Stránka 1 z 2

Elopin - První krev

Napsal: 08 lis 2022 20:47
od elopin
Olé :yahoo: je to tady, dnes dorazily první balíčky. Nevydržel jsem a rovnou jsem to postavil a rozsvítil :dance2: . Obalovací materiál létal na všechny strany, jak jsem byl netrpělivý.

Zatím jsem do boxu umístil svoji první bonchi, konečně dostane pořádné světlo. Její pobyt pod kuchyňskou ledkou z IKEA už hraničil s týráním rostlin. Zítra si udělám šoping výlet do Baumaxu pro zbytek elektra a květníky a začnu meditovat nad substrátem a hnojivy. Myslím, že pro začátek zůstanu při zemi a nebudu se pouštět do žádných velkých akcí.

Hned mám první poznatek ke značce boxu Mammoth. Box jsem při stavbě škrábnul a škrábanec malinko prosvítá :dunno: . Tady je přesně vidět kvalita x cena. S Homeboxem jsem dělal psí kusy a nikde nic, ale také stál ranec. Nicméně jsem spokojený. Za 1600 Kč je to dobrý box. Má pěknou reflexní vnitřní vrstvu a pro začátek bude bohatě stačit.

Svítidlo je celkem super, je tedy vybaven jen potenciometrem, který reguluje sílu osvitu. Čekal jsem i integrované spínací hodiny, no, prostě jsem se špatně podíval :whistle:

Zde pár prvních nadšeneckých fotek, další budou až s kompletním vybavením a nějakým osazenstvem. Semínka doufám vyklíčí :clock:

80966
80967
80968

Re: Elopin - První krev

Napsal: 08 lis 2022 21:01
od accuface
Tak tomu říkám nadšení a zapálení pro věc. Tak ať ti to vydrží co nejdéle a příští rok dělá jenom samou radost a potěšení.

Re: Elopin - První krev

Napsal: 09 lis 2022 12:34
od MartinS
Tak at se dari, no kvality jsou ruzne. Mel jsem BBS, Homebox a Secret Jardin stany. Homebox je na spicce, SJ take ujdou. Ale ani ty BlackBox nejsou spatne (uz se tusim nedelaji). U Homeboxu je super ta bila vnitrni folie, vydrzi to nesmysl a odrazivost lepsi nez jakykoliv diamant.

Re: Elopin - První krev

Napsal: 27 lis 2022 14:33
od elopin
Zdravím přátelé,
po nějaké delší době se boxík konečně rozjel a vidím první náznaky budoucí džungle :thumbup:

Klíčení trvalo docela dlouho, pár dní ve vlhkém kapesníku, pak jsem narazil na trik s pytlíkem, ale asi po 10 dnech nic. Nakonec jsem semínka zkušebně zapíchl do jiffy tablety a za dalších 5 dní už jsem viděl první klíčky :-D

Nakonec jsem zvolil pro start substrát Bionova Soilmix a k tomu na pozdější dokrmování taktéž od Bionovy Soil Supermix. I když jsem zlikvidoval všechnu potenciálně rizikovou zeminu v bytě a nejbližší je od mě pět pater dolů, tak jsem preventivně nasadil i žluté lepové desky. Zatím v pohodě.

Svítidlo mi dělá radost, je vidět, že jsou rostlinky spokojené a mají krásně tmavě zelené lístky. Dnes po přesazení jsem zdroj přiblížil z 50 na 35 cm. Výkon na 100% a perioda 16h světla/8 hodin tmy.

Překvapilo mě, jak jsou rostliny chilli odolné. Obě původní Oranety jsem ostříhal a před přesazením jsem jim pod kohoutkem vlažnou vodou pořádně propláchl kořeny, abych je zbavil původní zeminy. Obě dvě ani nehnuly lístkem a přibližně za dva tři dny začaly s přírůstkama :weakbench:

81037
foto z 19.11. konečně to začíná, pro jistotu jsem do dlouhého truhlíku zasadil i druhou letošní Oranetu z okna, aby tam v případě neúspěchu nebyla budoucí bonchi sama :console:

81038
dnes jsem se rozhodl rostliny přesadit do květináčů, první tři už mají pěkné kořínky, zbytek to dožene

81039
tohle je finální sestava pro tuto první sezónu, očekávám, že v únoru už bych mohl zobat první jednohubky :jalapeno:

81041
pohled na mládežníky

81040
a takhle krásně se vzpamatovala budoucí Bonchi :)

Re: Elopin - První krev

Napsal: 28 lis 2022 09:21
od MartinS
Hele parada, krasne ti to roste opravdu.

Re: Elopin - První krev

Napsal: 03 pro 2022 12:28
od elopin
Díky, jede to opravdu pěkně, jsem spokojený :-D

Během posledního týdne začaly původní pionýrky k mému překvapení nasazovat květy. Dosud jsem četl dva názory, kdy jeden měnil fotoperiodu a druhý ne. První jsem tedy četl na stránkách growshopu a druhý v diskuzi a pak zde v jednom příspěvku od MartinaS. Zdá se, že v radách na growshopu jen v článku zaměnili kultivar :leaf3:
Je to pro mě příjemné překvapení, protože nemusím řešit přepínání a hlídat si týdny. Navíc můžu kdykoliv rozjet novou rostlinu a tím se lépe přiblížit k mému cíli mít čerstvé papričky celoročně. Vypadá to, že pod stromečkem nebo na Silvestra už budu zobat :foods:

Objevily s i první problémy v ráji. Po přesazení nováčků a snížení svítidla se objevila mírná nekróza na listech. Svítidlo jsem zvedl a dočasně nasadil uříznuté petflašky. Vypadá to, že to zabralo. Dalším nepříjemným překvapením jsou smutnice. Není to zatím nic tragického, ale sem tam muška prolétne :guns:

Za několik málo týdnů začnu přihnojovat, tak doufám, že to nebude moc velká divočina :wacko:

81074
První kvítek v boxu.

81076
Nekróza

81075
Jede to pěkně

Re: Elopin - První krev

Napsal: 05 pro 2022 19:59
od elopin
Zdravím přátelé,

dnes jsem zpracoval papričky z besídky. Nebylo už moc času, tak jsem se rozhodl pro Chu Nan podle Tea Racera. Zatím nevím pořádně co to je a na co se to dá použít, ale nevadí mělo by to vydržet dlouho, tak snad do té doby něco najdu :foods:

Pár papriček jsem si nechal do utopenců, které plánuji vyrábět o víkendu, tak snad ještě vydrží. Další papričky, ty nejšťavnatější a ochutnávky jsem si nechal stranou na odpolední svačiny :veryhot:

81108
Jako správný profík jsem použil skleničky od jogurtu :smart:

Re: Elopin - První krev

Napsal: 06 pro 2022 08:29
od lazar
Tož paráda... Nevím jak dlouho musí byt ta chunanka odležená, ale zkusil bych ty utopence vytunit právě tímto...
Luxusní hrdlořez od Faboša to jenom potvrzuje...