Lexter - 2019

Naše pěstitelské snažení v roce 2019
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Lexter - 2019

Příspěvekod Lexter » 24 pro 2018 23:48

Tak, nastává nám nová sezóna a z té minulé si nesu ponaučení: nepřehánět počet rostlin. Sice tu mám semena od přibližně 30 druhů, ale hodně z nich dám vale. Rostlinky jsem vybral podle toho co mi chutná, co mě zaujalo a co chci zkusit. Sazenic bude o trošku více, ale ty navíc budou rozdány. Poznáte to podle nesouhlasného počtu v tabulce níže. Chilli sezónu pojedu v nádobách a pytlích, takže drazí krtci: můžete jít jak se říká do dža.
Lednový výsev Proč Zdroj Počet
01) Quintisho (chinenses) - poprvé vzhled - zobačka pedro 2x
02) Aji Charapita (chinenses) mírný pal, kořeněná chuť - koření, zobačka vlastní 3x
03) Habanero B.J. (chinenses) - poprvé pal, výnos, ovocitá chuť - koření, omáčky, masti vlastní 3x
04) Habanero White (chinenses) - poprvé pal, kompaktnost, barva - tréninková zobačka pedro 2x
05) Devil's Tongue White (chinenses) - poprvé pal, barva - omáčky soused 2x
06) Dorset Naga (chinenses) - poprvé pal, výnos - omáčky, sušení eshop 2x
07) 7 Pot Apokalypse (chinenses) - poprvé pal, vzhled - omáčky, lidský repelent eshop 1x
08) Trinidad Scorpion Moruga (chinenses) proč ne otec 1x
09) Aji Lemon Fantasy Orange (bacatum) - poprvé proč ne - zavaření honzek86 2x
Březnový výsev Proč Zdroj Počet
10) Jalapeno Early (annuum) chuť, vzhled - obložení chleba, zapékání eshop 3x
11) Black Pearl (annuum) vzhled - zobačka vlastní 2x
12) Cayenne Yellow (annuum) pal, výnos, chuť - zavaření, sušení eshop 2x
13) African Devil (frutescens) - poprvé vzhled - zobačka pedro 1x
14) Korál (annuum) mírný pal - zavaření k okurkám krámek odvedle 1x
15) Kozí rohy (annuum) mírný pal, chuť, výnos - naložení chvilka strachu 2x
Klíčení bude probíhat v pařníčku s tělískem, v 4x4cm květníčcích. Chinenses budu pěstovány v květníčcích velikosti 250ml a pak přesunuty do 1l. Stejně tak ostatní v 250ml a přesunuty do 500ml a kdyby bo jo ouzko i pro některé z nich mám 1l. Výsevní substrát bude při přesazení z 250ml nahrazen mixem z něj a zahradního substrátu a perlitu.

Hnojit budu (pokud bude potřeba) pomocí HESI TNT KOMPLEX (plnospektrální) pro pevná média a Boosterem od BcuzZ (aktivace života v substrátu, petarda mikroprvků v chelátové formě, stimulátor kořenů, obsahuje startovací množství potřebných bakterií) jak pro hydro tak i pro pevná média. Dostal jsem je od bratra který přešel na jiná hnojiva. Pro všechny čerty tu mám i zbylé tekuté Hoštice. Dále je připraven, jak jinak, lignohumát jako náhrada boosteru kdyby se něco stalo.

Pro všechna chilli je vyhrazeno jedno patro regálu oplácaného bílou fólií o velikosti: 150x50x90cm a vybavené 2x Narva Bio Vital. Druhé patro je vybaveno stejně a i jej je možné využít, protože rajčata mi určitě celé druhé patro nezaberou.

---

Poznámka: Jako můj vánoční dárek jsem se rozhodl pustit tento post do světa (ach ta netrpělivost), tak využijme této vánoční atmosféry a nezatracujme mě pro moji nedočkavost. :thumbup:
Naposledy upravil 18 dne Lexter; celkem upraveno 29x.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Lexter - 2019

Příspěvekod Bacula » 25 pro 2018 01:00

Krásné vánoční zamyšlení a jedna otázka. Není to málo?
:jalapeno:
Bacula

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter - 2019

Příspěvekod Lexter » 25 pro 2018 01:23

Bacula píše:
25 pro 2018 01:00
Krásné vánoční zamyšlení a jedna otázka. Není to málo?

Nu asi ano, ale má minizahrádka není nafukovací a při mém pracovním vytížení to bude se vším ostatním tak akorát abych chilli i ostatním rostlinám mohl poskytnout potřebnou péči. Na druhou stranu... 22 chilli rostlin mi zas tak málo nepřipadá. :D

Edit: Jestli to byla sarkastická otázka tak jsem ji pravděpodobně nepochopil. To asi ten vánoční likér. :thumbup:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lexter - 2019

Příspěvekod koniash » 25 pro 2018 22:08

:tiphat: mno kolego,Dewils Tongue White je krutěplodiváodrůda,ta tě bude bavit,Haba Bonde ma Jacques je snad nejplodivější haba,tu mám keždý rok a spokojenost,Dorset je krutopal a mega výnos...a tak bych mohl pokračovat do furt....hodně slušný plán a směle vpřed do nového jéru :dance2: :dance2: :dance2:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter - 2019

Příspěvekod Lexter » 26 pro 2018 01:39

koniash píše:
25 pro 2018 22:08
...hodně slušný plán...

Díky! Ta Dorset Naga... Mám tu právě krásný 50l kýbl tak jsem myslel že by se v něm takové bestii líbilo.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexter - 2019

Příspěvekod petr.polasek » 27 pro 2018 13:21

Pěkný výběr držím palce.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lexter - 2019

Příspěvekod koniash » 27 pro 2018 22:02

:tiphat: 50lt kýbl je super,letos jsem měl 2 kusy v 160lt barelech...trochu divočina,3metrové kytky obsypané,ale furt chtěly jenom růst a nestíhaly pořádné druhé kolo,jednu jsem měl ve 20lt vědro stavební a ta stihla kola dvě a v hojném počtu :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter - 2019

Příspěvekod Lexter » 30 pro 2018 13:01

Je neděle, pes vyvenčený, žaludky naplněné tak jsem se pustil do stavby vesmírné rakety aneb ultra pařníček v.2 a rovnou jej osadil:

54645

Spodní patro: ohřívárna - nádržka s vodou a tepelným tělískem (teplota 28°C), prostřední patro: vlhčírna (nesnáším pohled na prázdný květináček ze kterého možná jednou vykoukne rostlinka) - sada semínek spočívá na vlhkých vatových tampóncích se zavedenou teploměrovou sondou (teplota 27°C), horní patro: klíčírna - předklíčená semínka v malých květníčcích s výsevním supresivním substrátem (teplota 24-26°C). Hele, sranda musí být, ne? Komentáře typu? "Ježíši, ty jsi úchyl!" si nechte od cesty protože věru není potřeba opakovat důvěrně známá fakta. :thumbup:

No dobře no, nemám dneska do čeho píchnout, tak vymýšlím kraviny. :whistle:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů