Thomas 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Thomas 2022

Příspěvekod lazar » 13 kvě 2022 07:41

Tož parádáda :respect: , já včera sadil rajčata a cca 5Ks mi zbylo, tak jestli při cestě dom odbočíš víc na Žopy a zastavíš k nám vedle hasičárny tak jsou tvoje...
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Thomas » 13 kvě 2022 12:36

Lazare, děkuju za nabídku, kolega v práci měl taky nějaké přebytky, tak už mám rajčat, že nevím kam s nima :D

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Thomas » 10 čer 2022 16:19

Po nějaké době se zase podělím o drobný pokrok. Konečně se mi povedlo vysadit skoro všechny kytky ven do foliáku, na balkon a zbytek doma po květináčích.
Tak nějak se učím za pochodu a vidím pořád spoustu chyb, řekl bych, že některé kytky chtěli přesadit už o nějaký ten týden dřív, nějaké jsem zastřihl. Hlavně Aji amarilo mi vyletělo do kytek skoro 1,5m a to jsem je měl na okně. Tady mi bylo líto je zkrátit, když jsem jich skoro metr ustřihl, tak se do týdne krásně větví a obrostly. Takže pro příště je bez milosti krátím a vůbec o tom nepřemýšlím :-) No a první várku jalapeno jsem na venkovním záhonku nezvládl přikrýt, tak mi je spálilo slunko. Ale i ty začínají obrůstat, ten první pohled na ně nebyl vůbec pěkný :)
Celkově už většina kytek má nějaké plody a každá paprička mi dělá obrovskou radost, dost mě chytlo chodit kolem nich a sledovat jak to všechno obrůstá a pomaličku přibývá papriček. Už teď se nemůžu dočkat až budu moct ochutnávat. Na první opravdovou sezonu zatím velká spokojenost, snad to tak i vydrží...
1, výsadba do foliáku, asi to není úplně značka ideál, ale to se vychytá :) Pořád přemýšlím, jestli to nemám moc nahusto nebo nařídko. naštěstí mám větší polovinu v textilních květináčích, tak to kdyžtak přestěhuju a upravím
78772
2, balkonovky
Bishop's crown - přezimované loňské, před výsadbou ven jsem je dost prostřihl a po cca měsíci od minulé fotky krásně obrůstají a objevují se i plody, dělá mi velkou radost. I když nijak moc nepálí, tak mi moc chutná, už se těším :)
78765
Golden nugget - krásné listy i květy, radost se jen dívat
78766
Naga smooky rainbow - docela malá rostlinky (zatím) ale vyhazuje docela dost plodů, všechny hezké fialové a i když vypadají seschle jsou docela pevné. Jsem zvědavý, jak bude chutnat a co z toho bude (kupoval jsem semínka F3)
78767
3, foliákové kytky
Aji lemon drop - chutnal jsem vloni zavařenou a i tak vím, že tuto papričku potřebuju. Tyto byly na sluníčku a krásně se z toho červenají :)
78771
Aji angelo
78770
Sugar rush peach - další na kterou se těším, mam i kolegyni stripey, která už nahazuje taky papričky. na tyto dvě jsem hodně zvědavý
78769
4, moje společnost v práci Roxa tralala peach od fataliiho. Nádherná kytka, které dělá skoro z každého květu plod. Dělá mi obrovskou radost a už se těším až si do ní kousnu
78764
78763
5, no a ať se nerozplývám jen nad kytkami. Na chodbě jsem dělal první sklizeň habanera orange ať ulevím kytce (i když okamžitě nasadila snad dvojnásobek nových plodů). tak vzniklo pár skleniček mangového chutney. vyrábět tady ty šmakulády mě baví snad ještě víc než se kochat kytkama
78762

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Baron z Žop » 11 čer 2022 19:48

Zdarec :tiphat: !
Kytky paráda, oko se musí každému pěstiteli zalesknout když vidí tuto parádu!!! :jalapeno:
Nicméně sem očekával že jak si půjdu pro pohár od Vás tak dostanu do hasičárně kytku sborovou :chilli11: aby jsme mohli okusovat s Vašema ženama po vítězství na okresu...

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2808
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Thomas 2022

Příspěvekod accuface » 11 čer 2022 21:33

Tak tomu říkám zapálení pro věc, moc pěkný popis, tak ať se daří. Jinak já to mám podobně, kochám se zelenou barvou rostlin a jejich barevnými plody, to mě tak nějak nabíjí.

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Thomas 2022

Příspěvekod lazar » 13 čer 2022 08:21

Parádní to máš... :respect:
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Thomas » 13 čer 2022 16:02

Děkuju pánové :)
V podstatě to mám takový relax po práci, obejdu si pár kytek doma - habanera, něco na balkoně a v rámci procházky zahrada a foliák. Stačí mi kochat se barvou papriček jako Accuface :-) Užívám si jak jsou dlouho zelené, pak najednou nějaký flíček a druhý den tam září červená/žlutá :-)
Barone s kytkou na soutěži to nějak nevyšlo, ale věřím, že se vám tam i tak líbilo. Já jsem bohužel nemohl, měl jsem o hodně důležitější povinnosti :-) Věřím, že ještě bude příležitost :-) No a na okrese samozřejmě musíte vyhrát, jak jinak :-D

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Thomas » 14 črc 2022 16:43

Docela nestíhám, tak to tady i flákám. Po nějaké době dám aspoň pár fotek, které budou za to málo, co jsem za poslední měsíc stihnul.
První k vnitřní části pěstování, kde proběhla sklizeň na domácích kytkách - habanero orange, big bullet a roxa tralala peach
79406
79408
79407
79409
rostlinky se docela rozjely a kromě ochutnávky proběhla i meruňková a ostružinová omáčka a první pokus o domácí srirachu. tento víkend o bude týden, co pracuje, tak možná lehce ochutnám. Když shrnu papričky, tak orange chutná perfektně, big bullet mi přijde, že hned pálí a moc si nevychutnám ten zbytek. A tralala je pro mě chuťově trochu zklamání, pal dobrý zbytek nic moc, možná jsem měl jen smůlu na plod.

Za to příjemně chuťově mi přijde naga smooky rainbow, příjemná nasládlá chuť i pal, v e-shopu psali 500 tis, ale přijde mi, že pálí míň než habanero.

Golden nugett nasadil neskutečné množství květů a plodů, rostlinka je celá podobně obsypaná až o ni mám strach :-) Je to taková příjemná ozdoba balkonu.
79410

A něco málo z foliáku, kde to všechno pomalu obrůstá a začínají dozrávat první plochy
sugar rush stripey - mám dvě kytky, na jedné mají papriky správný tvar, na druhé trochu jiný. Na obou rostlinkách docela dost plodů, ale proužky zatím nikde. Třeba se dočkám. Přiznám se, že jsem ji sadil hlavně kvůli nim :-)
79402
79403

aji lemon drop - pohled na změnu barev papriček prosté stojí za to. To se nikdy neomrzí.
79405
a trepadeira werner - vypadá nádherně, už se nemůžu dočkat až ochutnám
79404

Snad budu teď mít trochu víc času a doplňovat vlákno častěji než jednou za měsíc...
Přeji všem ať se daří a hezky to roste :firychil:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů