Mejto - sezóna 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 27 led 2022 09:19

Včera večer jsem to už nevydržel a u 9 opozdilců byla provedena operace/pitva. Ve dvou případech se po opatrném odšťourání substrátu objevilo pootevřené semínko s miniaturním klíčkem - ty jsem opět opatrně zahrabal.
V sedmi případech se jednalo nejspíš pouze o exhumaci, neb semínka nejevila jakékoliv změny. Takže jsem je s náležitou pietou pohřbil na okraj jiffu (co kdyby náhodou) a do ďůlku na prominentním místě uprostřed putovala nová várka semínek po nočním koupání. Reparát tedy pojede Aji Jobito a Grenada Seasoning, neb v první várce nevzešlo ani jediné semínko.

Skupinka statečných průzkumníků - vpravo dole pozůstatky nebohé Aji Cirel, kterážto nebyla schopna čelit láskyplné péči naší píďaly.
77368

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 03 úno 2022 14:07

Převelice nešťastný, že ani 16 kontrol denně nestimuluje dostatečně semínka k vyklíčení jsem se dokopal k zoufalému kroku a pořídil topnou fólii s takovým tím vynálezem pro teroristy. Má to teplotní čidlo, strašně chytrej mikroprosor ukrytej v černý krabičce, aby ta chytrost neměla kam utýct a spínanou zásuvku podle nastavení hraniční teploty.
Zatím to mám hozený jen tak halabala na podlaze bez regulace s tím, že mi teploměr hlásí aktuální pařák ve skleníčku. Až bude čas, tak to zespod nějak zaizoluju (ať netopím do podlahy) a rozběhám tu chytrou krabičku kvůli přehřívání. Aktuálně „reguluji“ teplotu otevíráním horních okýnek a držím to pod 30°C.

Ještě před tím, než jsem to hodil na vyhřívání, vykoukla taková nanicovatá žížala z jiffu s Aji Jobito – nejspíš se rozmyslelo to odepsaný semínko pohřbený s pietou na okraji, tak putovalo na rekonvalescenci na parapet k ostatním. U ostatních semínek spících v 8 jiffech doufám v zázrak podpořený brutálními 20 W, které tam peru hlava nehlava (tomu se říká efektivita). Říkal jsem si co ty lidi magořej kolem blbejch sazenic a už v tom lítám taky. Jediné, co mě mírně uklidňuje, jsou „ušetřené“ kačky, pač obojí sem pořídil s výraznou slevou. Původně jsem zvažoval něco bastlit na koleni ze součástek, ale kdo ví, jak by to fungovalo a cena taky nevycházela úplně růžově.
U tohodle vynálezu se utěšuju s tím, že to třeba bude mít i jiné využití než jen ohřívání prdýlek jiffů. Nebo budu muset koupit nějakou nemocnou/přestárlou Agamu abych nemusel manželce složitě vysvětlovat, proč jsem ten pekelnej stroj domů vlastně pořizoval. A až ta chudinka bídně zhyne po tom co ji budu topit a chodit zalévat, tak mi podložka zbyde už jen na ty papriky :w00t:


Současná mikrosauna
77460
Otužilci
Začínám opatrně přikrmovat ze stříkačky žížalákem, tak uvidíme jak jim to bude chutnat.
77459

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 03 úno 2022 17:04

Tak radost netrvala dlouho, při snaze nastavit to teroristický zařízení jsem zjistil, že sice parádně měří teplotu, ale jaksi se mu už nechce skrze nastavenou hodnotu řídit tu topnou podložku. Prostě zásuvka je mrtvá při jakémkoliv nastavení, byť v krabičce cvaká relé řízené tím čidlem. Kontaktoval jsem prodejce a řeším jak postupovat. Kurnik já mám "štěstí". :rn:

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2808
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod accuface » 03 úno 2022 18:55

Koukám, že v tom nejsem sám, též začínám mírně propadat skepsi. Po 10 dnech od vysazení je skóre 15 ze 45 nezdá se, že by se to mělo změnit. A to si je letos hýčkám ve vyhřívaném pařníčku.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod MartinS » 03 úno 2022 20:58

Moc z nich delate slecinky. Prezije ta silnejsi.
Klicim ve vode ve tme a pak naklicene zabodnu do substratu, ktery predtim navlhcim a udelam tak 1cm diru. Pak seminko jen prekryji trochou substratu a schovam pod krabicku od rajcat nez shodi helmu.

Je jasne ze pro kliceni ve vode to chce vice seminek a neresit ty co shniji. Ale pokud jich clovek ma dost z plodu, tak neni problem.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Pedro » 03 úno 2022 23:24

MartinS píše:
03 úno 2022 20:58
Moc z nich delate slecinky. Prezije ta silnejsi.
Klicim ve vode ve tme a pak naklicene zabodnu do substratu, ktery predtim navlhcim a udelam tak 1cm diru. Pak seminko jen prekryji trochou substratu a schovam pod krabicku od rajcat nez shodi helmu.

Je jasne ze pro kliceni ve vode to chce vice seminek a neresit ty co shniji. Ale pokud jich clovek ma dost z plodu, tak neni problem.
Mám stejný přístup. :punk: :punk: :punk: :punk:
Prostě buď to půjde nebo ne. Klíčit začnu teď o víkendu. Klíčím na ubrousku a jak to začne pouštět klíček, tak šup do hlíny. Má to výhodu, že co nezačne klíčit, tak vidím. Zbytek je jedno. Někdo jim čte pohádky nebo pouští ukolébavky :rofl2: :rofl2:

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod Mikymoto » 04 úno 2022 09:38

Když mám dost osiva, tak to taky neřeším - jenže mě teď nelezou ty "speciálky" co jsem si objednával a kterých mám jen pár semínek. Když nevzejde nic, tak nemám jak získat osivo na další rok. Asi to beru zbytečně tragicky, ale dost to zamrzí no.
Na víkend chystám 3. vlnu výsevu (jalapeno a spol.), abych alespoň na hodinku zaměstnal děcka, který jsou jinak z nudy na zabití. Šťouchání semínek do jiffů je minule celkem bavilo, tak snad to bude fungovat znovu.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Mejto - sezóna 2022

Příspěvekod MartinS » 04 úno 2022 09:56

Jasny, jak pises. Pokud toho mas malo, chtes to mit osefovane ze vsech stran co mozna nejlepe.

Z jineho soudku. Jak jsem orezaval papricky na suseni do susicky (konec Rijna) Zahrabal jsem dost zbytku do substratu v zednicke nadobe na balkone. Je to dost hluboko, tak 20cm. Takovy pokus jestli neco spontalne na Jare vyroste :-D
Spis si myslim ze ne, ale pokud jo, bude to sranda, protoze nebudu vedet co to je nez to zacne plodit.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host