Bone - bezzemkova sezona 2022

Naše domácí chilli v roce 2022
Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2022

Příspěvekod Bonebreakers » 05 dub 2022 09:02

Tohle je každo pondělní akce, ale asi jak jsou větší a větší, tak všechnu tu vodu co jim naliju do těch velkých černých vaniček, co mám pod nima asi už na ty tři dni nestačí, buď už nahodím zavlažování přes ty keramický jehlany co jsem zkoušel loni nebo se o víkendu stavím v kanclu trochu zalejt. NN listy to neshodí, je to vyzkoušené, stačí prolejt a za chvilku je to O.K. Ona ta kytka neni úplně uschlá, jen lehce svěsí listy a zase to do sebe nacucá a jede se dál. Jo jo skoro všechno jsem porozdával, ještě tam mám pro Erba 3x Peperoncino,1x Rocoto a 1x Antillais Caribbean + jedno pro sebe a nějaké rajčata. Ty co jsem hodil už na parapet, vzhledem k tomu jak už byly velké a pár dní docela svítilo sluníčko tak se dobře aklimatizovaly a i docela rostou, hlavně to bláznivé Oro, to bude za chvíli zase u stropu. :slap:
No to Rocoto pro Erba i když do něj peru fotony co to dá, tak je nějaké pořád usazené v kelímku, sice dělá lístečky jak čtyrlístek, ale nechce se mu nahoru.
Ty Aji mango od Tebe, tak v pr :hot: li, prostě ne, jen zem v kelímku :(
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Bone - bezzemkova sezona 2022

Příspěvekod MartinS » 07 dub 2022 10:27

Skoro by se na vikendy hodilo treba polovicne vykonne svetlo nebo svitit kratsi dobu. Vyndavat zarivky by byla asi pakarna.
Pripadne male cerpadylko, 10l kybl a proste ho pomoci casovace na chvilku kazdy den zapnout. Ja jsem kupoval ta nejslabsi cerpadla v grow shopu, ty jeste zreguloval a jeste i dal prakticky zadny spad k tomu primerene vysokou nadobu abych byl na hrane vytlaku a to protoze jsem nemel casove chytre hodiny s mensi agregaci nez je 5 minut. Kdyby pres dovolenou nebylo hlidani, nastesti jsme nebyli nikde dele nez 4 dny a za druhe me to zalila mamka :-) Takze jsem reseni nemusel pouzit. Asi bude i chytra zasuvka s agregaci minuta, a tam by se nemuselo to tolik hrotit.
Schvalne to nekdy slozim a zmerim. Mel jsem v zaloze i davkovac do akvaria, ale take nikdy nepouzil. Tam je to davkovani treba jen 2dcl za nejaky cas.

Jinak ja v tech 1l air-potech uz take ted musim zalevat skoro kazdy den. Tzn nekdy obden, nekdy kazdy den. Ztlumil jsem ledku z 35% na 25% postupne, hlavne jde uz i o vysku.
Vubec se nedivim, ze to ty tvoje sekvoje vypiji. I ten 1,5l air-pot je vypitej. Mozna bych to trochu poladil, snizil o neco vykon nebo dobu sviceni(na ty vikendy). Kytka to sice vzdy prezije, ale prijdes pak o vetsinu kvetu. Stresovat je kazdy vikend neni asi uplne ok, i kdyz to zrejme daji.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2022

Příspěvekod Bonebreakers » 07 dub 2022 15:57

Se s tím srát nebudu, až mi vyjde čas vyhodím to už všechno z boxu ven. A v těch velkých Teku je přeci jen nějakých 15l zeminy a ještě podmiska, tohle když se pořádně proleje a dá se do té misky voda, vydrží to v pohodě celý víkend, tedy dokud nebude venku 30°C. Ta čínská kopie zavlažování, taky funguje když by bylo nejhůř, 1,5l láhev s vodou u každého květináče vystačí taky pár dní. No, ale až třeba to Oro udělá pořádnou houštinu, tak budu muset dolejvat každý den, protože v té chodbě je to potom jako v botanické zahradě, horko a vlhko. Nic elektrického tam nebudu dávat jen gravitační kapkovou nebo to co mám přes to keramicke udělátko - osmózou.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Bone - bezzemkova sezona 2022

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 08 dub 2022 14:05

Máš to pěkný, kolego, na to, jak nizké je datum.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2022

Příspěvekod Bonebreakers » 09 dub 2022 18:47

Parapet se postupně rozrůstá, dneska přibyla Bhut Jolokia Choco, tu letos zkusím v samozavlažovací Flover Lower Quadrato, 5,5 l substrátu a 1,7 l vody, tak snad se mi ji podaří udržet v trochu menších rozměrech díky menšímu květináči.
78047
Celý parapet
78048
Tady ukázka intuminescence u Aji Challuaruro, při zvětšení fotky jsou vidět popraskané buňky v listech. Na vrcholku je taky začínající paprička. Fotku sem dávám hlavně pro ty co pořád řeší kraviny jestli je list dost listovej, správně zelenej apod. Takže i takhle "poškozené" listy jsou O.K. a rostlina se s tím postupně srovná, prostě s tou občasnou vysokou vlhkostí v boxu se některé chili špatně vyrovnávají.
78053
Maui Purple mi dělá radost
78049
A ještě popíchnutí, hele T. už jsou zase dvakrát větší, čekám kdy začnou žloutnout :thumbup:
7805578054
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

trewis7
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 17 led 2021 14:27
Reputace: 824
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: Bone - bezzemkova sezona 2022

Příspěvekod trewis7 » 10 dub 2022 20:26

Bonaku myslíš že nevim komu patrí to popichnutie :) :) no máš to parádne to se musí nechať jako tie granáty čo tam visia sú poriadne

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2022

Příspěvekod Bonebreakers » 11 dub 2022 17:19

Jo až dozrajou tak máš čerstvej druhej plod schovanej, až pojedeš kolem. :thumbup:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2022

Příspěvekod Bonebreakers » 12 dub 2022 18:21

Už v tom boxu všechno udržet nemohu, jak je to jen v 1 litrovém květináčku nějak to nestíhám zalévat a hnojit, prostě tyhle malé nádoby neumím jako TeaRace. To světlo jak to boostne je sice dobrý, ale jen do určité doby. Takže Fatalka šla na parapet do 15l Teku a hezky se kamaradit se slunickem. A všechny papričky co na ní už jsou hezky ožlutit.
78082
Aji Challuaruro se rozjelo a naskakakují mu jedna paprička za druhou ( :dance: čus T.)
7808078081
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů