prajzakův záhon 2017

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Uživatelský avatar
prajzak
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18 pro 2016 20:29
Reputace: 23
Obrázky: 0
Bydliště: Prajzka

prajzakův záhon 2017

Příspěvekod prajzak » 18 led 2017 19:50

I já se rozhodl, že se podělím o svoje zážitky z letošní pěstební sezóny.
Pěstuju normálně na záhonu, místo je slunečné, nadmořská výška cca 250 m n m. Místo na zahradě vyhrazené pro chilli není až tak veliké, počítám s nějakýma 20 rostlinama plus 12 ks "kozích rohů" samozřejmě pálivých (asi Beros, uvidím co seženu).
Zaseto 7. ledna
36017

jalapeno orange 6ks
habanero orange 4 ks
squash jamaican yellow 4ks
brazilian starfish 2ks
2 ks jolokie od kolegy z práce (semínka ze sušeného koupeného plodu, těžko říct co vyroste, pokud vůbez semínka vzejdou)
zbytek hybridy, kukačky a noname něco vl. výroba něco od bratrance, předpokládám 2ks chinense kukačka jamaican yellow ale v červené barvě, zbytek vše annumky
kozí rohy budu vysévat koncem ledna se sladkýma paprikama přímo do substrátu, ostatně tak jako obvykle.


Klíčení probíhá při pokojové teplotě odhadem okolo 24 stupňů bez pařníku - nikdy v minulosti nebyl problém.
Předevčírem vykoukla první rostlinka, dneska druhá, fotodokumentace bude až s větším počtem vyklíčených, teda doufám, že bude co fotit ;)

Uživatelský avatar
prajzak
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18 pro 2016 20:29
Reputace: 23
Obrázky: 0
Bydliště: Prajzka

Re: prajzakův záhon 2017

Příspěvekod prajzak » 31 led 2017 15:26

dneska píšu z práce, doma zhavaroval počítač, už se sestavuje nový, takže bez fotek a pouze rychlý přehled klíčení:
- nevyklíčily jalapena a podle předpokladu jolokia - tam je to za čistou 0 obě odrůdy
- problematické klíčení u jamaican squash yellow 2/4, snad se zbytek ještě chytne, ty dvě vykoukly jako poslední ze všech
- zbytek je až na jedno semínko na slunci, jen u jedné rostlinky jsem tak dlouho odstraňoval helmu, až jsem ji sundal i s lístky, no uvídím co z toho bude ;-)
Kolem 26. 1. proběhnul výsev č. 2: sladké papriky 3 druhy, pálivé "kozí rohy" tuším taky 3 druhy, pro předchozí (v té době ještě pořád předpokládaný) neúspěch ještě jeden pokus jolokia a jamaican, a ještě annumka "de Cayenne", kterou jsem viděl mezi paprikama v supermarketu, tak proč ji nezkusit... Vše šlo do propařovaného substrátu od Forestiny, bez počítání zasetých semínek.

Pomalu se chystám na přesazování do květníků, první už možná budou o víkendu, snad dodám i nějakou fotku (pokud bude počítač...)

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: prajzakův záhon 2017

Příspěvekod JurassicChilli » 31 led 2017 22:44

Ak máš tú "De Cayenne" z Lidlu, tak nebudeš sklamaný. Je to fajnová paprička. Na jedenie za surova síce moc vhodná nie je lebo má tenkú stenu plodu, ale je skvelá na sušenie a na výrobu omáčok. Taká sriracha z nej urobená, to je úplný luxus. :thumbup:

Uživatelský avatar
bajajanik
Stálý člen
Příspěvky: 192
Registrován: 09 srp 2016 11:37
Reputace: 101
Obrázky: 0
Bydliště: Kremnica

Re: prajzakův záhon 2017

Příspěvekod bajajanik » 01 úno 2017 09:12

držím ti palce, nech ti vybehne čo najviac, aby si bol ty spokojný.
bajajanik :smoketoil:
2017 2018

Uživatelský avatar
prajzak
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18 pro 2016 20:29
Reputace: 23
Obrázky: 0
Bydliště: Prajzka

Re: prajzakův záhon 2017

Příspěvekod prajzak » 08 úno 2017 20:32

Dneska update i s fotkama (nová mašina šlape na plné obrátky :thumbup: ):
- už jsem ani nedoufal, ale i dobré věci se dějí - v jiffech vykoukla jak jalapena (zatím jen dvě) tak i zbylé jamaicany yellow, veliká spokojenost
- jolokia stále nic, tam už je asi malá naděje jen v druhém výsevu do substrátu
- včera už jsem ty nejrychlejší přesazoval
- výsev ze substrátu už se klube na svět, a to jak sladké papriky, kozí rohy a de Cayenne, a dokonce vykoukly první jamaican squash yellow, jolokia zatím nic a ani s tím moc nepočítám
JurassicChilli píše:Ak máš tú "De Cayenne" z Lidlu, tak nebudeš sklamaný. Je to fajnová paprička. Na jedenie za surova síce moc vhodná nie je lebo má tenkú stenu plodu, ale je skvelá na sušenie a na výrobu omáčok. Taká sriracha z nej urobená, to je úplný luxus.
kupoval jsem v Globusu a jedná se o "Nohel garden Paprika pálivá De Cayenne"
36347


poslední výsev, už se to klube...
sladká paprika
36345

kozí rohy a ten pálivý zbytek...
36341

ještě nepřesazované odrůdy z leva jalapeňa, habanera, jolokie a jamaican squash
36342

zbytek přesazovaných - jsou zatím nějaké nedomrlé no
36343

a tady rychlíci (v uvozovkách rychlíci - s většinou zdejší komunity se nemůžu srovnávat, ale holky to doženou na poli, snad ;) )
kukačka jamaican red a noname annumky od bratrance
36344

jiné noname odrůdy a poslední v pravo je brazilian starfish
36346

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: prajzakův záhon 2017

Příspěvekod JurassicChilli » 09 úno 2017 09:38

Aha, takže to máš to žlté Cayenne od Nohelgardenu. To som tiež minulý rok pestoval a nebol som s ním moc spokojný. Je to ale len môj subjektívny pocit. Asi som mal veľké očakávania a myslel som, že to bude tak isto chutná paprička ako červené Cayenne. No na rozdiel od červeného Cayenne mi tieto žlté pripadali dosť chuťovo nevýrazné. Navyše plody sú dosť malé a plné semien ktoré sa zle vyberajú. Ak ti semená nevadia, tak potom v pohode.

Uživatelský avatar
prajzak
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18 pro 2016 20:29
Reputace: 23
Obrázky: 0
Bydliště: Prajzka

Re: prajzakův záhon 2017

Příspěvekod prajzak » 09 úno 2017 16:50

Já na ten Cayenne natrefil náhodou, neplánoval jsem to. Viděl jsem a řekl si: za dvacku, proč nezkusit? Uvidíme...
Jen nikde nepíšou SHU...
(Kámoši po mně pochtívají sazenice, tak aspoň budu mít co na rozdávání :thumbup: )

Uživatelský avatar
prajzak
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18 pro 2016 20:29
Reputace: 23
Obrázky: 0
Bydliště: Prajzka

Re: prajzakův záhon 2017

Příspěvekod prajzak » 24 úno 2017 18:12

jen rychlá aktualizace po středečním finálním rozsazení... víc jich v květináčích nebude :jalapeno:
36638


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů