám na vaše rady a zkusím přihnojit. Dám pak vědět, jak se to vyvíjí.

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Choroby na listech

Příspěvekod matoha » 22 dub 2017 20:46

niekedy netreba nedostatok dusíku aby opadávali spodné listy ja som mierne prihnojoval a habanero neon spodné listy aj tak zhodilo.teraz to začínam pozorovať pri naganere.zdá sa mi že hlavne to mám tým že to mám pod svetlami a veľké a už sa to pýta vonku
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Halth
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31 bře 2017 14:02
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Halth » 18 kvě 2017 15:39

Zdravim, poslední dobou jsem si všimnul, že se mi na jedné rostlině rozmáhá takový ošklivý a zlý, nepěkná věc.

Jak je vidět na obrázkách, rostlina jakoby černá od prostředka lupenu většinou. Na některých listech to je, na některých ne, ale šíří se to, začalo se to objevovat někdy v průběhu posledních 14 dní. Napadlo mi spálení od slunce, ale rostlina byla otužována a je venku na slunci už pěknou dobu, tohle je záležitost posledních pár týdnů a dnů.
Jinak zalévám obvykle jednou týdně, ale řídim se spíš podle váhy květináče a vlhkosti substrátu, rostlina dostává lignohumát a hoštický na rajčata a papriky jednou týdně. Substrát je na zeleninu, ale jsou přesazený už pár měsíců ve finálech, takže už si nevzpomenu na značku. Lupeny jsem prohlídnul zespodu a žádné škůdce jsem nenašel, naopak lupen vypadá zespodu krásně, jako by byl úplně zdravej, to černý je jen na povrchu nahoře, zespod neni nic.

Za každou radu budu moc rád.
38287 38289 38290


Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Kendy » 19 kvě 2017 10:18

Tipl bych si na třásněnku.

Halth
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31 bře 2017 14:02
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Halth » 19 kvě 2017 10:36

Nene, postřik nebyl žádnej

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod MartinS » 19 kvě 2017 12:57

Kendy píše:
19 kvě 2017 10:18
Tipl bych si na třásněnku.
Ja take.

Halth
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31 bře 2017 14:02
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Halth » 19 kvě 2017 19:26

Přečetl jsem si tady na foru tedy něco o třásněnkách a doufam, že to ony nejsou, nicméně sice bez lupy, ale velmi, velmi důkladě jsem rostlinu prohlédl a nenašel jsem nic co by vypadalo jako nějakej malej tvoreček, tím neříkam že tam nejsou, ale díval jsem se skutečně pečlivě. Nenašel jsem ani žádné pavučinky ani nic takového.

Jinak mi napadlo, zda-li by se nemohlo jednat spíše třeba o něco genetického... mám na balkoně 14 kytek, všechny přímo u sebe na dotyk, žádné nejsou separe, nic, všechno bezprostřední blízkost. Prohlédl jsem je všechny důkladně a našel jsem ty stejné nebo podobné znaky na 3 z nich a všechny jsou Carolina Reaper, ani jedna rostlina jiného druhu na sobě vůbec nic nemá. Přikládam pár fotek těch zbylých dvou reaperů co sjem na nich našel.
38356 38357 3835838355

Poslední fotka není dobře zaostřená, ale na lupenu jsou jakoby malé dírky, jako by někdo vzal jehlu a propíchal lupeny skrz(ty malé bílé flíčky, myslel jsem si původně, že jsou to malinké dírky třeba propálené sluncem (nojo amatér), ale na pár nižších lupenech jsem už našel známky toho co na tej první rostlině taky.


Zpět na „Virové, bakteriální a houbové choroby paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů