Mejto - sezóna 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 27 čer 2022 22:05

Zatím hnojím namíchanou zálivkou Hoštické tekuté na rajčata a papriky, ke kterému občas přidám lignohumát (obojí koncentrace dle návodu na flašce). Když se podaří "podojit" dost žížaláku, tak to proložím nažeděným žížalím čajem (mícháno od oka). Hnojím cca 1x za týden až dva. Do toho na list postřik wuxalem - když si vzpomenu, takže četnost cca jako u hnojení. Jak bude hodně "masa" na rostlinách, tak začnu opatrně se slepičákama ze sudu.

Do květníků jsem namíchal od oka hlínu z krtinců (nasbíraná na louce u řeky) s premium substrátem od mounfieldu - toho substrátu je tam ale max 1/3. Takže žádné extra rozmazlování a evidentně jim to nijak život nekomplikuje. Jak tu propagují jiní - moc se s tím nemazat, on je to beztak jen užitečnej plevel :-)

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod lazar » 28 čer 2022 08:02

Dobrej prales.. :thumbup:
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 05 črc 2022 21:16

Sukari
Už se objevují barvičky!
79253
Aji White Fantasy
Tahle malá potvůrka má slušně našlápnuto v množství nasazených plodů.
79252
A já se rozhodl vyzkoušet izolaci květů za pomoci Herkulesa, tak uvidím jak úspěšný budu. S pytlíky byla celkem drbačka, tohle vypadá trochu jednodušeji a snad i méně stresující činnost pro rostlinu. Minule výrazná část květů v pytlících upadla.
79251

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1310
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Blixa » 06 črc 2022 09:07

Mikymoto píše:
05 črc 2022 21:16
A já se rozhodl vyzkoušet izolaci květů za pomoci Herkulesa...
O čo ide Miky? Kríženie? :dunno:
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Baron z Žop » 06 črc 2022 11:19

Zdarec :tiphat:
Izolace, jen to chce zalepit více poupat, některý odpadnou ...

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 06 črc 2022 12:14

►Blixa
Nenene - křížení není mým cílem, ale jak píše kolega jde o zajištění čistého osiva. Když zalepíš květ před jeho otevřením, tak zajistíš, že do opylení se zapojí jen ty tyčinky uvnitř uzavřeného květu. Pokud se to povede a rostlina si květ a následně plod udrží, tak máš 100% jistotu čistého (neprclého) osiva, což je to, co ve výsledku chcu a o co se snažím.

Kukačky se mi občas vyskytují i v kupovaném osivu a tak se snažím u těch svých zajistit čistou rasu :thumbup:

►Baron z Žop
Jojo, bud lepit větší množství. Ono toho dost opadávalo i přu používání těch ZIP sáčků a s těma se dost blbě dělalo, když byla odrůda s hodně krátkou stopkou. Tady ta krátká stopka nevadí, ale je s tím taky dost piplání. Manželka už asi začíná na papriky pomalu žárlit, že se jim tolik věnuju :evil:

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 13 črc 2022 12:36

Takže jsem (tak jako každý rok) prosral tu správnou chvíli, kdy vyvázat rostliny k podpoře. Furt na to bylo dost času a byly aktuálnější věci k řešení, až se jedna zlomila pod tíhou plodů v prvním rozvětvení nad zemí. Půlka stonku přerušená úplně, druhá půlka zůstala nepřetržená a na té to viselo jako pomník lenosti. Takže jsem se to pokusil zachránit omotáním roubovací páskou (po narovnání ke klacku a vyvázání) - dva dny to drží a listy výrazně neuvadají, tak to snad nějak doklepe do sklizně - ale já su TELE!
Urychleně jsem začal píchat k těm nejvíc obaleným coby podporu klacky a vyvazovat, ale ještě jich spousta na tento úkon čeká (a klacky docházejí). Tak snad další velké škody nenastanou a já s potomstvem budu muset vyrazit s pilkou na lískové klacky.

Izolace květů pokračuje celkem úspěšně - zatím neupadl žádný květ od sebe. Ty které vydržely zalepené už mají některé shozené okvětí a je vidět zárodek plodu. Několik květů jsem musel sám z "programu Čistota" vyřadit poté, co se jim povedlo roztrhnout slepené okvětí. Ve většině případů se to povedlo odrůdám s kvadratickými plody - ony i ty jejich květy jsou takový kulturisti mezi ostatními,

Jinak vše víceméně podle plánu roste a bují. Shodou okolností jsem při výsadbě celkem trefil vzrůst jednotlivých odrůda a tak se koruny zdvihají rovnoměrně od dveří ke konci skleníku. Až na výjimky tak nejsou rostliny menšího vzrůstu utlačovány nějakými obry v okolí.
79360
Tady jsou ty dvě chudiny (Jalapeno Sweet King) - vlevo je ta obalená co jsem zachytil včas, vpravo je ta polámaná a záplatovaná (snad to zvládne). Tuhle odrůdu zkouším poprvé a překvapila dost brutální násadou a velikostí plodů vůči vzrůstu. Uvidíme zda bude tak dobrá jak vypadá.
79361
No a tady máme plody napovídající, že tatínek možná bude jiný než se čekalo. Na dalších dvou rostlinách (Aji Norteno) mají plody sice mírně pokrabacený povrch, ale standardní podlouhlý tvar. Všechny rostliny mají stejný vzrůst, tvar koruny i listů - jen tyhle plody "v křeči" na jedné z nich nezapadají úplně do popisu odrůdy.
Tak uvidíme jestli to bude vůbec k jídlu :veryhot:79362

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 19 črc 2022 16:26

O víkendu proběhl první větší sběr plodů.
79558
Pálivé posléze čekalo poměřování pindíků - zleva kozí rohy Noname, Aji White Fantasy. Habanada, Aji Jobito a Jalapeno Sweet King
79560
No a aby to nebylo jenom veselé, tak jsem po pořádném prohlédnutí keře Berbere Coffee Brown musel vycvakat a vyhodit hromadu plodů se suchou hnilobou. Stříkám to wuxalem a stejně to evidentně nestačí.
79557
Krom toho se mi na jedné paprice vylíhla horda malých broučků - netušíte co by to mohlo být za potvory?
7955679559


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host