Blixa 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1310
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Blixa 2022

Příspěvekod Blixa » 19 zář 2022 08:24

:wave:
Pomaly to všetko dozrieva :) ale počasie moc nepraje, prší, ochladilo sa (dnes ráno len 7°C) :rn:

80434
Horný rad:
1. Noname, Lemon Jais, Peach Trinidad Scorpion
2. BRMX, Erbenova kukačka
3. Habanero Red Savina

Stredný rad:
1. JPGS
2. Dorset Naga
3. Naganero, Naga Morich

Spodný rad:
1. Habanero Lemon, Kartuz cross
2. Aji Fantasy White, Jalapeno Purple, Bulgarian Carrot, Tequila Sunrise, SantaFe Grande

V pravo z hora dole
1. Moruga Yellow, 7 Pot Spartan Orange a Red
2. Dragons Breathe, Fatalii, Habanero Golonka, Habanero White Jelly Bean

Nech sa darí :jalapeno:
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1310
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Blixa 2022

Příspěvekod Blixa » 27 zář 2022 08:35

Zdravím priatelia.
Pár foto a pokec ohľadom momentálnej situácie.

80516
BBG7

80517
Sukari

80518
Aji Lemon Drop, Habanero White Jellybean


Blíži sa október/říjen a je to poznať. Je chladno, prší... Niektoré odrody majú stále všetky plody zelené, zrejme dôjde na MartinSove slová a budú musieť dozrieť doma. V záhone je to des, pôda je tak premočená že rastlinky sú prevodnené čo má posledné dni za následok masívne opadávanie listov, prvá to začala nezvládať Fatalii, pridávajú sa Jolokie. Za posledných 10 dní sa vyšplhala teplota nad 15°C iba raz.
Vo vyvýšenom a v nádobách je to lepšie, substrát je vzdušný a oveľa rýchlejšie vysychá no vlhkosť robí aj tu svoje, hnedé škvrny na listoch, odstránil som už aj pár plesnivých plodov. Celé sa to z dozrievaním strašne spomalilo. Predpoveď neveští nič dobré, dennodenné zrážky najbližší týždeň, mierne oteplenie ale nad 20°C nepôjdeme.
Musím ešte porovnať dáta z minulého roka z meteostaničky z tým prebiehajúcim, ale tak tajne dúfam že by sa ešte mohlo otepliť aspoň s náznakom babieho leta.

Nech sa darí, lepšie ako momentálne mne :wave:
chilli ZDAR!
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

lumír
Stálý člen
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2021 12:55
Reputace: 443
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín

Re: Blixa 2022

Příspěvekod lumír » 27 zář 2022 13:08

Počasí je fakt hnus. Některé plody např. large cherry chocolate praskají. Ostatní nezraje. Cokoliv začne chytat barvu nechám už dozrávat doma. Jeden dva dny u okna a je to OK. Pak do lednice než toho je víc a pak do flašek. Teplotu a vlhkost ve skleníku ještě držím, ale venku už to asi lepší nebude. Tak ať se Ti daří lépe než nám tady v Novém Jičíně. Chčije a chčije.....

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1310
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Blixa 2022

Příspěvekod Blixa » 28 zář 2022 07:26

Včerajší tretí menší zber:
80524
Horný rad:
BRMX, Dorset Naga

Stredný rad:
Jolokia Salmon, Naganero, Habanero Lemon, Fatalii, Naga Morich

Dolný rad:
TSM Yellow, Dragons Breath, Leopard Reaper, 7 Pot Spartan Orange a Red
:firychil:
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1310
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Blixa 2022

Příspěvekod Blixa » 04 říj 2022 09:24

lumír píše:
27 zář 2022 13:08
Tak ať se Ti daří lépe než nám tady v Novém Jičíně. Chčije a chčije.....
Nezlepšilo sa to... Skôr ešte viac zhoršilo, ale od dnes/zajtra by malo konečne prestať pršať a snáď sa aj oteplí. Vyhadzujem desiatky praskajúcich a plesnivých plodov, listy z ajin a chinesek opadávajú, sladké ako tak držia. Zúboženej Fatalii už odhnívajú aj stonky vo vrchole, Haba White sa odlomil celý konár, z vnútra hnedý zhnitý.
Foto Fatalii:
80684

Jigsaw má už asi tretí deň úplne zvesené listy... Teploty nad ránom klesali k 3°C ale mráz nebol. Ostatné rastliny tento problém nemajú. Neviem čo sa s ním stalo a či sa ešte pozbiera. Typujem že mohli začať hniť korene, ale ostatné rastliny vo vyvýšenom sú ok tak neviem, zrejme nedáva tú veľkú zmenu počasia.
80685

V nádobách je to ako tak, mrzí ma ale BBG7, prvé dva dozreté plody zhnili. Ostatok sa drží, dúfam že predpovedané zlepšenie počasia ešte pomôže a plody dozrejú.

Nech sa darí :wave:
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Blixa 2022

Příspěvekod Tea Racer » 04 říj 2022 10:35

Jo, tohle znám z dob minulých, tady na Šumavě tohle přišlo vždy už v srpnu nebo začátkem září. Někdy to dají, jindy ne. Ted mám zasklený balkon, byly tu teploty už pod nulou a OK, ještě to utěsním. Když bysto věděl dopředu, hod na ně netkanou textilii příště.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Blixa 2022

Příspěvekod Erben61 » 06 říj 2022 18:35

Zdarec. V paprikách jedu tak k 10 letům a takhle brzký konec sezony si nevybavuju. Trochu jsem pohledal a byly roky kdy do půlky října plynule dozrávali plody a září bylo ještě hodně v pohodě. Letos to šlo z léta rovnou do zimy a teď probíhá menší oteplení, ovšem babím létem bych to rozhodně nenazval. Myslím, že tvoje sběry jsou dost v pohodě, lidičky se skleníkama, jsou na tom samozřejmě v tuto chvíli s dozráváním lépe. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blixa 2022

Příspěvekod gandalf » 06 říj 2022 19:39

Já mám letos snad 40% ještě zeleného! Zklamal mně Trinidad Perfume - obalený zelenými plody a dnes jsem teprve našel 1 (!) žlutý - já to snad ani neochutnám ... Akorát ty, co tam mám v květináčích jsou obalené zralými plody. Zatím jsem to netrhal - někomu bych to daroval, kdyby to udělalo radost. Převážně žluté 7POT a to je veliká paráda /hnědý 7POT taky překvapil/. Zatím rozdávám plodící rodinku Roxa - to je taky parádní. Zkrátka přijde mi to líto orvat a usušit. Chu-nan mám naloženou /kilo/ a ještě mám zásoby z předchozích let. Sušeného taky ... K tomu jsem ulovil parádní nachlazení - zmokl jsem při rytí "pole" .... no jo, věk ....


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů