Pomoc pri vybere semienok

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vybere semienok

Příspěvekod Tea Racer » 23 led 2022 09:49

Já na balkoně pěstuji prakticky cokoliv, ale je pravda, že něco se rozroste tak, že by se vešly místo jedné 3 kytky.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Pomoc pri vybere semienok

Příspěvekod Mikymoto » 23 led 2022 10:03

Jo, to je to co jsem myslel - buď se spokojí s menším počtem vzrůstnějších druhů, nebo bude pěstovat vícero kompaktnějších. Blbé je to, když nastane u menšího počtu nějaký problém - rostlinu zlikviduje nějaká nemoc/potvora, nebo na konci sezóny zjistí, že mu buď nechutná, moc pálí nebo prostě jen mizerně plodí. Při větším počtu rostlin se ta rizika snižují - je rozdíl přijít/odepsat 1 ze 3, nebo 1 z 8.

Misiak
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20 črc 2021 16:56
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Senec, 163 m n.m.

Re: Pomoc pri vybere semienok

Příspěvekod Misiak » 23 led 2022 12:16

accuface píše:
23 led 2022 00:40
Misiak píše:
22 led 2022 23:30
accuface píše:
22 led 2022 21:46
Sugar Rush Stripey jsem pěstoval v loňském roce a výrazně barevné pruhy mělo jenom pár plodů. A navíc mi docela špatně dozrávaly a konce plodů byly takové scvrklé, jako by jim něco chybělo. Asi už opakovat nebudu. Pár semínek bych asi našel, klidně ti je pošlu.
Dakujem, bol by som vdacny. Velmi sa mi paci a rad by som ju skusil ako sa jej bude darit u mna.
Pripadne Carolina reaper by sa tiez nasla prosim?

A co by si mi prosim poradil ty? Co by mohlo byt fajn podla mojich preferencii?
Carolinu Reaper bohužel nemám, já pěstuju víceméně odrůdy s nižší pálivostí. Doporučit ti určitě nějaké odrůdy můžu, jen nevím, jestli dáváš přednost vyšší pálivosti nebo spíše nižší. Případně ti na email můžu poslat seznam toho, co mám k dispozici.
To by bolo super, keby si mi vedel poslat na mail zoznam a nieco by som si tam vybral. Len si to budem musiet vsetko detailne prejst aby som si precital co ktora odroda ponuka a aka je vynosom, chutou a na aky ucel vhodna aby som si vedel vybrat.
Ale samozrejme ocenim aj kazdu radu od skusenejsich (zaujimava chit, vynos, vzhlad, pouzitie a pod. ).
Poslem ti mailovu adresu do SS alebo do chatu?

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2808
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Pomoc pri vybere semienok

Příspěvekod accuface » 23 led 2022 13:08

Emailovou adresu mi pošli přímo na můj email accuface@seznam.cz. Kdybych měl něco doporučit, tak si tady všichni chválí El Oro de Ecuador (zatím jsem nepěstoval), pak Bishops Crown, Aji Mango, Sugar Rush Peach nebo Aji Fantasy White. Všechno to jsou ale nízko pálivé odrůdy.

Misiak
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20 črc 2021 16:56
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Senec, 163 m n.m.

Re: Pomoc pri vybere semienok

Příspěvekod Misiak » 23 led 2022 19:52

Dakujem, napisal som mail.

A dakujem aj vsetkym ostatnym ktori mi radia, kedze len zacinam moju drihu sezonu, vazim si kazdu radu a pomoc.
Co sa tyka priestoru, nemam ho vela, jeden balkon na vychodnu a jeden na zapadnu stranu.
Ale rad by som mal viac druhov papriciek aby som si mohol vytvorit nejaky svoj zoznam oblubenych papriciek, ktory by som potom mal ako svoj zaklad.
A podla mojho nazoru radsej mat viac papriciek a ked bude malo miesta tak skusit najst dalsie miesto, alebo darovat sadenice, ako mat prazdne miesto a lutovat, ze som mohol este jednu ci dve doplnit.

Ako to mate vy v takychto pripadoch? Ked mate vela rastlin a malo miesta? 😁🤷🏻‍♂️

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Pomoc pri vybere semienok

Příspěvekod vsezved » 23 led 2022 20:29

Z Bacatum mohu ještě doporučit Aji challuaruro yellow. V growbagu venku zapolodila parádně a na to, že je to Bacatum, tak nebyla ani tak obrovská. Chuťově je pro mně super.

75512742257422476123
Na konci sezony na dozrání ve skleníku
76591
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů