Mejto - sezóna 2023

Naše chilli papričky v roce 2023
petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mejto - sezóna 2023

Příspěvekod petr.polasek » 20 úno 2023 13:24

Pěkné rostlinky. S tím rozšiřováním seznamu to máme stejné asi všichni... :tiphat:

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2023

Příspěvekod Mikymoto » 27 úno 2023 13:58

Update - 6 týdnů od startu 1. skupiny, 1 týden po 2. skupině.
Nejrychlejší kousky z první skupiny už musely do kelímků a celkem radikálně zvyšují náskok. Jedna sazenice Rocoto CAP 363 spáchala zřejmě sebevraždu - vůbec nevyvedla pravé lístky a po 3 týdnech stagnace s děložními lístky bídně zhynula.
Druhá skupina leze zatím slušně, ale těžko hodnotit rychlost - inkubátor mám jen jeden (a jiffů 2x více než místa), takže naklíčené jiffy jdou na chládek k ostatním na parapet a na volné místo v inkubátoru putuje jiný. Venku je naprostá většina Jalapeno a pár pálivek, na svoji šanci čeká většina sladkých.
81418

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2023

Příspěvekod Mikymoto » 06 bře 2023 16:26

Update - 7 týdnů od startu 1. skupiny, 2. týden po 2. skupině.
Big Jamaican přibývá takovým tempem, že začínám pochybovat o tom, že je to c. chinense - jsou min. 2x větší než nejrychlejší odrůdy c. chinense za nimi. Rocota taky lezou slušně nahoru a mě ubývá volný prostor. Kvůli honbě za slunkem jsou stonky ohnuté jak slunečnice, takže budou nutné větší rozestupy.
Z druhé skupiny nevzešlo vůbec několik odrůd, takže jsem o víkendu udělal rychle ještě 3. skupinu hlavně pro absentéry - Elephant's Trunk, Joe's Long a Aji Cristal (nevylezlo nic). Ze sladkých jsem dosypával Hamíka (z 5 vylezly 2) a Amy (z 20 vylezla 1).

Sadbovač se sladkými - Amy zcela zklamala. Dosev jsem dělal z nového balení, tak snad bude klíčivost lepší.
81448
Ubývající prostor na tácu - bude nutné přesazení největších vytáhlin a doplnění plochy pro kelímky - je toho moc za sebou.
81449

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1310
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Mejto - sezóna 2023

Příspěvekod Blixa » 07 bře 2023 07:52

Radosť pozerať Miky! Inak ako tak čítam po fóre s klíčením sú trable na skoro všetkých "frontoch". Ja som bol tak nejak mylne nastavený z prvej sezóny keď mi vyšlo vlastne úplne všetko a to som sadil toho viac ako tento rok. Hold každá sezóna je iná. Nech sa darí!
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2023

Příspěvekod Mikymoto » 07 bře 2023 08:44

Do toho klíčení vstupuje strašná spousta faktorů a ideální konstelace nedosáhneš nejspíš nikdy. Ovlivnit můžeš teplo, vlhkost a později i světlo. Co je dáno do vínku samotnému semínku už ale většinou neovlivníš - maximálně zajistíš ideální podmínky pro skladování. Klíčivost osiva paprik se (pokud se dobře pamatuju) udržuje na slušné úrovni cca 4 roky a pak klesá/padá. Takže nemá smysl držet archivní osivo po prababičce.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2023

Příspěvekod Mikymoto » 13 bře 2023 14:13

Update - 8 týdnů od startu 1. skupiny, 3 týdny po 2. skupině, 1. týden po 3. skupině
Největší kytky z 1. skupiny jedou jak vzteklé a lopouchovatí. Velká část 2. skupiny je zralá na přesazení, ale nějak nejsou lidi. Snad se k tomu dokopu během týdne. Každopádně nastane velké stěhování a část velkých kytek v květináčích půjde na východní stranu baráku, abych měl dost prostoru na školku.

Fotky 1. a 2. skupiny - 3. skupina nefocena (je narvaná v inkubátoru, kde lezou první žížalky)
8147681477

Veřejně se kaju a omlouvám odrůdě Amy, když jsem o ní tvrdil, že má letos mizernou klíčivost - ona ji má cca stejnou jako ostatní, jen jí déle trvá (cca o týden) než vyleze ven. Takže jestli vyleze většina i z té 3. skupiny, tak budu sazenice rozdávat.

Bohužel mám i ztrátu v důsledku péče tatíčka, který chtěl v době mé nepřítomnosti kytkám dopřát zálivku a lil tam vodu, dokud jiffy stíhaly cucat - a pak tam pro sichr dal ještě cca 1-2 cm hladinku. Což se jim moc nelíbilo a vypadaly po mém návratu dost unaveně - takže jsem musel všechny jiffy "vyždívat" a čekal jsem jak to dopadne. Většina se do druhého dne vzpamatovala, ale jedna chuděra to vzala dost osobně a zhynula.
Je to ale moje blbost - měl jsem před odjezdem provést školení v zavlažování ;)

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Mejto - sezóna 2023

Příspěvekod lazar » 14 bře 2023 07:59

Krásné kytky :thumbup:
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2023

Příspěvekod Mikymoto » 05 dub 2023 16:19

Po delší odmlce update.

Vše co vzešlo roste jak prdlé. Kromě 2 anomálií, kdy rostliny vykazují poruchy růstu (nějaká křivice asi) se mají hezky k světu. U pár sazenic se stihla objevit intumescence, ale coby světaznalý malopěstitel už na to házím bobek – maximálně omezím dodávku oxidovaného vodíku.

Bohužel mi letos není dáno pěstovat Aji Cristal, Elephant's Trunk a Joe's Long - nevzešly ani dosevy. U té Aji mě to tolik netrápí, neb je to starší osivo a dalo se to čekat, ale ty kozí rohy jsou letos kupované semínka, což naprdne. :hmmm: No pár jich zůstalo, tak holt repete příští rok.

Navzdory tomu, že manželka uvolnila ze svých kytiček co se dalo, tak je u oken akutní nedostatek místa. Průběžně přesazuju do sazenice větších kelímků a expeduju pryč objednávky v rámci rodiny – 25 už zmizelo, 20 ještě odletí. No a do toho se začínají tlačit rajčata a jiné manželčiny nejedlé okrasnosti.
81569
81567
81568

Záhadnost je nadále odrůda Big Jamaican – na to že to má být chinese, tak roste do výšky a začíná kvést. Ostatní odrůdy chinese nemají ani půlku výšky – mají max 13 cm, tahle potvora má už 30 cm výšky.
8157081571

Kdyby se to už dalo dát ven do skleníku, tak by to bylo olala. Takhle za oknem se to táhne jak žížaly a není to už kam dávat. Předpověď počasí je ale celkem pesimistická a nehodlám riskovat dříve, než v druhé půlce dubna.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2023“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů