Můj pěstební rok 2021...

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Můj pěstební rok 2021...

Příspěvekod diabolus » 19 čer 2021 04:11

Zdravím dámy a pánové. Dlouhou dobu jsem se tu neukázal...Jednak to bylo zapříčiněno blbincem zvaným Covid a jednak souhrou náhod a okolností. Od letošní sezony jsem si sliboval větší výnosy jak minulý rok, i když to na první sezonu nebylo zlé. No abych to nenatahoval, tak co se týče letošního pěstování - 1) změnil jsem umístění papriček, 2) proběhl upgrade foliovníku. Sice jsem zasel už v lednu, ale Elementálové mi nebyli nakloněni, a rostlinky spíš zkomíraly než rostly...i když byly na stejném parapetu jako loni, tak tam byly kratší dobu z důvodu přemístění na jiné stanoviště(kde nebylo tolik světla-menší okna). Proto z nich byly jen takový mrzáčci...naštěstí mně zachránila sazeničky moje mamina, která má ideálně velké a dobře situované parapety...v její péči jakoby je polila živá voda!!! :thanks:
Co se týče odrůd, tak jsem zůstal u klasiky - Haba - oranžové, caramel a nějaké červené, rocota se uchytily, snad bude něco i z jalapení...Ale co mám nové odrůdy tak jsou to krom rocot, bishopy, black olive ornamental, taky jedno tabasco. Nagu Morisch jsem vyměnil za Bhut Jolokie. Ale příští sezonu přiberu zpět Nagy!!! Bohužel z elefantů mám jen 1ks, tak snad neuvadne...a když už jsme u těch ztrát...tak jsem došel o AJi White Fantasy, které jsem si jako plody dovezl z Ladné minulý rok a semena nasušil. Jak se k tomu co nejdřív dokopu, hodím sem do vlákna fotky těch mrzáku, pak jak přišly z ozdravovny a nakonec i upgradeovaný foliákm který jsem krapánek zvětšil oproti minulé verzi .-)
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Můj pěstební rok 2021...

Příspěvekod Baron z Žop » 19 čer 2021 06:43

:tiphat: Pěkně zhrnuto, to že se někdy nepoštěstí dopěstovat až do plodů se mi taky stane a letos mi šla krásně Maklema Orange a po přesazení do finálu chřadla chřadla až odešla do věčných lovišť no co už, přeci nebudeme bulet k vůli jedné kytce a těšme se na další úrodu že zbylých papriček :firychil: . Tak ať se daří a palu zdar!

Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Re: Můj pěstební rok 2021...

Příspěvekod diabolus » 19 čer 2021 12:21

Díky pane Barone za podporu...osobně z toho ale nedělám trágu :smart: Přeci jenom už mi není 20 abych se z každé prohry :hang: , že. Jinak jsem optimista, takže doufám, že něco určitě vyjde, zvlášť když jsem mým 'robátkám' vyrobil útočiště De-LUXE!!! :thumbup:
A vzhledem k tomu, že valná většina bude ukryta ve foliáku, tak i když budou dozrávat později, myslím, že to stihnou. Btw pokud bude takové léto jako je teď, tak se neobávám, že by nedozrály...A pro úplnou jistotu hodím nějaké haba, rocota a jala do šerblů, které v případě opravdu zimovřivého podzimu můžu kdykoliv převézt do mého obydlí :-D :-D :-D
Pokud Rootan dá (pamětníci dřevního českého black metalu vědí), tak zítra bych sem lupl nějaké ty fotoně...pro představu :tiphat:
Ještě jsem v úvodu zapomněl zmínit pár kusů Scotch Bonettu ,-)
Naposledy upravil 1 dne diabolus; celkem upraveno 20x.
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Re: Můj pěstební rok 2021...

Příspěvekod diabolus » 20 čer 2021 10:51

Tak jsem se k tomu dostal a do galerie nahrál nějaké fotoně...

Nebudu to tu moc zasírat ve vlákně, tak upgrade fóliáku je tady.

A zbytek nahážu přímo sem....

74004
74005
74006
74007
74008
A takovéto úmrdky byly na rekonvalesenci.
74009
74010
74011
Toto jsou přezimované kusy.
74012
Toto jsou přezimované kusy.
74013
Toto jsou přezimované kusy.
74014
A tadu už je luxusní 'Beach resort' :thumbup:
74019
74020
74021
74022
74023
74024
74025
74028
74029
74030
74031

Bohužel fotky přímo po rekonvalescenci jsem nedohledal :-( Ale víceméně odpovídají tomu, co je už v zemi.
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti