Mejto - sezóna 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 14 dub 2022 13:36

No vliv vlhkosti úplně vyloučit nemůžu - snažím se je udržovat lehce zavlhlé stále. Vzhledem k tomu, jak rychle prosychají na sluníčku jsem volil raději častější drobnou zálivku. Voda tam ale nestojí a přebytky (pokud jsou) se projeví okamžitě loužičkou pod kelímkem. Ale asi je zkusím vyklepnout ven, zkouknu kořínky a dostanou větší prostor - snad to pomůže.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Bacula » 24 dub 2022 07:29

Ty kelímky jsou od malých jogurtů, nebo od půlitrových?
Bacula

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Tea Racer » 24 dub 2022 10:57

Vypadá to na přelití. Hnojíš? Substrát jaký?

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Bonebreakers » 24 dub 2022 14:34

No já asi půjdu opět proudu, tak není to dobré, podle mně kombinace všeho : přehnojené Kristalonem (krabaté a zkroucené listy směrem do sebe) přelití a další může být špatné nastavení teploty, špatná půda-nedostatek P a Ca kořeny nestíhají přijímat živiny (a mikroprvků). Koukni se na jiné galerie teď třeba u TeaRaceho má to v daleko menším množství substrátu a listy jak barevně tak vzhledově jsou O.K. Ty rostlinky co máš na té fotce s těma poškozenýma v řadě hned u skla okna jsou v pořádku, tak porovnej co u těch poškozených bylo uděláno jinak :dunno: a potom možná zjistíš čím to je. A nebo taky ne, protože je to příroda a ta si dělá co chce, nezávisle na nás. :thumbup:
Podle mně jak jsi to často zaléval tak kořeny nestíhaly pobrat živiny a projevilo se to hlavně tím žloutnutím listů.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 25 dub 2022 10:05

Reaguju se zpožděním - nějak jsem ty internety flákal a blbnul na zahradě, dokud nezačalo pršet.

Takže hromadně:

- Kelímky na fotkách jsou malé jojurťáky. Bohužel jsem dosud neměl čas to přeházet do větších.
- Substrát je 70l Mountfield Premium. Přihnojováno bylo doposud hubeným žížalákem (při stáčení barva čaje) cca 1x týdně. Po spotřebování žížaláku dostaly chudinky ve skleníku Kristalon (aplikován zatím jen 1x).

Nemůžu vyloučit přelití už kvůli té Intumescenci, která na některých paprikách je jasně viditelná. Bohužel u těch "palmiček" žádné varování skrze krupičku na listech neproběhlo. Zatím se kloním spíše k chloróze v důsledku chybějících živin - to blednutí listů a postupné opadávání odspodu by odpovídalo.

78240

V mezičase jsem alespoň ty nejpostiženější vyklepnul z kelímků a usadil do větších (velké hořčice a jorgurty). Na dně kelímků na mě čekaly klubíčka Sisalu - rozplétání těch kořínků dalo celkem práci. Po zvětšení prostoru kolem kořenů a aplikaci hnojivé zálivky se zdá mírné vylepšení stavu - zelená je méně vyblitá a žloutnutí se snad zastavilo.

Rád bych to zpřeházel do většího všechno, ale nedostává se mi času ani těch kelímků. Takže to řeším postupně tak jak jsou na tom ty největší chudinky.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Tea Racer » 25 dub 2022 10:12

Dole jsou kytky prokořeněné, ale jak sám vidíš, v 80 % substrátu je místa dost. Viděl bych to na přelití, případny průvan a dohromady to mohlo takto dopadnout.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 28 dub 2022 14:53

Tak kombinace přesazení do většího kelímku, doping Lignohumát+Hoštické kapalné a postřik Wuxalem na list evidentně zachránil situaci. Z vybledlé zelinkavé jsme se dostali zpátky k sytě zelené - radost převeliká.
78262
Školka za oknem se postupně vyprazdňuje, tak jak odrostlé kousky expeduji do chladnějšího suterénu.
78261
Denní stěhování do skleníku je celkem náročná záležitost, byť jsem se už části sazenic paprik zbavil. S rajčatama jsem to letos trochu přesral co se množství týče a tak po víkendu nastane exodus - tchýni půjde 18 kousků, doma zůstane 32 a zbytek poputuje do místní mateřinky. Děti budou mít co likvidovat v rámci výuky na zahradě.
78260

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod MartinS » 28 dub 2022 15:06

Parada, super dzungle a je prima ze se stav zlepsil :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host