Choroby na listech

Virové, bakteriální a houbové choroby paprik
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5418
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9091
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Tea Racer » 05 bře 2017 23:55

On i tabákový výluh je chemie a obsahuje jedovatý alkaloid, stejne jako mnou doporučovaný NeemAzal. Ale doma dost dobre použijes bioagents. Použil jsem nekolikrát a funguji dobre....
Phytoseiulus persimilis
Typhlodromus pyri

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Choroby na listech

Příspěvekod matoha » 06 bře 2017 00:03

biologické zbrane sú často ešte väčšie svinstvo ako chemické..len si to málokto uvedomuje
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5418
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9091
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Tea Racer » 06 bře 2017 00:16

Co tím konkretné myslís, biologická zbran? O tom tu nikdo nemluví :-)

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Choroby na listech

Příspěvekod JurassicChilli » 06 bře 2017 00:21

Mám vyskúšané, že účinkuje aj samotné mlieko s vodou. Tabak ani nemusí byť. S ním je ale to hubenie svilušiek rýchlejšie a dôkladnejšie. V mlieku dúfam, že žiadna chémia nie je. Alebo aj tam je? :lol:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Choroby na listech

Příspěvekod matoha » 06 bře 2017 00:37

no by si sa divil ale je aj v ňom.a nie iba chémia ale aj biológia.
a načo sa mám donekonečna opakovane trápiť s mliekom keď vezmem vertimec a je to na dva postreky?
to isté je tabakový výluh oproti mospilanu.s tabakom celú sezónu opakovane a neúspešne a mospilanom dvakrát a je pokoj..
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Choroby na listech

Příspěvekod matoha » 06 bře 2017 00:40

a keď si niekto myslí že pestovatelia hovoria pravdu ako to "bio" ošetrujú tak sa nad tým treba zamyslieť.lebo neustále opakovať bio postrek pri stovkách sadeníc je absolútne nerentabilné ;-)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5418
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9091
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Tea Racer » 06 bře 2017 10:58

Tady záleží hodne na pojmech.....
ohledne BIO je hodně mýtů a fám a to jak ze strany korporaci typu Monsanto, které ho snaži zadupat tak ze strany lobistů.
Jde spis o to jestli je jed přirodní (tabak, neemazal, skorice) - tedy v přirozené podobe v prirode (kde se "vetsinou" rychle odbouráva a udela méně skody) mnohdy se nedostane do rostliny vůbec, než jed synteticky prirpavený nebo izolovany (vertimec, mospilan) který koluje v rostline dlouho, zamorí vse okolo a napácha mnoho škody navic. (díky tomu upravené normy prodejců a vyrobcu techto jedu. (kdy je deklarovaná ochranná lhuta treba 30 dní, ale on jed tam je treba 120 dní, ale oni stanovili hranici (která je stale nebezpecna) a pod tuto hranici mohou trvdit že to je ok...

Celkově asi zálezi na preferencích a zainteresovanosti daného jedince, jestli chces zvolit neco co je moznosti (menšího zla) a má vztah k sobě, prirode a okolí. Mnohdy také není čas hledat zpusob, jelikož zamoreni je otazkou hodin kdy je po rostlinách. Je to vždy dilema...

Bioagens jsou prirození nepratele stejne jako slunéčko sedmitečné akorat mensi... nekdy to je masakr pod mikroskopem...

Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 168
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Choroby na listech

Příspěvekod Laďa » 08 bře 2017 14:16

V pondělí jsem je našplichal vertimecem a zatím to vypadá dobře. V pondělí to zopakuju a za další týden ještě jednou.
A všiml jsem si něčeho dalšího. Jen tak koukám v kuchyni na bazalku a ty listy mají stejný kaz, jako když jsou na nich svilušky, koukl jsem pod listy a pár jsem jich uviděl.. Kdo by čekal, že polezou na bazalku :-D Buď ty svilušky pochází z hlíny z venku anebo přišly s bazalkou z obchodu.


Zpět na „Virové, bakteriální a houbové choroby paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti