World of chilli

Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky / Komerční weby, databáze aj
Jirka Kosina
Stálý člen
Reputace: 24
Obrázky: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: World of chilli

Příspěvekod Jirka Kosina » 18 kvě 2019 11:04

Holu píše:
18 kvě 2019 10:55
Co já vím nikdo kvůli nikomu z nás neodešel. Na to, co jsem napsal, jste mi neodpověděl.

Snažili jsme se tady držet přátelskou atmosféru a ještě to je málo. Jinde na fórech .. škoda mluvit

V tom případě to téma nemělo vůbec vzniknout a poletí do moderátorké sekce.
Bohužel nemám čas odpovídat na vše, to mne velmi mrzí.

Jirka :tiphat:

Jirka Kosina
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka Kosina » 18 kvě 2019 11:06

Kendy píše:
18 kvě 2019 10:53
V tom případě končím.

Končím, protože vím, kdo založil vlákno. Vím kdo je Grant. Nevěřil bys co všechno se dá zjistit.

To cos tady předvedl příteli je špinavost s kterou nehodlám mít nic společného. Ubohost. Musíš být opravdu zoufalý.

Sbohem.
Už několik příspěvků se opakuješ. Opravdu mne těšilo :thanx:

Jirka Kosina
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka Kosina » 18 kvě 2019 11:18

Tea Racer píše:
18 kvě 2019 09:21
Nemohl by někdo z modu přes IP a mail vystopovat toho, kdo založil 1. vlákno? Nejak mu to hodne lezelo v krku a pak ani nereaguje?

Já pak dal přispěvěk s otazkou a holky mě na FB zařadily do nějaké skupiny "odborníků a at se prijedu podívat". Také to o něčem vypovídá a není to od nich hezké. Proč tu neodpoví samy? Pokud jsou 2 strany a jedna diskutuje v baráku a druhá za rohem, nikdy se nic nevyřeší....
Fotky a mapy něco říkají, myslim že holky mluví polopravdu, ale je to můj názor a nechci nikoho obvinovat. Težko asi vybrátí pochybnosti map, fotek a tech nesmyslných čísel co napsaly, ale to už je asi na nich. Bylo by dobré, si to vyříkat do očí a spolu, ne přes prostředníky a nepřímo.
Teď se budou snažit dát to co nejvíc dopořádku, co jiného jim také zbývá? Zájemci se určitě najdou, já to časově nedávám.

lobo
Stálý člen
Reputace: 1450
Obrázky: 1041

Příspěvekod lobo » 18 kvě 2019 19:07

Holu je mi te lito, to co si dovolujes je vrchol. Smazes mi smajliky?? To jako vážně?
Co jsi nepochopil na tom "Koho vino pijes, toho pisen zpivej" ?
Vic k tomu nemam co :tiphat:
Naposledy upravil(a) lobo dne 18 kvě 2019 19:51, celkem upraveno 1 x.

Holu
Moderátor
Reputace: 1020
Obrázky: 594

Příspěvekod Holu » 18 kvě 2019 19:20

lobo píše:
18 kvě 2019 19:07
Holu je mi te lito, to co si dovolujes je vrchol. Smazes mi smajliky?? To jako vážně?
Co jsi nepochopil na tom "Koho vino pijes, toho víno zpivej" ?
Holu píše:
18 kvě 2019 08:49
Vyhodil jsem ti z toho ty smajlíky tady v citaci.
Stačí si to pořádně přečíst. Citaci jsem zkrátil tak, jako to dělám vždycky a jako je to napsané v FAQ.

Když už, tak je to: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

edit: Tímto jsem skončil s fórem. Už se sem nepřihlásím.

Palko
Stálý člen
Reputace: 329
Obrázky: 118

Příspěvekod Palko » 18 kvě 2019 19:35

Já se do toho nechtěl nijak montovat, ale můj názor je takový, že tohle je chilli-forum, ne seminka-chilli forum, tudíž to, že to díky panu Kosinovi vzniklo, je sice záslužná a super fajn zásluha, ale to snad nemůže znamenat že když nebudu papouškovat to co tvrdí, nebo si nedovolim úplně ve všem souhlasit, že si jeho zásluh nebo práce nevážím. Můj názor je takový, pokud to tady někoho bude zajímat, že toto vlákno bezesporu vzniklo za podivuhodných okolností. Už jen tím že to je první příspěvek člověka, který nic jiného nenapsal a ani v diskuzi nepokračuje. Další věc je ta, že spousta lidí co jsou tu dýl, tak občas mají problémy s přidáváním fotek bez pomoci. Tento člověk to vystřihl hned napoprvé. Ale to vem asi čert. To že moderátoři oslovili stranu WOCH mi naopak přijde zajímavé. Nevidím v tom nic špatného. Další věc je ta, že asi bude něco na tom, že ty informace od WOCH mnohokrát nesedí, jsou v tom nejasnosti apod.

