Mšice

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mšice

Příspěvekod Tea Racer » 08 čer 2022 06:54

HLavně každý má své zkušenosti, že? Myslím, že nejde o slovíčkaření, ale nechci se pouštět do nějakých sporů.
Jednu sezonu měla sousedka nademnou mšičí farmu asi, papriky obalené. Neem Azal to vyřešil velice snadno a rychle. Mimo jiné je velmi vhodny i do uzavřených prostor a bytů. Libí se mi jeho širokospektrálnost. Pochopitelně mospilan je mnohem levnější.
To nač jsem odkazoval je ofiko zpráva, překládaná do více jazyků, tak možná jsi to četl.
Někomu je totálně jedno, co na kytky stříká, ale rozlišuji jako nejedovaté a trochu jedovaté. Pokud mám možnost volby, vezmu to lepší, hodně lidí jde jen po ceně, ale to jistě znáš i z jiných oblastí. Jen jsem doplnil, co jsi psal. ;-)

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Mšice

Příspěvekod Trixy » 08 čer 2022 18:48

Kluci dáváte do neemazalu i nějaké smáčedlo?

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mšice

Příspěvekod Tea Racer » 08 čer 2022 21:18

Dávám Silwet, ale není to nutné, je to již emulgované. Mám ho doma, tak ho tam dávám, je asi ale fakt, že se to lépe rozlije po listech.

Cipollini
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 04 črc 2022 06:49
Reputace: 15
Obrázky: 0

Re: Mšice

Příspěvekod Cipollini » 18 srp 2022 20:35

Pred cca 10 dňami som robil na balkóne poriadky s voškami/mšicami (aspoň myslím že to boli oni- malé zelené polopriesvitné potvory) a vyzeralo to tak že Mospilan krásne pomohol. Dnes pri polievaní mi začali behať po rukách a jeden kvetináč Bahamskej kozy zase obsypaný háveďou, ostatné rastlinky zatiaľ nie sú veľmi zasiahnuté.
Pri postreku som sa snažil poriadne poprášiť každý list a prešiel som každú rastlinu dva krát. Nepomohlo, mám to späť.

Mám dať znovu šancu Mospilanu, alebo skúsiť Neem Azal, príp. niečo iné?

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mšice

Příspěvekod Mikymoto » 24 srp 2022 08:25

Podívej se pořádně do návodu na použití - nevím jestli zrovna Mospilan, ale dost postřiků má předepsané opakování po nějaké době (typicky 7 dní) k tomu aby byla likvidace pohromy účinná. Krom toho by se neměl používat neustále jeden přípravek se stejným způsobem působení kvůli riziku vzniku rezistence na danou látku - takže minimálně 2 prostředky a střídat je.

Cipollini
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 04 črc 2022 06:49
Reputace: 15
Obrázky: 0

Re: Mšice

Příspěvekod Cipollini » 24 srp 2022 09:09

Máš pravdu je tam niečo o striedaní prípravkov. Zrovna včera som poriadne postriekal všetky rastliny, aj tie nepostihnuté Mospilanom tak uvidím či zaberie. Ak sa tá háveď zase objaví, skúsim niečo iné.


Cipollini
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 04 črc 2022 06:49
Reputace: 15
Obrázky: 0

Re: Mšice

Příspěvekod Cipollini » 24 srp 2022 11:15

Skúsim nejakú odfotiť ak nájdem. Asi 0.5mm bledozelené polopriesvitné chrobáčiky. Boli hlavne zo spodu väčších listov a na najmenších výhonkoch listov.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů