Stránka 1 z 4

Lignohumát - huminové látky II.

Napsal: 26 pro 2012 10:41
od Dr.Pedr
Možnosti využití Lignohumátu
http://amagro.cz/produkty.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Možnosti využití Lignohumátu
Vzhledem ke svým unikátním vlastnostem má Lignohumát velmi široké spektrum využití, které se pokusím shrnout do následujících bodů:

1. zemědělství

* máčení kořenových systémů přesazovaných rostlin (protistressový efekt, rostliny se dobře ujímají)

* vysazování a údržba trávníků a parkových ploch

* pěstování krmných trav

* zálivka rostlin (příznivý vliv na růst, protistressový efekt při suchu, mrazu či předávkování chemikáliemi)

* aplikace na list (pokročilé zemědělství – výroba zeleniny, květin, údržba květinových zahrad,parků atd., má příznivý vliv na růst rostlin, jejich skladovatelnost a chuťové vlastnosti)

* meristemní laboratoře (rozmnožování rostlin)

* použití společně s minerálními hnojivy (snižuje až o 25% dávky hnojiv při zachování efektu – má zásadní vliv na zlevnění logistiky při přepravě hnojiv a zabraňuje úniku živin do spodních vod)

* komposty a urychlování rozkladu organické hmoty v půdě - humifikace

2. živočišná výroba

některé druhy našich preparátů jsou v Rusku registrovány jako doplněk stravy pro slepice a brojlery. U brojlerů se zvyšují přírůstky a snižuje úmrtnost, u nosnic se prodlužuje doba snůšky.
3. ekologie

Lignohumát na sebe v půdě váže těžké kovy a radionuklidy a nedovolí jim migrovat do potravního řetězce. S naším závodem spolupracují největší ruské firmy zabývající se očištěním půd od ropných produktů.
4. biotechnologie

náš závod dodává preparáty pro nejvýznamnější ruské laboratoře a firmy




Lignohumát má velmi rasantní efekt na rozklad organické hmoty v půdě. V praxi to znamená, že zbytky rostlin, dřeva, kůry a další organická hmota, které jsou v půdě, tam leží mnohdy i několik let, aniž by se rozložily. Působením Lignohumátu se v půdě aktivují bakterie, které tyto procesy urychlují a výrazně zkracují. V půdě se tím tvoří humus, který má zásadní vliv na úrodnost půdy.

Velmi zajímavou kapitolou použití Lignohumátu, a dle mého názoru nejperspektivnějším směrem využití humátů je masová výroba standardních minerálních a fosforečných hnojiv obohacených humáty. Vzhledem k tomu, že světovým trendem je postupný přechod na vysocejakostní a lehce rozpustná minerální hnojiva, je zřejmé, že i humát, který se případně přímo na závodě bude do tohoto hnojiva dodávat, musí mít stejné vlastnosti. A to je důvod, proč do dnešní doby ještě výroba takovéhoto produktu nebyla zavedena. Naše firma zapatentovala technologii na obohacení libovolného minerálního hnojiva přímo v závodě naším Lignohumátem. Taková hnojiva již představují úplně novou generaci hnojiv. Obohacení hnojiva Lignohumátem totiž dává efekt možnosti snížení dávek a tudíž zlevnění logistiky anebo zvýšení výnosu či kvality produkce. V roce 2004 bylo vyrobeno prvních několik tisíc tun humatizované močoviny a humatizovaného Amofosu přímo ve výrobním závodě určených k dodávkám do Severní Evropy.

Převzato: http://www.amagro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Lignohumát - huminové látky II.

Napsal: 12 čer 2013 10:06
od do100L
zaujal ma aj tento článek na ich webe hlavne tá časť týkajúca sa o prínosoch použitia, účinnosti ...http://www.amagro.com/content/file/NewAg11_09englcz.pdf ... čiže aj látka aj spôsob použitia je podstatný

Re: Lignohumát - huminové látky II.

Napsal: 27 čer 2013 23:00
od queenas
Da se lignohumat sehnat v nejakem z hobbymarketu jako je obi, baumarkt nebo hornbach? Rad bych ho vyzkousel.. Letos uz je asi pozde, ale pristi sezonu urcite

Re: Lignohumát - huminové látky II.

Napsal: 27 čer 2013 23:15
od gandalf
queenas píše:Da se lignohumat sehnat v nejakem z hobbymarketu jako je obi, baumarkt nebo hornbach? Rad bych ho vyzkousel.. Letos uz je asi pozde, ale pristi sezonu urcite
Lignohumát je běžně k dostání.

Re: Lignohumát - huminové látky II.

Napsal: 29 čer 2013 08:11
od queenas
Diky, ja ho prave minule v hornbachu nemohl nejak najit. Tak jsem sel vcera do obi, hnan tvym prispevkem, ze ho yam snad najdu. Rovou jsem sel na informace, co tam maji kousek hnojiv a postriku a zeptal se tam. Slevna netusila, co to je, ale v pocitavi neco nasla. Tak jsme sli prohledavat regaly. No nakonec to nasla jena jeji kolegyne a uz to mam doma:) skoda, ze jsem to nemel hned od zacatku sezony..

Re: Lignohumát - huminové látky II.

Napsal: 29 led 2014 21:17
od chilli-max
Přečetl jsem si specifikaci lignohumátu a zjistil jsem že je dost zásaditý (PH 8-10) . Je jasný že se dost naředí, ale nezpůsobí to časem, při častém používání zvýšení PH půdy na únosnou mez ? A když jsem u toho, jak často používáte? Do zálivky nebo na list ?

Re: Lignohumát - huminové látky II.

Napsal: 09 dub 2015 13:50
od PraliWAR
Lze Lignohumát přidávat i do hnojené půdy ? Aby to nemělo vlip na přehnojení...Děkuji za info

Re: Lignohumát - huminové látky II.

Napsal: 09 dub 2015 16:07
od gandalf
Lze - není to hnojivo v pravém slova smyslu, humáty usnadňují příjem živin /resp. zprostředkovávají/ a zlepšují jejich kondici. Proto se humáty přidávají k hnojivům jak do zálivky, tak "na list".