Konec konců, je na každém ať si koupí semínka nebo sazenice kde chce. Co já vím tak spousta lidí nekupuje semínka vůbec z českých shopů. A myslím si, že jestli ty omáčky varabí byť z kupovaných paprik, tak v chuti to málo kdo pozná.
Takže maximálně matou zákazníka, ale krok z jejich strany s nabídkou se tam dojet naživo podívat, tak kdyby jelo více lidí, klidně bych se přidal ať si na tuto věc udělam vlastní názor.

lobo
Stálý člen
Reputace: 1450
Obrázky: 1041

Příspěvekod lobo » 18 kvě 2019 19:37

Holu píše:
18 kvě 2019 19:20
lobo píše:
18 kvě 2019 19:07
Co jsi nepochopil na tom "Koho vino pijes, toho víno zpivej" ?
Holu píše:
18 kvě 2019 08:49
Vyhodil jsem ti z toho ty smajlíky tady v citaci.
Stačí si to pořádně přečíst. Citaci jsem zkrátil tak, jako to dělám vždycky a jako je to napsané v FAQ.

Když už, tak je to: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
:-D :-D :-D Proč me zase opravujes ty pane neomylny, ty uz jsi skoro jako bůh bohů Kendy :-D to neni mozny toto :-D
Ja to znam s Vinem tak mi nevnucuj prosimte nejakej plesnivej chleba!!!
Nehlede na to ze na sdělení to nic nemění :tiphat:

Jirka Kosina
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka Kosina » 18 kvě 2019 23:29

Palko píše:
18 kvě 2019 19:35
Já se do toho nechtěl nijak montovat, ale můj názor je takový, že tohle je chilli-forum, ne seminka-chilli forum, tudíž to, že to díky panu Kosinovi vzniklo, je sice záslužná a super fajn zásluha, ale to snad nemůže znamenat že když nebudu papouškovat to co tvrdí, nebo si nedovolim úplně ve všem souhlasit, že si jeho zásluh nebo práce nevážím. Můj názor je takový, pokud to tady někoho bude zajímat, že toto vlákno bezesporu vzniklo za podivuhodných okolností. Už jen tím že to je první příspěvek člověka, který nic jiného nenapsal a ani v diskuzi nepokračuje. Další věc je ta, že spousta lidí co jsou tu dýl, tak občas mají problémy s přidáváním fotek bez pomoci. Tento člověk to vystřihl hned napoprvé. Ale to vem asi čert. To že moderátoři oslovili stranu WOCH mi naopak přijde zajímavé. Nevidím v tom nic špatného. Další věc je ta, že asi bude něco na tom, že ty informace od WOCH mnohokrát nesedí, jsou v tom nejasnosti apod.

Konec konců, je na každém ať si koupí semínka nebo sazenice kde chce. Co já vím tak spousta lidí nekupuje semínka vůbec z českých shopů. A myslím si, že jestli ty omáčky varabí byť z kupovaných paprik, tak v chuti to málo kdo pozná.
Takže maximálně matou zákazníka, ale krok z jejich strany s nabídkou se tam dojet naživo podívat, tak kdyby jelo více lidí, klidně bych se přidal ať si na tuto věc udělam vlastní názor.

Zakladatel chilli-fora (nikoliv já) do jeho vzniku investoval přes 1000 hodin svého volného času. Chilli-fórum vzniklo na základě jeho nadšenectví, nezjištně tomu věnoval rok svého života, v tom roce 2010 tu byl prakticky denně. Kromě tohoto provoz fóra stál do této chvíle vyšší desítky tisíc korun. Fórum běží na serveru, který je nutné platit, o chod fóra se pravidelně stará programátor. Těch programátorů se v průběhu času vystřídalo vícero a najít schopného, který ovládá phpbb není až tak snadné.

V době vzniku fóra bylo běžné, že nemálo uživatelů posílalo příspěvky na jeho chod, dobrovolně. Jiná doba, tehdy byli vděční, že takový prostor existuje. A dnes? To se lze dočkat akorát tak poučování a urážek.

Uznávám, že někdo může mít na něco jiný názor, ovšem také by měl existovat respekt k tomu, že tento prostor někdo vybudoval, někdo měl tu energii jej vytvořit a ten by měl mít možnost určit co je a co není možné zde publikovat.

Ještě se vrátím k tomu nadšenectví. Po vytvoření fóra došlo vytvoření e-shopu seminka-chilli.cz, odstup je cca 1,5 roku. Byl to v podstatě jen další (vhodnější) prostor, kde nabízet semínka papriček, což byl první sortiment v jeho nabídce. Tehdy to vůbec nebylo myšleno jako podnikatelský záměr. Byla to pozvolná evoluce koníčku - pěstování papriček.

Na začátku bylo ono nadšenectví, roky sbírané zkušenosti s pěstováním, o které byl mezi lidmi později zájem. Lidé si rádi nechají poradit od někoho kdo opravdu ví. Vítají produkt přímo od pěstitele. Původ dnes již podnikání má základ ve zkušenostech, nadšení pro pěstování a výrobu. Kde jinde lze tohle vidět? Myslím, že minimálně. Většina je o nákupu hlavní suroviny ze zahraničí nebo rovnou přeprodej.

Dnes je to hlavně o tom jak o sobě vytvořit ideální obrázek a ten dostat mezi co největší počet lidí. Bez ohledu na to, že takový obrázek může mít trhliny, které člověk znalý věci nepřehlédne.

Co se týče návštěvy viz. výše. Fotografie ukazují stav před dvěma a jedním rokem. O to tu šlo.
A ohledně autora příspěvku - třeba nepotřebuje být středem pozornosti. Takže hromosvodem jsem tu já. Víte ale ve výsledku je jedno kdo jej vytvořil, důležitý je jeho obsah.

Zpět na „Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky“