Martinuv balkon 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod Bonebreakers » 11 dub 2022 17:15

Jo jo kdyz do boxu nacpeš světla co s nima dosvítíš do půlky Mléčné dráhy a jestě to má vlnovou délku, že ze zelenýno ufouna uděláš červenýho, tak se potom nemůžeš divit, že za tři měsíce od semínka jsi na květu popř. na plodech.
Já třeba mám dilema jestli ty Fatalky co mám v boxu s plodama v něm nechat nebo je vyhodit ven na parapet. :hmmm:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 11 dub 2022 19:02

Ja to dam dovnitr na parapet asi no. Nic jineho me nezbyde. Sviti jim venku v boxu 300W jen aby nezmrzly, na to pecu

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 12 dub 2022 14:25

Aji se jeste vejdou. Ale Brown bicky musely ven.

Zleva 3 kousky co byly 2 mesice v boxu od vykliceni.
napravo ktera byla Jeden mesic a jeden tyden v boxu od vykliceni.

Ta co mela posledni 3 tydny jen slunicko pres okno, pusobi vice prirozene.

Ty co mely box az do ted, maji ocekavane hustejsi patra u sebe, navic se zacaly vetvit drive, jiz kolem 9.patra
Ta co byla ted 3 tydny za oknem, se zacina vetvit az ted, kolem 11-12. patra.

Pokud by nemely box, netusim jak by to dopadlo. Zacal jsem prvni tyden unoru, resp druhy. Takze je to "JEN" dva mesice, a nejvetsi boxova uplne vlevo, ma 40cm!!! (nepocitam vysku toho 1l air-potu) Take zacala masivne kvest.

Nicmene zde vidime, ze kriticke jsou cca prvni dva mesice, pak jsou to takova kostata, ze uz to neni kam davat.
Nechapu tedy predpesty, zacinajici v Prosinci, Lednu...

Rozhodne pokud nekdo nema box, cim pozdeji zacne, tim vlastne lepe.
Ne, neni to blbost. Pokud nemam cim svitit a zacnu za oknem v Prosinci-Lednu, bude to vytahla lijana s patry daleko od sebe.
Pokud vsak zacnu treba koncem Unora/zacatek Brezna, bude jiz od zacatku vice svetla a je realna sance ze kytka bude ke konci Dubna jen o neco vytahlejsi nez ta moje vpravo.

Tak jako tak, dva mesice v boxu je urcite solidni boost. Kdybych jej mel vetsi nez 70cm, mohl bych tam mit kytky do finalniho presazeni a pak je postupne zvykat. Takhle to vypada ze ty v litrovych, mozna budu muset presadit drive i kvuli tomu ze uz pomalu nestiham zalevat. Nejsem si jist jestli takto vydrzi dalsi mesic.
Asi bych je i zbytecne brzdil. Jsem hodne zvedavej na koreny pak pri presazovani.
Takze jeste uvidime. Nejdrive jsem z techto je dat rovnou do 15l, ale necekal jsem ze porostou tak rychle. Tento stav jsem si predstavoval cca tyden pred presazenim a hozenim ven, jenze je to jeste mesic :-D Uvidim jak to vymyslim, pokud bude problem, zprovoznim vychodni box a holt v nem budu topit. Tomu se chci ale vyhnout. Na parapet se totiz ty 15l nevejdou a na chodbe by mely malo svetla a nemel bych o nich prehled.

12.4. - soucasnost
78076


18.2. teprve vylezly delozni listy ze substratu, takze to je prakticky dva mesice jeste bez jednoho tydne.
77595

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod Baron z Žop » 13 dub 2022 04:56

Zdarec :tiphat:
Marťas přesně jak píšeš a tvá fotodokumentace nemá chybu, ještě prosím upřesni v čem klíčíš a finální substrát. Jinak na tvé fotky se vždy těším!!!
:respect: :respect: :respect: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 13 dub 2022 07:49

Zasadil jsem to do Bionovy a hnojim fakt minimalne. Treba 1/4-1/2 davky jednou tydne max. Akorat jsem ted zvysil davkovani tim Calmagem. Ktery tam davam nejmene kazde druhe zalevani.

Finalni substrat bude opet bionova. Neni duvod to menit a brat neco "lepsiho" a nebo dat neco horsiho.

Klicim v kuchynskem ubrousku. Ktery je prekladany asi na 5x10cm ve finale. Ten namocim, trochu vyzdimu a dovnitr dam seminka a zavru tu pulku. Takze je to pak ve finale 5x5 cm cca ctverecek. Ktery se da kdykoliv odklopit a podivat na stav. Takto to dam do zip pytliku a ten necham trochu pootevrene. Cely zip sacek pak dam do obyvakove skrinky kde je NASko. Nebo primo na NAS. Nekdo misto toho pouziva router. Ktery nejaky teplo dela porad. Ale to bych musel resit nejake zatemneni dalsi. Aby ten pytlik nebyl polozeny jen tak. Takze skrinka byla lepsi volba. Vyklicilo me takto zatim vsechno. Neco za 3 dny (Aji od Petra) neco za cca 10-12dni (Brow Bic ze semen z Rijna). Mrknu na to minimalne obden a pripadne trochu doplnim vodu aby byl kuchynsky ubrousek porad trochu vlhky.

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 14 dub 2022 13:24

Zdar Marťas, napsal jsi pěkné povídání spojené s fajnovou fotodokumentačkou. :thumbup: Ty air-poty mi tu chybí, také jsem si na ně zvykl. Byl jsem rád, že jsem si sem dovezl alespon growbagy. Neumím si předtavit ve zdejším klimatu rozjet plant v terakotě.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 14 dub 2022 16:23

Hlavne, tohle je ta co potrapila i tebe. Brown Bič :-D

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 15 dub 2022 12:44

MartinS píše:
14 dub 2022 16:23
Hlavne, tohle je ta co potrapila i tebe. Brown Bič :-D
No jo, to je taky topovka. Stejnou, ne li horší prasárnu má ted v playlistu Hynek - Kostěj Nesmrtelný. :angry1:
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host