Choroby na listech

Virové, bakteriální a houbové choroby paprik
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Tea Racer » 23 bře 2017 20:37

Vertimec působí tak že je nejen kontkatní ale i požerový jed, díky tomu, pusobí na více stadií škůdce, jelikož proniká do rostliny a škudce se nasaje (treba 4 dny po tom co už nemuze byt kontaktne zlikvidován, protože treba jed oprší... ) tak se stejne nasaje a chcípne. Takže není jen kontaktní, což je vyhoda pro hubení škůdců nevyhoda pro konzumenty....

Já to zkopíroval z popisu na webu, a neresil jsem jestli to je zvyrazněné. Ale každopadne to je nejen kontaktni ale i požerový jed.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Kendy » 23 bře 2017 20:46

Ale to co píšeš teď v tom citovaném nebylo. Nikde jsem nenašel, že by to byl pozerovy jed. Že v listu několik DNI zůstane to ano. Jenže to je moc málo. Když se mu v tom nepostrikanem kousků začnou zase rozléhat sviluška, tak už tam nic nezůstane. Musel by v zelené hmotě zůstat týdny. Proto nikde IMHO nenajdeš, za by to byl systémový prostředek. Maximálně někdo může z marketingových důvodu napsat, že je částečně systémový. Což je ale opravdu jenom marketingový blábol.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Tea Racer » 23 bře 2017 21:02

No v manuálu píší že je kontaktní a žaludečni jed.
http://www.agromanual.cz/download/pdf_e ... 1_8_ec.pdf

V návodu asi nebude jen marketingový blábol, no nicméně nepoužívam to, jen jsem chtel rict že to neni jen kontaktní jed, on by měl byt i v rostline a i nenastrikané časti obalí transnslaminárním učinkem a dostane se i do pletiv a uvolnují se jedovaté páry.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Kendy » 23 bře 2017 21:16

Psal jsem, že je marketingový blábol "částečně systémový". Pořád mi vkládáme do klávesnice něco co jsem nenapsal a Vavrečka něco, co jsem netvrdil. Než jsem se do diskuze pustil, tak jsem si na několika příbalových letácích ověřil co tvrdím. Přesto jsem ale připustil, že to nějaký výrobce jako pozerovy mít může.

I když popravdě vůbec netuším, co to v souvislosti s roztocem znamená "žaludeční jed".

V každém případě bych opravdu doporučil vertimecem stříkat velmi pečlivě a nic nevynechává.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Tea Racer » 23 bře 2017 21:32

Sice moc nepobírám co a jak píšeš (Vavrečka atd...) souhlasím že když už tohle použíje at strika důkladně, ale v návodu píší co píší, to neovlivním ani já ani ty. A tam píší co jsem psal výše.

Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 169
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 258
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Laďa » 23 bře 2017 23:42

Tak děkuju, že jste to tady trochu probrali to téma. Stříkal jsem Vertimecem dvakrát, pokaždé důkladně úplně všude. V návodu píšou, že by se mělo třikrát, ale budu doufat, že jsem nikde omylem nevynechal. Taky bych z toho chtěl jíst papričky bez chemikálie. Už měly spoustu květů, ale ostříhal jsem to. No nevadí, aspoň se rozrostou. Jinak ohledně toho popálení... nespálily se mi, dokonce ani ty malé sazeničky.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Kendy » 24 bře 2017 08:32

Tea Racer píše:
23 bře 2017 21:32
Sice moc nepobírám co a jak píšeš (Vavrečka atd...) souhlasím že když už tohle použíje at strika důkladně, ale v návodu píší co píší, to neovlivním ani já ani ty. A tam píší co jsem psal výše.
Za ty překlepy (divná slova) se omlouvám. Automatické opravy jsou pěkné svinstvo. Většinou píšu z PC, občas z tabletu a tablet mi v automatických kontrolách dost řádí. Většinou to po něm stíhám opravovat, někdy ne.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Kendy » 24 bře 2017 08:33

Laďa píše:
23 bře 2017 23:42
Tak děkuju, že jste to tady trochu probrali to téma. Stříkal jsem Vertimecem dvakrát, pokaždé důkladně úplně všude. V návodu píšou, že by se mělo třikrát, ale budu doufat, že jsem nikde omylem nevynechal. Taky bych z toho chtěl jíst papričky bez chemikálie. Už měly spoustu květů, ale ostříhal jsem to. No nevadí, aspoň se rozrostou. Jinak ohledně toho popálení... nespálily se mi, dokonce ani ty malé sazeničky.
V návodu se píše, že můžeš maximálně 3x za rok. To není úplně to stejné, co píšeš.


Zpět na „Virové, bakteriální a houbové choroby paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů