Zděnkovo zahrádka 2017

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Zděnkovo zahrádka 2017

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 18 led 2017 13:12

Zdravím chillimámy a chillitáty :tiphat:
Jako již po několik sezon, i letos se budu pokoušet vypěstovat si papričky nejen pro vlastní potřebu a spotřebu, ale i na obdarovávání okolí a šíření chilli osvěty mezi ostatní lid, který nemá ponětí o rozmanitosti tvarů, barev a chutí našich milých pálivých dobrůtek :-) Představte si například, že spousta lidí mi nevěří, že různé papričky mají i různé příchutě :rn: Pevně věřím, že společnými silami tuto nevědomost odstraníme ze světa :firy:
No a abych se dostal k jádru papriky, možná jste si všimli, že tady na foru nejsem poslední dobou tak aktivní. Příznávám, jsem vinen, ovšem na svou obhajobu musím říct, že mám prostě méně času. Spousta práce v práci, okolo rekonstrukce domečku, za pár týdnů čekáme vostrý bejby a tak když už mi zbude trochu času, raději jen tak odpočívám a forum jen pročítám. Nemohl jsem si však odpustit pravidelné zahájení sezony, takže tady máte report:

Dne 5. ledna jsem zasadil 12 semínek, všechno nejspíš cayenny, něco z kupovaných semen, něco z darované papriky, poměr 6 ku 6 semenům, k dnešnímu dní jich vyklíčilo 8, sazeny přímo do substrátu s trochou perlitu a do pařníčku. První klíček se objevil po 8 dnech.

Dne 15. ledna jsem zasadil zbytek pro letošní sezonu. Znovu podotýkám, že se mi nedostává času a nebudu mít letost opět ani foliák, tudíž jsem volil nenáročné druhy a nevelký počet rostlin.
Pro kamaráda jsem zasadil do kelímků od jogurtů a tvarohu 6 semínek Jalapena (nevím které z mnoha to je, semínka jsou z koupené papriky) a 8 semínek cayene red. kelímky jsem přikryl igelitem, aby vznikl improvizovaný pařníček.
Pro svou domácnost mám tyto:

6x sladká žlutá paprika (nesmějte se mi, mám rád i sladký papriky)
6x baby papričky z lidlu (opět sladká, tyhle jsou vážně dobrý a pěkně plodí :thumbup: )
6x Jalapeno (jak už jsem říkal, nic přesnějšího o něm nevím)
6x Squash Jamaican Yellow - jediná ostřejší paprika kterou letost mám, snad se jich pár urodí
+výše uvedené cayeny 12x :chilli11:

Pěstovat budu letos opět venku, na zahradě na úpatí vysočiny (cca 450 mnm), některé papriky budu mít v kýblech, některé dám do záhonu. Na přilepšení mám Hoštice s guanem, lignohumát a chilli focus, ale na to máme ještě čas ;-)

Všem pěstitelům přeju hodně štěstí do letošní sezony, velkou úrodu a málo starostí jak s paprikami, tak i všude jinde ;-)
:respect: :thanx:
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
bajajanik
Stálý člen
Příspěvky: 192
Registrován: 09 srp 2016 11:37
Reputace: 101
Obrázky: 0
Bydliště: Kremnica

Re: Zděnkovo zahrádka 2017

Příspěvekod bajajanik » 18 led 2017 13:55

tak nech si spokojný s úrodou, aj tou štipľavou a aj tou plačúcou :rollbaby:
bajajanik :smoketoil:
2017 2018

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2017

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 18 led 2017 14:22

bajajanik píše:tak nech si spokojný s úrodou, aj tou štipľavou a aj tou plačúcou :rollbaby:
Děkuju pěkně :tiphat:
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2017

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 18 led 2017 21:15

Přinutil jsem se i pořídit foto, povšimněte si zelených krabiček od pracího prostředku, myslím si že je to ideální imrovizovaný pařníček a první pěstební nádoba - víko je na pantech, ale dá se odklapnout až rostlinky vyklíčí, krabička je vysoká, takže papriky mají kam zakořenit a nemusí se tolikrát přesazovat, vejde se jich víc do jedné krabice, já například mám čtyři semínka v jedné... Nějaké protinázory? :foods:

36011

36010

36009

36008
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2017

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 26 úno 2017 17:31

Týden se s týdnem sešel a jsem tu, abych podal report z mého pěstebního snažení :-) Takže
Nejdřív se musím přiznat, že ze 12ti cayenů, z kterých vyklíčilo 8, mi přežila jedna rostlinka :rn: co se dá dělat, nejdřív jsem je asi přelil a zbytek dorazily mšice, který se hned objevily z loˇnského substrátu. Toho už jsem se snad zbavil a cayeny jsem dal znovu, 12 kusů a mám jich 8, + 2 co se jim nepodařilo sundat helmu a tím pádem nerostou, ale zatím ani neumřely, takže jim dávám šanci, na fotkách jsou vidět v pařníčku :-) Další tři původní, co byly v jiné nádobě, vypadají zatím docela dobře, i když jsou to prcci.

A co mám teda pod lampou:

5x Jalapeno
5x Squash Jamaican Yellow
3x Baby z Lidlu
8x Cayene Yellow
3x Cayene Red
bonus: Eucalyptus Gunni
Sekvojovec obrovský

+na okně:

1x Cayene Red - je na samotce kvůli těm mšicím, zatím ji neudolaly a snad se jich zbavím, ale na přesazení mi přijde dost slabá

Celkem tedy 25 rostlinek slabší povahy, pálivější totiž znamená většinou náročnější na živiny, slunce, čas, starostlivost - a to jim bohužel letos nezvládnu dopřát. Nejlíp zatím vypadají Jalapena, hezky rostou a i kořínky mají celkem hezky rozrostlé. Všechny potvůrky zatím dostávají jednou za čas (cca 1x za 10 dní) pár kapek lignohumátu do zálivky a svítím jim cca 13 hodin denně.

Ještě jsem minulý týden objednal dvě žárovky, jde o Philips Tornado 32w, 6500K, viděl jsem tady na f´oru že si je celkem chválíte a mě je ta malá zářivka prostě málo, rostlinky co jsou od ní dál, tak se dost natahují. Nikde v okolí jsem totiž nebyl schopen objevit žárovky s požadovanou teplotou světla, všude výběr z různých tvarů a wattáží, ale všechno 2700K a do Brna se mi kvůli tomu nechtělo. Udělal bych ale zřejmě líp, protože žárovky nemám :D Objednával jsem v pondělí večer, v ůterý mi přišel mail, že objednávku přijali a od té doby ticho po pěšině. Doufám, že přijdou dřív, než půjdou kytky ven :D Nechci tu psát jméno obchodu, zatím je to pár dní, takže nebudu dělat negativní reklamu ;-)

To je ode mě dneska asi všechno, v dalších dnech mě čeká životní zkouška a není to maturita, takže držte palce mě i rostlinkám, abych na ně nezapomněl :hot:

Chilli zdar, a doma pěstovanému obzvlᚡt ;-)

Ještě edit, zapomněl jsem fotky ;-)

Vpravo Babylidl, vlevo Jalapeno
36696

V popředí Squash, v kelímku Jalapeno, v pařníčku Cayeny
36697

Malý Eukaliptík :-)
36699
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2017

Příspěvekod lobo » 28 úno 2017 07:47

Nazdáááár Zdendooo :-) :thumbup:

Ani jsem nezaregistroval že jsi se tak nějak vrátil, to je dobře rád tu vidím staré dobré známé z doby kdy chilli forum bylo líhní bohů a velikánů :-D

Bojuše zatím náramně všechna čest, to že něco chcíplo to je běžné a musí se stím počítat. Hodně se mi líbí tvuj nápad jak využít nádoby od tablet na praní, já to říkám pořád, že není třeba kupovat drahé pařeníčky v hobby marketech když člověk může takto skvěle recyklovat a ušetřit kačku na nějaké to žraso pro holky až budou větší. Tyhle super boxy od tablet by se taky určitě dali vužít jako truhlíky. Myslím že když člověk vezme třeba Primalex nebo nějakou jinou barvu co má doma a přetře ty krabice tak by to mohlo vypadat aj hezky.

No každopádně ti přeju at se ti daří a to na všech frontách :wave:

Uživatelský avatar
Zděnda-Z-Javecu
Stálý člen
Příspěvky: 101
Registrován: 18 úno 2014 13:03
Reputace: 7
Obrázky: 0

Re: Zděnkovo zahrádka 2017

Příspěvekod Zděnda-Z-Javecu » 28 úno 2017 20:55

lobo píše:
28 úno 2017 07:47
Nazdáááár Zdendooo :-) :thumbup:

Ani jsem nezaregistroval že jsi se tak nějak vrátil, to je dobře rád tu vidím staré dobré známé z doby kdy chilli forum bylo líhní bohů a velikánů :-D

Bojuše zatím náramně všechna čest, to že něco chcíplo to je běžné a musí se stím počítat. Hodně se mi líbí tvuj nápad jak využít nádoby od tablet na praní, já to říkám pořád, že není třeba kupovat drahé pařeníčky v hobby marketech když člověk může takto skvěle recyklovat a ušetřit kačku na nějaké to žraso pro holky až budou větší. Tyhle super boxy od tablet by se taky určitě dali vužít jako truhlíky. Myslím že když člověk vezme třeba Primalex nebo nějakou jinou barvu co má doma a přetře ty krabice tak by to mohlo vypadat aj hezky.

No každopádně ti přeju at se ti daří a to na všech frontách :wave:
Díky Ti, Lobo :-)
Myslím si, že tady na foru jsou daleko větší a lepší pěstitelé a přirovnávat mě k bohům a velikánům mi přijde dost nadsazené, ale i tak děkuju za příjemná slova na "uvítanou" :tiphat:
Prakticky jsem nikdy neodešel, ale dost dlouho jsem jen pasivně přihlížel.
K těm krabičkám - už jsem psal, že je hodlám použít i jako první zakořeˇnovací nádoby, tzn. truhlíky jak říkáš ty :-) doufal jsem, že se tím vyhnu jednomu přesazování, ale to mi stejně nevyšlo, protože jsem použil velkou část starého substrátu, kde byly mšice :-( jinak by mi to i vyšlo, takže vřele doporučuju, s přivřeným víčkem se tam hezky udržovalo teplo a vlhko a po vyklíčení jsem víčka odklapl a odložil bokem :-)

A co se týče těch ostatních front, dneska se mi zadařila asi ta nejhezčí věc na světě, takže díky :thanx:
Co shoří, neshnije...

Uživatelský avatar
bajajanik
Stálý člen
Příspěvky: 192
Registrován: 09 srp 2016 11:37
Reputace: 101
Obrázky: 0
Bydliště: Kremnica

Re: Zděnkovo zahrádka 2017

Příspěvekod bajajanik » 01 bře 2017 06:28

gratulujem!!
bajajanik :smoketoil:
2017 2018


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host