Martinuv balkon 2017

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3581
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3848
Obrázky: 0

Martinuv balkon 2017

Příspěvekod MartinS » 12 úno 2017 21:40

Ahoj lidi.
Dneska jsem udelal vyber a nejde mi jej opet zuzit.
Stejny problem jako lonsky rok.
Uz jsem mel vybrano co budu pestovat a prisel sraz na prelomu Zari a Rijna a kompletne mi to rozhodilo plany.
Vzhledem k tomu ze jsme si vymenili seminka, tak mi pribylo dalsich par zajimavych druhu.

Do uzsiho vyberu se dostaly papricky:

Bhut Orange Copenhagen- urcite ano
Datil?
Pimientos de pardon?
7 POT Burgundi? (moc velky pal, asi by jako superpalivka stacilo Naganero)
TSM Peach - urcite ano
Bahamian Goat - urcite ano
Peach Tiger Tooth - urcite ano
El Oro Equador?(moc velky ker)
Habanero Kukulkan? (vzdy jsem ho chtel a nikdy nezbylo misto)

3x rajce(Proki, Gold, Black)

Chtel bych to zuzit na max 6 druhu papricek, ale nevim co vyskrtnout :-(. U nejakych jsem si dal otaznik, ale stejne bych je chtel.
Preferovana je dobra chut a vynos.

Poradite pri finalnim vyberu? Preferuji spise stredni velikost kere s velkym vynosem a dobrou chuti. Na palu ve vysledku tolik nezalezi, idelal 100K SHU-1milion

Budu pridavat na balkon prezimovane Naganero a Peito de Moca.
Naposledy upravil 2 dne MartinS; celkem upraveno 13x.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2017

Příspěvekod Kendy » 12 úno 2017 22:06

Dal bych pryč El Oro.. Měl jsem ho minulý rok a opravdu je to moc velká kráva. Místo něj můžeš pěstovat dvě "normální" kytky.

Pimientos bych zvážil. Je to velká ruleta. Jednou z vlastností této odrůdy je extrémně nevyrovnaný pal na plodech. Něco je prakticky sladké a další ti upálí hlavu.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Martinuv balkon 2017

Příspěvekod Baron z Žop » 12 úno 2017 22:55

Zdarec Marťas!!! Teď se rozhoduješ co pěstovat a v květnu dojedeš na sraz a tvé současné plány budou ty tam a dovezeš si nové kousky do arzenálu...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3581
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3848
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2017

Příspěvekod MartinS » 12 úno 2017 23:06

Pimientos me lakaji pak na grill si davat k masu. To o ruznem palu vim. Taky je to tusim jedna z nejrychleji dozravajicich odrud, pokud si to s necim nepletu. Jestli je El Oro neco jako Bishop nebo nejaky druhy Ajin, tak do toho asi nepujdu do. Chci se na balkone hnout :-D

Klasiky jako Jala, rohy, thais, rof, asi na tohle uz prdim to same o ruznych Habanerech, okrasky take neplanuji.
Chilli mam dost nasusenyho a tak chci zase zkusit prave jine druhy nez loni.
Asi ani nebudu sazet Fatalii White, ktera byla loni suprova. Zadny rozlezly Ajiny ani extrapalivky.
Taky ne papricky co maji mraky semen uvnitr.

Prezimuje me Naganero, Peito a ten 3 letej Filius. Black pearl co prezimuji pujde na parapet, takze tam s mistem nepocitam.
Vse ostatni bude na zemi v textilnich kvetinacich.

Na Naganero mam pripravenej special textilni 56l, tak jsem zvedav :-D.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3581
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3848
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2017

Příspěvekod MartinS » 12 úno 2017 23:09

Tak asi vyhodim ze seznamu Pinimentos, 7 POT Burgundi a EL Oro. Mozna jeste vonavku Datil pryc, kdyz mam Tiger tooth.

Uživatelský avatar
mab
Stálý člen
Příspěvky: 320
Registrován: 05 črc 2016 17:13
Reputace: 401
Obrázky: 0
Bydliště: Vyškov

Re: Martinuv balkon 2017

Příspěvekod mab » 13 úno 2017 08:26

kukulkan určitě nechat, včera jsem taky máčel :)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3581
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3848
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2017

Příspěvekod MartinS » 13 úno 2017 15:24

Tak jsem vybral 6 odrud a zvyraznil je v prvnim postu :-)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3581
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3848
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2017

Příspěvekod MartinS » 22 úno 2017 12:20

Dal jsem klicit 16.2.
6 odrud chilli a 3 odrudy rajcat. Do 4 dnu vyklicily ve vode vsecha rajcata a take jako prvni TSM Peach, dalsi se ve vode klubou Haba Kuku.
To pritom mam jen ve skrince v cernych vickach od ztlacenyho vzduchu(sprej) a nijak tomu netopim. Takze to ma klicici teplotu 20-23°C.
Na 9 kvetinacu 1l mam pripraveny ten growbox nebo pripadne na 4ks 4 litrovych, jeste uvidim co tam nakonec skonci.
Pockam na vykouknuti deloznich listku a pak uvidime.

Momentalne mam prvnich 9 sazenicek v plastovem foliacku a rosim je kazdy den rano i vecer.

Jeste testuji grow box 35X35X60cm s 50W(30W) grow MCOB ledkou v reflektoru. Zjistil jsem a pak i docetl, ze Ledkou se da snadno spalit i kdyz neni pod reflektorem skoro teplo. Jde o spaleni prilisnou intenzitou svetla.

Googlil jsem nekolik veceru a nedobral jsem se vysledku. Globalne lidi davaji mene vykonne Ledky tzn kolem 1W na chip bez cocky, kolem 20cm od vrsku rostlinek.

U vykonnejsich diod 3 a 5W je to kolem 30cm(u profi panelu se dava klidne i metr od roslin a ono to pak hezky pokryje i vetsi oblast). S tim ze MCOB chip je vlastne vice 1W vedle sebe. Nemam tam optiku, jen kryci sklo, takze testuji vzdalenost 20cm a uvidime. Na micro grow je ve vysledku lepsi asi nakonec studene CFL a nebo led pasek, ktery ma na jedne diode kolem 0,1W a muze byt klidne 2-5cm od rostlinek, tak jako jsem mel predpest loni. Protoze kdyz dam ted v boxu reflektor 20cm od kytky, tak uz nezbyva misto na posouvani nahoru.

Jeste mam drzak na 4x cfl a kdyztak bych to zmenil, kdyby nebylo misto.

Mam jeste grow box venku pripraveny, ale ze zacatku chci mit u rostlinek vetsi moznost kontroly a tak budou v micro boxu + neco asi za oknem.
Tento rok je spise pokusny, mam dost nasuseneho, takze o urodu zase tolik nepujde.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů