Jaké vlastníte omáčky?

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
Borgi
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08 pro 2010 13:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Jaké vlastníte omáčky?

Příspěvekod Borgi » 16 pro 2010 17:12

Takže mám doma Tabasco Original, Habanero a Garlic a před nedávnem jsem koupil Blair´s Japaleno Death Sauce a Z - Nothing Beyond viz obrázek :)

Tabasco se da běžně koupit v supermarketech asi za 75kč, horší je to s ostatníma omáčkama. Ty nakupuji buď na http://www.seminka-chilli.cz" onclick="window.open(this.href);return false; nebo http://www.*" onclick="window.open(this.href);return false;

Jalapeno Death Sauce je mírně pálivá, ale zato výborná v chuti, hlavně kombinace Jalapeno papriček, česneku a Tequily :thumbup: , ideální na grilování, Asi mi moc dlouho nevydrží, protože pálí jen trochu :(

Z - Nothing Beyond - Omáčka z papriček Habanero a extraktu o hodnote 4 milionů SHU :punk: , silná kořenená vůně a šílená pálivost, měla by mít okolo 500 000 SHU, takže vám jen tak nedojde :smart: . Dá se použit jen jako přísada do jídla, samotná se jíst nedá :D

5094

Uživatelský avatar
tibet
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10 čer 2011 22:47
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Jaké vlastníte omáčky?

Příspěvekod tibet » 11 čer 2011 12:55

ahoj,

donedávna jsem konzumoval pouze čerstvé dovezené, či doma vypěstované chilly pocházející z Vietnamu.

na začátek testování jsem na stránkách http://www.seminka-chilli.cz/ vybral tuto, a udělal jsem dobře.
se zakoupenými sušenými papričkami "BHUT JOLOKIA", které jsem přidal ke směsi koření "pět pepřů" společně do
mlýnku jsem také spokojen.jídlo je hned o něco s-t-r-a-v-i-t-e-l-n-ě-j-š-í :firy:
navíc Mad Dog 357 Ghost Pepper mě udělal opravdu radost.
Složení: destilovaná octa, Chile extrakt, třtinová šťáva, čerstvá paprika habanero, Ghost pepř, česnek, cibule, 160.000 Scoville kajenský pepř, koření a xathanová guma.

Obrázek

to "Z"-ko má chuť víc do kysela po limetkách, nebo po česneku?
taky jsem na něj jsem koukal a olizoval se :-)

po dokončení obsahu ale půjdu do další delikatesy, a to:

Mad Dog 357 Silver Edition :firychil:
balení této skvělé pekelně pálivé omáčky s kořeněnou chutí, která dosahuje pálivosti 750.000 SHU. Je vyráběna z extraktu o síle 6.000.000 SHU!!!. Dá se říci, že se jedná o absolutně nejpálivější omáčku, která se dá běžně koupit. Pálivější jsou už jen extrakty kapsicinu. Tato omáčka opravdu není pro začátečniky :smoketoil:

zatím zdar!

fire mouth fan :punk:
Naposledy upravil 6 dne tibet; celkem upraveno 11x.

MarK
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04 čer 2011 17:02
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Wien / Praha

Re: Jaké vlastníte omáčky?

Příspěvekod MarK » 11 čer 2011 14:23

Já funguju hlavně na Tabascu, prakticky všechny druhy (snad kromě kouřové, ta je dobrá do chilli, kterého ale aktuálně moc nedělám).
Horší je, že je to hned pryč a ty galonové lahve se nedají sehnat. Nebo někdo víte o prodejci v EU, který by je dovážel?
Obrázek

Jinak si dovolím zmínit řadu ne pálivých, ale zato velmi zajímavých omáček:
Obrázek
Obzvlášť ta "medová" je velmi zajímavá pro grilování. Tu "hot chilli" jsem ještě nesehnal, takže pálivost nemohu posoudit.

Uživatelský avatar
Borgi
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08 pro 2010 13:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaké vlastníte omáčky?

Příspěvekod Borgi » 13 čer 2011 21:51

tibet píše:to "Z"-ko má chuť víc do kysela po limetkách, nebo po česneku?
Z-tko má hodně kořeněnou vůni a chuť, kyselé není a česnek necítím, zato citím velkou pálivost :firy:

-- pon čer 13, 2011 8:59 pm --

Novější přírustky jsou Gringo Bandito a Thai Monkey.

Gringo Bandito je omáčka od Dextera Hollanda z kapely The Offspring, takže sem si nemohl nechat ujít. Středně pálivá s mexickým nádechem a chutí, dobrá pro začátečníky.

Thai Monkey není pravá chili omáčka, ale takový mix thai omáčky (základ je sojová omáčka) chilli papriček a dalších ingrediencí. Hrozně mi chutná a dá se použít k toustům, na špagety atd :foods:

5214

Uživatelský avatar
Borgi
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08 pro 2010 13:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaké vlastníte omáčky?

Příspěvekod Borgi » 13 čer 2011 22:13

Ještě jsem měl možnost ochutnat Blair´s Sudden Death a Scovilla´s Dragon Fire End of Time

End of Time je extraktovka s velkou pálivosti, dobrá jako přísada do gulášů a omáček :angr:

Sudden Death je zajímavá svou netradiční chutí díky jetelovému medu, limetkové šťávě a sibiřskému ženšenu, ale taky je dost pálivá, má něco kolem 100 000 SHU.



55225523

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Jaké vlastníte omáčky?

Příspěvekod Hami » 20 čer 2011 19:10

Zdravím,

z webu http://www.*" onclick="window.open(this.href);return false; jsem si před časem objednal tyto omáčky:

Obrázek

[glow=red]ASS REAPER[/glow] - Habanero + Scotch Bonnet - pálivost 10
[glow=red]Great White Shark PREDATOR[/glow] - Habanero - pálivost 10+ ( výborná, vřele doporučuji )

BBQ Omáčka - [glow=red]MAD DOG Ultra Hot[/glow] - Bird´s Eye - pálivost 7 ( vynikající ke grilovanému masíčku :angry1: )

Obrázek

Z webu http://www.viva-la-vida.cz" onclick="window.open(this.href);return false; jsem nedávno objednal tyto pochutiny :

Obrázek

červená omáčka - Tabasko + Křen
zelená omáčka - Jalapeňo + Wasabi

( ani jedna z nich moc nepálí.... :tumble: )

Mějte se přátelé - Hami

nhg
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2010 11:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaké vlastníte omáčky?

Příspěvekod nhg » 22 čer 2011 13:44

No mám doma zatím pouze čistou Naga pastu,takže toho sem moc nenapíšu..snad to nebude vadit,předem se omlouvám.

Jedná se o takovou malou skleničku,s čistou drcenou paprikou,Naga Bhut Jolokia.Znáte takovou tu obyčejnou paprikovou chuť,které mívají i pálivé papriky.?.Tak tohle je o něčem jiném.Sama vůně je sice papriková.Ale takovým zvláštním způsobem,že od ní nemůže člověk,první dny odtrhnout nos.A je i nucen chodit ji stále zkoušet:).Stačí opravdu jen olíznout nůž na němž byla troška.I teď,asi po měsíci,kdy už jsem skoro u dna,stále bez potíží zaměstná chuťové pohárky.Člověk se po ni jednoduše,snadno zahřeje.Po těch dvou hodinách od požití si uvědomí,že nějak celý sálá:D

[img=center]http://www.seminka-chilli.cz/user/shop/big/32(1).jpg[/img]

Uživatelský avatar
tibet
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10 čer 2011 22:47
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Jaké vlastníte omáčky?

Příspěvekod tibet » 26 srp 2011 19:05

:firychil: hoříííím ! kde je ten hasičák ??! :firychil:

[shadow=blue]Mad Dog 357 Silver Collector's Edition[/shadow]

Vyrobeno z kvalitního extraktu o hodnotě 6 miliónů Scovilleho jednotek. Tato lahvička se drží na trůnu jako nejpálivější omáčka světa s hodnotou 750 000 Scovilleho jednotek. Velice zvláštní kořeněná chuť a zničující pálivost.

Složení: Ocet, čerstvá habanera, třtinový cukr, česnek, cibule, kayenské papričky, extrakt kapsaicinu, koření, xanthanová guma

Obrázek

Obrázek


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů