Thomas 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Thomas 2022

Příspěvekod MartinS » 26 led 2022 15:40

Ja mel za mlada take extremni problem vybrat. Vse co mi chutnalo jsem musel mit, a alespon 2x kdyby se jedne nedarilo. Nejak jsem z toho megalomanstvi ale vyrostl. Pestuji ted maximalne 4-6 keru. Neco co se da jist rovnou, neco na koreni.
Tak aby me na to vsechno stacily dve 10l konve :-)
Nekdy rok tusim 2015-2016 jsem mel 22 keru na balkone. Na parapetu + cely obvod balkonu. A zalejval jsem metrovou trubkou nastrcenou na konec v pozici holubicky, ze i Harapes by zavidel. Nekoho z nas jak vidis to ale stale nepustilo, a seznam druhu maji kolegove delsi nez playlist v radiu na mesic.

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2807
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Thomas 2022

Příspěvekod accuface » 26 led 2022 20:04

No já začínám šestou sezónu a zatím mě to megalomanství neopustilo :-). Každý rok chci zkusit stále více nových odrůd a bohužel se nedostává místa.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Thomas 2022

Příspěvekod vsezved » 26 led 2022 21:33

Teda s tím jak velký máš balkón, tak tam narveš obrovský množství kytek. Do mého skleníku, ale ani na záhon bych si to takhle nahustit netroufl. Kort, když to množství máš v ajinách. Zamne jedině :respect: :jalapeno: :jalapeno: :naga:
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Thomas » 27 led 2022 12:28

No uvidíme kolik toho nakonec bude. Mám to podobně, že bych chtěl mít všechno, co mi chutná, nebo co chci vyzkoušet jestli mi chutná. Snažím se to tak nějak korigovat, ať to pak stihnu taky všechno zpracovat :)

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Thomas » 28 dub 2022 11:33

Měl jsem toho teď trochu hodně, tak jsem to tady docela flákal. Zkusím trochu aktualizovat a oživit vlákno.

Když shrnu lednové klíčení, výsledek je cca 90% klíčivost. Což je větší úspěch než bych čekal a na to, že jsem měl od každého druhu 2-3 semínka a nevěděl, co od toho čekat, tak mám teď rostlinek víc, než jsem původně čekal. Velké plus je asi vyhřívaný skleníček, oproti loňskému klíčení na okně nad topením, které netopilo celý den.

Následnou péči přežily taky všechny rostlinky, odepsal jsem jen kashmiri mirch, kterou jsem nešikovností zničil hned v začátku. No a vlastně i celou dávku sladkých paprik, na které jsem neměl čas a ony to moc nepochopily :dunno:

Kytkám se docela daří, hnojím Biobizzem a vypadá to, že jim chutná, rostou jako z vody a vyhlížím teplo, abych je mohl vyházet ven, doma je jim to už malé, některé Aji mají na okně přes metr a za chvíli nebudu vědět kam s nimi.

Velkým a milým překvapením je Habanero orange, zkoušel jsem zazimovat a úspěšně. I když je na západním okně, kam mi moc nesvítí slunce, můžu se chystat na domácí sklizeň, včera jsem na něm napočítal přes 30 papriček. Což je víc než za celou minulou sezonu na balkoně.
78252
78251

A pár letošních krásek:
Habanero snow white - přesadil jsem do finální nádoby + prostříhal dlouhé větvička a neskutečně obráží...
78253

Fidalgo roxa - tmavá kráska, už se celkem žene do květu. Rozhodl jsem se, že nebudu vyštipovat, nechám tomu volný průběh
78250

Naga smooky rainbow - jsem zvědavý co sklidím a co mi vyroste. Na fotkách to byly krásné papričky.
78254

Peach puma - v podstatě to samé jako Naga. I když kytka zatím roste oproti ostatním tak nějak jinak...
78255

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Baron z Žop » 29 dub 2022 11:13

Zdarec! :tiphat:
Je vidět že sluníčko od Lysiny jim hodně přeje, tak ať se daří a 21.5 na okrsku bude k poháru aj kytka??? :chilli11:

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Thomas » 03 kvě 2022 14:41

Děkuju. Sluníčko jim dělá dobře :) Včera jsem už první dva kousky poslal ven na balkon, tak snad to nebude moc brzo a zůstane teplo :)

No o nějakém bonusu na okrsek bych možná mohl uvažovat. Určitě ale bude letos beze mně...

Thomas
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 19 říj 2021 10:25
Reputace: 255
Obrázky: 0
Bydliště: Holešov

Re: Thomas 2022

Příspěvekod Thomas » 12 kvě 2022 13:50

Hezký den všem,
podělím se zase o pár pokroků v letošní sezoně. Na zmrzlé to moc nevypadá, tak už bych nejradši dával všechno ven a když tak čtu okolní postřehy neodolal jsem a objednal foliák :-) při troše štěstí už budu moct o víkendu stavět a všechny papričky půjdou ven. prozatím jsem ven vyhodil jen Aji guyana a včera šli přezimované bishopky, které jsem pořádně prostřihl, tak snad se jim to bude líbit a obrazí
78399

Z ostatních přezimovaných to bohužel zabalily obě aji fantasy yellow, což je škoda, papričky mi strašně chutnaly. Ale zase mám nasazené aji sparkly white, tak třeba budou stejně dobré. Habanero orange nahazuje stále nové papričky, přijde mi, že snad za každou utrhnutou najdu dvě nové zelené :-) a big bullet asi závidělo, tak konečně začalo nahazovat taky papričky. Tady jsem byl docela zoufalý, mám je na stejném okně, stejně zalévám, tak big bullet kvetlo jako o závod, ale všechny květy opadávaly i když jsem kolem nich běhal se štětečkem jak o život :)

Do práce jsem si dnes jako ozdobu donesl Roxu tralala, ať mi dělá společnost :)
78396

A ve finálních nádobách se krásně rozrůstají habanero bonda ma jacques
78398
a habanero cappucino
78397

obě se krásně větví a začínají se chystat na kvetení

Abych to shrnul, jako nováček musím uznat, že po roce pročítání fóra, obdivování zdejších pánů pěstitelů a troše exprimentování v praxi je už teď pro mě letošní sezona o 200% lepší. Papričkám se daří a doufám, že jim to i vydrží.
Snad jediné minus jsou rajčata, dal jsem je klíčit do vyhřívaného pařeníčku a asi jsem tam měl moc vlhko, v podstatě všem uhnily špičky a odešly do věčných lovišť. I když to beru jako dovolené ztráty, které se dají lehce nahradit v zahradnictví.

Všem přeji, ať vám to krásně roste a máte z papriček radost ...


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů