Problém: Carolina Reaper Peach - paprika v paprice

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
ciliamater
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2023 13:22
Reputace: 19
Obrázky: 0

Re: Problém: Carolina Reaper Peach - paprika v paprice

Příspěvekod ciliamater » 24 led 2023 18:04

keď si objedám papričky od profi pestovateľov tak sa to stane vždy jednej konkrétnej odrode.. habanero orange.. nemajú náhodou tie peach carolíny a peach morugy niečo podobné crossnute ako habanero orage, alebo r savina ? niečim mi tá peach karolína dosť pripomína klasické orange habanero ktorému sa to stáva velmi často.. či tam nebude náhodou súvis.

R3@5er1204
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14 zář 2022 10:10
Reputace: 12
Obrázky: 0

Re: Problém: Carolina Reaper Peach - paprika v paprice

Příspěvekod R3@5er1204 » 24 led 2023 22:20

Co já vím tak habanero mi to nedělalo ani červené ani čokoládové ani klasický červený reaper .Ty ale zminujes habanero orange takže souvislost tam možná někde zakopána je. Reapera Ed Currie vyšlechtil zkřížením jolokie a habanera .Na tohle nezná nikdo přesnou odpověď , možná že Ed yo 😀.Potom vzniklo ještě mnoho barevných variet , které už možná došlechtili jiní .Taky proces vyšlechtění takové odrůdy trvá cca 10 let.Myslim si že originál je ten červený a dalším urychleným křížením vznikají tyhlety defekty.Reaper je vysoce stabilní hybrid takže i když kolem něho pěstujeme jiný chilli ,reapera to nezmění ale může to změnit ty druhé kytky co rostou vedle něj.Taky i chuť u té peach verze je jiná oproti červenému originálu.Už není tak kořeněná . Dík za postřehy kolem toho .


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host